Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valaki (szellemileg) túl...

Ha valaki (szellemileg) túl aktívan pihen?

Figyelt kérdés

Ha valaki /szabadidejében!/ nagyon sokat Honfoglalózik, egyéb kvízeket tölt ki, tudományos témákkal foglalkozik, sudokuzik, keresztrejtvényt fejt szenvedélyesen és évekig (nem unja meg, vagy mire megunná, jön a következő ilyen "mániája"), annak nem lesz negatív következménye?


Most nem szociálisra gondolok, mert tegyük fel, az illető amúgy is magányos típus, úgy érzi jól magát, de ennek ellenére néha elmegy társaságba.

Nem a sok otthonülésre gondolok, mert tegyük fel, néha egyedül vagy mással elmegy sétálni, sportolgat.


Most konkrétan szellemi, agyi, idegrendszeri szempontból kérdezem.



Nem rólam van szó - bár én is hajlok erre, most pl. biológia teszteknél ragadtam le a sulineten és kb. kikapcsolódásnak érzem, érdekel :D -, hanem úgy elméletileg.


2011. okt. 17. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az agy egy idő után kifárad és nem bírja az újabb megterhelést. Ezért tíltják el a pcs játékoktól a diákokat.


Ha fizikai munkája van akkor jó ez az elfoglaltság, de ha szellemi akkor már necces, de ha nem terheli le magát mehet.

2011. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Honnan lehet tudni, hogy lefáradt az agy?

Annyit hallani a tudatalattiról, hogy már nem hiszem el, hogy egyértelműen érezzük...


Mert ugye írtam, hogy hajlok az efféle elfoglaltságokra.

Végzős gimnazista vagyok, tehát tanuló, ami eléggé szellemi munka, ugyebár.

De a regények és a filmek kevésbé kötnek le, ilyen "tudományosabb" érdeklődési köreim vannak.


Persze sokszor játszok Zynga-féle játékot, ami szerintem agyilag totál NEM terhelő, és a fórumolvasást is kedvelem, ami megintcsak nem annyira aktív agymunka. (Ezért írtam, hogy csak hajlok fentire).

2011. okt. 17. 21:52
 3/4 bánomisén ***** válasza:

Onnan lehet tudni, hogy elfáradt az agy, hogy lassabban gondolkodsz, elkalandozol, nem tudsz koncentrálni, lassabban oldasz meg feladatokat.

A végső stádium, amikor, mint egy zombi, csak ülsz magad elé révedve és nem gondolsz semmire, olyan üres az agyad, mintha semmi sem lenne benne. (Ezt egy-két vizsgaidőszak után átéltem, sajnos a megvilágosodás nem ezzel az állapottal jár :-D)

2011. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, a felső tünetek olyankor szoktak jelentkezni, mikor olyan tárgyat tanulok, amit nem szeretek. De akkor elég hamar. Jellemzően ezért jegyzetelek, vagy kiemelem a szöveget, vagy melléjegyzetelem, mert akkor úgy könnyebb.


Kikapcsolódáskor nem jellemző ez. De nyilván, mire eddig eljutnánk, már tevékenységre váltunk.

2011. okt. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!