Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mással is van ilyen? Mintha...

Mással is van ilyen? Mintha egyszerre több ember lennék

Figyelt kérdés
szóval minden ember mellett máshogy viselkedem és máshogy érzem magam. Van aki mellett vidámnak és optimistának, van aki mellett pesszimistának érzem magam. Pl.:a mostani közösség ahol vagyok a legeslegrosszabbat hozza ki belőlem, egy utolsó senkinek érzem magam, de az előzőben (ott sem volt sok önbizalmam) más képem volt magamról, ezért máshogy is viselkedtem. Ha tudom hogy valakinek az az első benyomása rólam hogy stréber vagyok(amúgy aki ismer az mind tudja hogy nagyon messze vagyok tőle) akkor úgy is kezdek viselkedni.Mással is van ilyen, vagy csak nálam?
2011. nov. 15. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az ember mindig megpróbal ùgy viselkedni,amilyen közösségbe kerül.

Próbald meg tùltenni magadat, hogyha valaki nem jól viselkedik, akkor neked nem kell ugyanùgy viselkedned. Sajnos sokszor az ember érzi a késztetést a megfelelésnek.

2011. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igazából pont az a bajom hogy képtelen vagyok úgy viselkedni mint egy korombeli. (16/l vagyok, és nem szeretek(vagy inkább nem tudok)visítozni, kiabálni, de ahol most vagyok beszélni se beszélek. Nem tudok. Nem tudok mit mondani, és félek ha mondanék valamit hülyének néznének. De ha tegyük föl, egy másik visszafogott emberrel beszélek, akkor sokkal többet tudok beszélni és jobban érzem magam.
2011. nov. 15. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem a neked megfelelő társaságot találtad meg.Vagy csak bizonyos emberekkel érzed magad így?Akkor beszélgess azokkal,akikkel szemben nem érzed ezt.Én is voltam egyszer így,kettős érzés volt.Szerettem velük lenni és valahogy úgy éreztem jól magam,hogy közben alig mertem megszólalni,féltem,hogy hülyeségeket beszélek majd.Ez szerintem azért volt,mert egyrészt öt-hat évvel idősebbek voltak nálam,ill. összeszokott társaság volt,amelybe én voltam az új tag.Hozzáteszem,ma már közülük csak egy valakivel tartom a kapcsolatot,tehát tiszavirág életű volt.
2011. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor örülök hogy más is így van vele. Amúgy amiről írtam az a gimnázium, és már tervezem a váltást, már csak azt kell eldönteni hová.
2011. nov. 15. 19:42
 5/9 A kérdező kommentje:
mármint persze nem nem csak a giminél van így, pl:a nagynéném egy elég idegesítő és pesszimista alak, és hozzá képest olyan vidámnak és kedvesnek érzem magam. De a többi lánnyal nem tudok végigviháncolni a folyosón.
2011. nov. 15. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nincs ezzel semmi baj,te érettebb,komolyabb vagy.Ez is és az is rendben van.Korábban érő típus vagy.Egy olyan lány sincs,aki hasonlóan gondolkodik,mint te?Az én gimis osztályomban voltak azért többen is,igaz én már 35 vagyok és gyorsan változik a világ.
2011. nov. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ürülök hogy szerinted normális vagyok:)

Sajnos nem nagyon, de innen nem soká el is fogok menni.

2011. nov. 16. 07:19
 8/9 anonim ***** válasza:

teljesen normális.

ahogy viselkedsz, az nem csak tőled függ, az egy, és egy vagy több ember közötti kölcsönhatás.

2011. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális. Fiatal vagy, magadat is most kezded megismerni, másokat is, mások hatását rád is, és a te hatásodat másokra is...


Azok társaságát keresd, akikkel fel tudsz oldódni.


És: nem kell végigviháncolni a folyosót... Van, akiből ez jön, van, akiből más...


35/n

2011. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!