Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet az önbizalmat,...

Hogyan lehet az önbizalmat, önbecsülést növelni?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam már ezekről,de valahogy nem jön össze. És az hogy kicsi az önbecsülésem,az általában abban mutatkozik meg,h folyamatosan megengedem hogy megalázzanak,főleg a pasik. Most jelenleg konkrétan egy pasi,akinek már rakásszor megengedtem h kihasználjon,és megalázzon. Ha van valakinek valami jó ötlete,azt szívesen fogadom. De kérlek ne a sablonszövegekkel gyertek,h egyedi és megismételhetetlen vagy,becsülnöd kell magad,ne hagyd magad,hagyd a francba az ilyen pasikat,stb. Mert ez nem megy. Kell valami amivel eljuthatok addig hogy ne hagyjam magam. És ez nem megy csettintésre. Szóval,ha van valakinek valami jó módszere,akkor kérem ossza meg velem. :) Mert mostmár eljutottam arra a szintre,hogy tudom,hogy ez nem mehet így tovább,de nem tudok mit tenni. Köszönöm előre is a válaszokat!
2010. dec. 30. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Egy relatív mostanában kutatott része a pszichológiának.

Ha tudsz angolul, akkor ezt tudnám javasolni: [link]

vagy természetesen megfelelő pszichológust.

2010. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak apró trükkök.

Én pl. nem vagyok elég céltudatos, kitartó ahhoz hogy elérjem a céljaimat. Tudom hogy több van bennem, mint amit eddig elértem 27 éves koromra.


Én azt csináltam, hogy kerestem olyan idézeteket híres emberektől, amelyek az én problémámhoz illenek. Kinyomtattam a hírességek képeit, alá beraktam az idézeteket és ezzel kidekoráltam a szobámat. Mivel rengetegszer látom és olvasom a gondolatokat, egyre jobban rögzülni fog bennem, hogy milyennek kell lennem.


Biztos vannak olyan zenék, amik nagyon szeretsz, mindig feltöltenek energiával, motiválnak. Hallgasd ezeket minél többször!


Olvass olyan könyveket, amik a te problémádhoz passzolnak!


Ezek kis dolgoknak tűnnek, de szerintem működnek. Tudat alatt hatnak és irányítják az embert helyes irányba.

2010. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi ark a linkeket,máris belemélyedtem. :) És sajnos magamra ismertem. :/

Delfildo,én is hasonlóképpen érzem,h több van bennem mint amit mostanában kezdek az életemmel. Ezeket pedig folyamatosan alkalmazom-ejj,még egy közös pont :)-,mivel nekem mániám az idézetek olvasgatása,a zene,és minden amiben magamra vagy a problémámra találok.

2010. dec. 30. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!