Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valakinek a munkája a...

Ha valakinek a munkája a hobbija (szabadidejében is azzal a témával foglalkozik), az okozhat valami gondot?

Figyelt kérdés

Illetőleg itt nemcsak szorosan arra gondolok, hogy valaki pl. dietetikus, de otthon is szeret az egészséggel foglalkozni, arról még többet olvasni, teszem azt, egy oldalt készíteni, arra cikkeket írni, stb-stb... Hanem EMELLETT arra is, hogy valaki pl. gimnazista, de szabadidejében is szeret tudományos illetve afelé közelítő dolgokkal foglalkozni, utánaolvasni, fórumozni, oldalt szerkeszteni stb.

Ez káros?

Tényleg az kapcsol ki, ha szabadidőnkben társaságba megyünk, szórakozni megyünk, vagy ha nem is, filmet nézünk vagy regényt olvasunk?

Tényleg nincs élete annak, aki sokat tanul, komoly dolgokkal foglalkozik szabadidejében, nagyon komolyan veszi a munkáját?


2011. okt. 19. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó! Bár szerintem majd elmúlik - reméljük nem.
2011. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi múlik el? :D
2011. okt. 19. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ismerek egy matektanárt, aki nagyon megszállott. Szabadidejében ilyen vicceket olvas,kreál, érdekességeket olvas. Matematikusok életével foglalkozik és egyszerűen mindig az jön fel témának. :D
2011. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tudományos lelkesedés lehet, hogy évek múlva elmúlik.
2011. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem baj, sőt tök jó hogy már gimnazista létedre van célod van ami érdekel tudod mi akarsz lenni. Ez egyáltalán nem baj, sőt széelsedik a látóköröd tudod mit szeretnél majd tanulni, így amikor majd továbbtanuláson gondolkodsz akkor tudatosan váaslztasz :-)

Azonkívül van a kikapcsolódás pihenésnek két formája az aktív és passzív. A passzív amikor úgymond "elszenveded a cselekvést", pl tv, zenehallgatás. Az aktív amikor te teszel is valamit pihenéskor, pl zenélsz, sportolsz, barkácsolsz stb.. Kit ez kapcsolt ki jobban kit amaz, mindenestre kérlek ne hagyj fel ezzela tevékenységeddel..


Nincs élete kérdésre visszatérve. Szerintem ez már akkor lenne káros, ha mindent befolyásolna és hoszabb távon (több év). Gondold meg, ha valaki szerelmes, akkor első időszakban megszokott h minden időt a barátjával /barátnőjével tölt, és emiatt esetleg a baráti/családi kapcsolatait s elhanyagolja ideiglenesen. A kucskszó itt vnan ideiglenesen, és 1-2 hó múlva bár megtalálja az egyensúlyt a kettő között. Ez teljesen normális.

Valahogy így vagy te a tudománynál kell egy kis idő amíg beáll az egyensúly. Kis türelmet.

2011. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Az kapcsol ki, amit örömmel végzel. Ha ez a munkád, különösen szerencsés embernek számítasz. A munka a legtöbb ember életében szükséges rossz, legjobb esetben elviselhető, ezért van szükségük arra, hogy a szabadidejükben valami totálisan mást csináljanak. Azoknak az embereknek, akik igazán sokra vitték az életben, mindig a munkájuk volt a hobbijuk.
2011. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, az aktív-passzív pihenéses dolog az, amit már ezer éve meg akartam fogalmazni, de így még nem sikerült.


Nálam kb. 99-1% a kettő aránya. A passzív pihenés egyszerűen általában nem köt le. Pl. a zenehallgatás alapból esélytelen, nálam a zene arra jó, hogy még jobban elgondolkozzam.



Szerintem én mindig is ilyen voltam, legjobb esetben 60-40% lehetett az arány, de ez volt kevesebb ideig...

2011. okt. 20. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Akkor tudod magadról hogy neked az a pihenés kikapcsolódás amikor alkotsz teszel létrehozol valamit, akár sportolással, akár művészi hajlam kiélésével akár mással. Ez telejsen jó rendben van ha téged ez köt le akkor foglalkozz ilyennel szabadidődben. Próbálj meg más olyan tevéklenységeket keresni amiben aktívan résztvehetsz. Az egészre azt mondom, hogy tök jó hogy ennyire ismered magad, és próbálsz olyan tevékenységeket ekresni amikben valóban kikapcsolódsz feltöltődsz, csak így tovább :-)
2011. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sport, viszonylag tudományos érdeklődési köreimmel való foglalkozás és egy-két online játék.
2011. okt. 20. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!