Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Hogyan jöjjek ki...

Mit tegyek? Hogyan jöjjek ki ebből a szarból?

Figyelt kérdés
Annyira lessüllyedtema mélybe,hogy az nem igaz:S Lusta vagyok nem tanulok,nem törődök magammal csak hisztizek..és kövér vagyok..Nincsenek barátaim stb. értelmetlennek látom az életet. változni kell..de hogyan? rengeteg dolog összegyűlt,ha nekilátok egyszerűen iejsztően sok:S
2011. nov. 13. 15:16
 1/7 anonim válasza:

Szia! Hány éves vagy?? Fiú vagy lány?

Minden elhatározás kérdése!!! Láss magad előtt egy célt!! Másképp nem megy!

2011. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem korfüggő dolog:S Egyrészt lusta vagyok másrészt nem tudom hogyan kezdej hozzá az új élethez..félek,hogy még rosszabb lesz..vagy nem is tudom:S de ez a gyötrődés kikészít már..
2011. nov. 13. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
írj egy listát arról ami nem tetszik az életedben és írd mellé, hogy szerinted mi lenne rá a megoldás
2011. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is megkérdezem: Korod? Nemed?


Egyébként, hogy kerültél egyáltalán bele egy ilyen helyzetbe?

2011. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez az, a gyötrődés. A gyötrődés, a hánykolódás, a tépelődés, a töprengés, a kételkedés - ezek az ambició-gyilkosok, legmeghatározóbb tulajdonságuk, hogy a legelszántabb embert is képesek visszahúzni. Éppen ezért, ezeket kikell irtani a gyökerektől fogva. Egyrészt nem a te hibád, hogy ezek az érzések benned vannak, másrészt tudnod kell, hogy ezek az érzések az elsődleges akadályok abban, hogy új életed legyen. A félelem, a töprengés, a túlzott esélylatolgatás- ezek mind előbb- utóbb oda juttattnak téged, hogy a pániktól folyamatosan ezt sem teszed, azt sem teszed, míg végül észreveszed, hogy évek teltek el melletted és te nem csináltál semmit, annak ellenére, hogy sokmindent akartál.


Előszőris arra kell gondolnod, hogy ami eddig történt az nem hiba. Nyilván van benned egy olyan, hogy eddig már annyiszor és annyira elcseszted a dolgokat, hogy már ennek a gondolatától is kedved van kifutni a világból. Elsősorban ennek kell végetvetni. Bármit és bárhogyan is csináltad eddig, annak mind értéke lehet majd későbbre nézve. Örülj azért, hogy végre ' felébredtél ' és még nem vagy a halálodon. Mert innentől kezdve esélyed van minden nap, minden reggel és minden percben arra, hogy változtasd meg az utad irányát és egy új élet irányába haladj. Azt, amit eddig tapasztaltál, az nem volt sem felesleges, sem értelmetlen. Az életben szükséged van tudnod azt is, hogy mi a rossz, szükséged van arra, hogy megtapasztald milyen a keserű íz, milyen a mélyben és milyen az árnyékok világa, ahoz hogy majd becsülni tudd a magast, az édest, a fényt, a sikert....és hogy ne cseszd el később !

Annyira kár, hogy az emberek többsége nem ismeri fel, hogy mekkora szerencse valójában az, amikor valaki korábban tapasztalja meg a rosszt, mintsem később, mert aki korán tapasztal rosszat az még javíthat, jó útra térhet és vigyázhat arra, hogy ne tévedjen el többet, aki azonban később tapasztalja meg a rosszat az már nem biztos, hogy kitud mászni belőle !


Amint látod, nemcsak, hogy nem hátrányos a helyzeted, de még számos előnye is van.

És mostmár, hogy változott a múltadról kialakított képed, ideje megalkotni a jövődet és kihúzni saját magad a mélyből, mert képes vagy rá és amúgyis gondolom már meguntál ott lent ücsörögni . . .:)

Fel a fejjel és fel a mélyből !

2011. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor:

1. ami a legfontosabb,hogy tanulnom kéne régebben ment is ,de valamiért elveszett a motivációm meg persze rájöttem,hogy feleslegesen magolok és buta vagyok ezért felesleges az egész...pedig igazából igenis kell tanulni! általánosba kitűnő voltam ...tavaly 9.ben 4,8 és ugyanez volt évelején szenevdtem meg csomót ,,lógtam" ( SZÜLŐI ENGEDÉLLYEL,mert kiborultam már) évvégére összeszedtem magam és így lett a 4,8as átlag.. viszont most 10.ben kezdődik előről..

Megoldás: meg kéen találnom a megfelelő tnalási módszert,de még én se tuodm mi a hiba:S és motivációt kell szereznem


2. kövérség..annyira nem vagyok dagadt simán felvehetek egy térd fölé érő szoknyát..viszont kb. 8-10kg-ot le kéne adnom..

Megoldás: fogyókúra ezt tudom is hogyan kéne,csak akaraterőm nem sok..annyirazsor buktam el,hogy már nem tudom elhinni,hogy sikerülhet


3. barátkozás..nem vagyok kiközösítve,de nincs olyan ,akiben bízhatnék ..és hiába próbálom nem megy:S szintén nem tudom elhinni,hogy sikerülhet

Megoldás rá: hát ..jó kérdés?..nem vagyok jó társaság nem nagyon tudok ebzsélgetni..lehet ezt fejleszteni?


4. nem tudom,hogy iylet lehet-e de a jellememen meg a felfogásomon kéne változtatni..pl. ne legyek ilyen akaratgyenge,lusta,félős.. meg stb. jó tulajdonságom sajnos egy sincs! ja és 15/l

2011. nov. 13. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél lusta, vedd a kezedbe a füzeteket, könyveket és kezdj el tanulni. A hisztizés helyett inkább járj futni vagy tornázni. Ha ezt fogod csinálni nem lesz idő arra, hogy sajnálkozz magadon.
2011. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!