Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szoktátok a kezeteken a köröm...

Szoktátok a kezeteken a köröm melletti bőrt tépkedni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ez valami pszhichológiai kényszer, de pontosan nem tudom mitől is van. Tudja valaki?
2009. ápr. 30. 18:03
1 2 3
 11/21 Avalanche ***** válasza:
100%
Igen. Rágom a körmöm is hozzá. Egyszer már majdnem sikerült "leszoknom" róla, de most megint kezdem. Ez nálam a stresszel jár. =S
2009. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is rágtam, de már nem csinálom hogy mindig meg van csinálva a körmöm és ilyenkor szeretem ha szép minden ott rajta.:) De én is sokat számoltam. Könyveket a polcon, ablakokat,ajtókat mindent:D. Meg "nem szabadott" rálépni a repedésekre a járdán. De kinőttem.:)
2009. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

18:56-nak: csak nagyon ritkán csinálom, kiskoromban aszittem csak én vagyok ekkora barom h ott tépkedem, aztán hallottam sokaktól h őkis...

szal már rég megvan a szokás, viszont nagyon-nagyon ritkán csinálom, és csak annyi h leszedem ami már "kilóg":)

vagyis volt azért egy-két alkalom mikor már úgy kikapartam h piros volt (nagyon unatkozhattam:)), és pár nap kellett míg begyógyult, addig fájt picit de semmi extra.

2009. ápr. 30. 22:08
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor csinálom főleg, amikor ideges vagyok. sokszor magamnak sem tűnik fel, csak utólag veszem észre, hogy sebes és szálkás a körömágyam. ugyanolyan kényszercselekvés/rossz beidegződés lehet, mint a körömrágás, hajpödörgetés, pattanások kaparászása. régebben a karomon való mitesszerek nyomkodása volt a kényszeres cselekvésem, erről hála istennem sikerült leszoknom. nagyon csúny avolt sokszor a karom meg a vállam. tehát hiúsági okokból inkább abbahagytam.
2009. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

En is kiragom a felesleget :) Es ami a legrosszabb, hogy nem erzem kenyszeresnek sot! elvezem! Igaz vigyazok, hogy ne melyre ragjak :D

A hajpodorgetes is nagy szenvedelyem! Sokan mondtak, hogy ne csinaljam de ha nekem jol esik akkor miert ne?

Amugy a fodraszom azt mondta, hogy nem karos a hajra :D

2009. máj. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
sajnos én is folyton ezt csinálom :/ de elég fájdalmas, és nagyon rossz szokás, de nem tudok róla leszokni... régebben a körmöm rágtam, most meg a bőrt :S szerintem ez a stressz,idegeskedés miatt van, ugyanis én eléggé stresszes, izgulós vagyok, még akkor is, ha nincs min :S
2009. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
én is rágni szoktam
2009. máj. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ha leszokni szeretnél róla...elmész a helyi patikába és elmondod a problémád. a patikus ad 1 kis fiolát amiben ilyen lötty van. azzal bekened a az ujjaidat (ahol szoktad rágni). mivel ennek a folyadéknak nagyon kellemetlen íze van ezért nem tudod majd rágni és idővel sikerül leszoknod róla. sok sikert! :)

S.

2010. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Én akkor, ha elgondolkodok valami, de én olyankor a számról is szoktam , mikor kicserepesedik, és sokszor addig szoktam míg nem vérzik vagy fáj és hát az nem kellemes...
2013. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Igen, ez tényleg egy kényszeres cselekvés. Alapvetően a szorongás hozza ki, illetve az, hogy ha anyukáddal valami probléma van a kapcsolatotokban - ennek evolúciós oka van, hiszen az őseink valószínűleg úgy hordozták a kicsinyeiket, hogy azok a körmükkel kapaszkodtak az anyukba. Egyébként én is csinálom, főleg stresszes időszakokban, és néha úgy felszakad a bőröm, hogy vérzik is... :(
2015. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!