Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Változik a személyiségem?...

Változik a személyiségem? Fejlődik? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem meg ezt, mert kiváncsi vagyok mit gondoltok róla. Meg furcsa is nekem. Ez a változás leginkább a művészetekben, és az öltözködésemben tűnik ki. A gondolkodásom is sokat változott, lehet az váltja ki ezeket, de nekem nagyon furcsa. Elszakadni a régitől, valami köt oda. Tehát röviden a változás: változik a zenei ízlésem, a régi torz, nyers gitáros zenékről haladok a halkabb, minimalista dalokhoz. Úgy érzem ezek nyugodtsággal töltenek el, nem rombolnak. A festő közül hanyagoltam a összevissza-káoszos képeket, itt szintén az egyszerűbb, letisztult képeket részesítem már előnyben. Az öltözködésem, ami a legnehezebb. Eddig mindig szerettem picit úgymond régiesebben öltözködni. Általában használt ruhákat vásároltam, ilyen utcagyerek kinézetem volt picit. Ami szerintem nem néz ki rosszul, de mostanában ebben is, már nem érzem annyira jól magam, mint valami finom, jó, új ruhában. És nem tudom ezek a dolgok most jók-e vagy sem. Fura nekem picit, nem tudom mit gondoljak erről az egészről. Arra gondoltam, hogy simán fejlődés, de van egy olyan érzésem, hogy elhagyom a régi önmagamat. Bár lehet ez kell, a fejlődés érdekében. Mit gondoltok erről?


22/F


2011. okt. 17. 13:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet attól félek, úgy nem lennék elég érdekes?
2011. okt. 17. 13:17
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy csak kezdek sznob lenni?
2011. okt. 17. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, miből gondolod, hogy ez fejlődés. Változás, az igen, de nem fejlődés.

Fejlődés az lenne, ha kedvesebb vagy az emberekhez, türelmesebb vagy, segítőkészebb, önzetlenebb...

2011. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát mindenki változik. én 21 évesen is észreveszem, hogy más ruhák tetszenek meg, olyan zenéket is kedvelek, amiket 2 éve meg se bírtam hallgatni. Ja és tetszik a rózsaszín, behaltam magamon a múltkor rajta:S Soha nem vettem volna fel, nem is áll jól nekem, máson se tetszett és most tetszik (bár felvenni még nem bírnám:D) Szóval változunk am keményen úgy tűnik:D De hát úgy néz ki ebben a korban ez normális, vagy nem?

21l

2011. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez is így van, csak ezt nem írtam le.
2011. okt. 17. 13:24
 6/6 anonim válasza:

pont olyan korban vagy, amikor egy elég erős és meghatározó stílusváltáson mennek át a fiatalok, egy kicsit komolyodsz és felnőttesebben viselkedsz

ha nem is mondja ki az ember, de ilyenkor már elég erős kényszer (és saját igény) van a társadalmi betagozódásra (sokaknál végleges szerepválasztás ez), ami kihat az élet minden területére

bár kicsit olyan érzésem van, hogy sokat foglalkozol a külsőségekkel

nem az a kérdés, hogy mi tetszik... hanem az, hogy miért!

sokak szerint az ember születésétől kezdve 7-8 évenként egyértelműen megújul mind baráti kör, érdeklődés, ízlés és személyiség terén is

és ez jó! így izgalmasabb az élet


28/f

2011. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!