Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A túlontúl sok elgondolkozás...

A túlontúl sok elgondolkozás betegségre utal?

Figyelt kérdés
S hogy ezt mindig "mondom" "valakinek"? Képzeletbeli barát szintű, de mégsem az.
2011. okt. 19. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Na, ezért tart itt az ország, mert vannak, akik azt hiszik, a gondolkodás betegségnek számít...
2011. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zkriszti3 ***** válasza:
Valamikor jó ha az ember spontán tesz valamit.Komoly dolgokban jobb,ha meggondolt (megfontolt).
2011. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ELgondolkozás.... Álmodozás más néven, de az nem fedi igazán, amire célzok.
2011. okt. 19. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokat gondolkodom, sőt... múlton, jelenen, jövőn szinte mindenen. Amikor történik velem valami, akkor meg pláne. Jó lenne ezzel felhagyni, de nem tudom, hogy lehetne.
2011. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy miért szeretnél ezzel felhagyni? Te is betegesnek tartod?
2011. okt. 19. 20:53
 6/10 life is beautiful ***** válasza:

dettó.

nem is az hogy beteges, de megszokott, hogy minden kis hülyeségen sokat agyalunk, és már jó lenne leszokni róla. de nincs mi segítsen


azért is jó ha nem gondolkozol sokat(legfőképp a problémáidra igaz) ,mer tönkretesznek, rossz kedved lesz, ha gyorsan elintézed, sikerek sorozata..

szval vigyázat a gondolkodással

2011. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, azért jó, ha van egy erős hobbid, megszállottságod.

Az is beteges, de néha jó.


Nem kell könyv egy tízperces metróútra, nehezen unatkozol és hasznosan töltheted az idődet a számítógép előtt.

S mikor gondolkozol, nem a problémáidon gondolkozol.


Mióta több ilyen "megszállottságom" van, de egyik se tombol, nagyon sokat gondolkozom a hibáimon (persze a róluk való gondolkozás nem segít rajtuk, és amúgy is, zömük csak kicsit és nehezen javítható), és emiatt vagyok szomorú.

2011. okt. 19. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, én is rengeteget gondolkodom. Önbecsülésből nulla vagyok.. :( Azon kapom magam néha, h már tíz perce nézek a semmibe és gondolkodom. Nem mondom azt h rossz de ez sajnos nem a valóság. Lehet h bolond vagyok, de kitaláltam magamnak egy legjobb barátot. Tudod aki ikertestvéred is lehetne. De nem beszélgetek vele vagy ilyesmi, csupán arról gondolkodom mi lenne, ha létezne és milyen kalandokat éltünk volna át. De sajnos akárhányszor ráébredek, hogy nincs itt és nem is lesz nagyon elszomorodom. Azt kell mondjam elszakít a valóságtól. Nem szabad ennyit agyalni, mert akár tönkre is tehet..
2011. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:54


Jó, de máshonnan is meg lehet ezt közelíteni.

Ha ikertestvér szintű barátokat képzelünk el, akkor vágyunk valakire, akivel egy húron pendülünk. Legalábbis ez rám igaz.

Most mi a jobb, szomorkodni, hogy nincs ilyen ember vagy egyelőre nincs és talán nem is lesz, vagy csak néha szomorkodni, és legalább a képzeletvilágunkban találkozni vele? Én tudatosan is az utóbbit szeretném választani...


És az, hogy valamilyen szinten nem létező világba kalandozunk? Egy csomó beszélgetést szeretnénk átélni vagy csomó kalandot, én 99%-át az érdeklődési köreimmel kapcsolatban. Ezeket a kalandokat sose élném át a valóságban, de jól esik legalább képzeletben átélni.



Szóval én ezeket pont jó dolognak tartom az elgondolkozásban.


Mást tartok benne betegesnek és más miatt írtam ki ezt a kérdést.

2011. okt. 19. 23:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Hol lennének a filozófusok, hol lenne ma a filozófia, ha néhányan nem gondolkoztak volna a többnél is többet? (:
2011. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!