Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tettetek már úgy, mintha...

Tettetek már úgy, mintha minden a lehető legnagyobb rendben lenne, örökös mosolygás, jókedv, belül pedig óriási fájdalom, és legszívesebben sírnátok? Amikor nem ért meg senki.

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
én így vagyok már évek óta de nem a kamaszkori gondok miatt,már 25 vagyok,de már megtanultam elviselni ezt az állapotot.
2011. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 life is beautiful ***** válasza:
100%

persze...

de ha kifejtenéd hogy mi a problémát talán még segíthetnénk is vmit...

2011. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát nagyon sok konkrét példát fel tudnék hozni, de általánosságban szinte minden helyzetben, hogyha vmilyen igazságtalanság vagy negatívum ér, annak érdekében, hogy a másik féllel való konfliktushelyzetet elkerüljem, hogy semmilyen rossz érzést ne keltsek bennük, inkább mosolyosgva, mintha misem történt vna reagálom le az egészet... ennek köszönhetően mindenki kedves lánynak tart, akivel kb lehetetlen összeveszni, szinte nincs olyan ember akivel ne tudnék kijönni... viszont vhol úgy érzem h így a saját dolgaim, saját érzéseim teljesen háttérbe szorulnak:S lehet h ehhhez az is nagyon hozzásegített h hosszú évekig olyan volt a barátnőm, akinek sosem mondhattam el a véleményemet, mert abból minidg sértődés volt, könnyebb volt a jó viszony érdekében inkább minidg mosolyogva bólogatni... viszint mostanra más kb az élet minden területén így viselkedem és félek h bekattanok:D
2011. dec. 1. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

igen, tinikorom óta ezt csináltam- mondjuk sztem volt idő amikor totál pszichopata 'gép' voltam, kizárt h azt ép ésszel és érzelmekkel végigcsinálhattam volna úgy ahogy- és most hogy ca 7-8 év után kiborul a bili és a Dunába ugrással fenyegetőzöm, hogy kicsit is leessen nekik mennyire nem vagyok jól akkor jön a döbbenet: " Te ennél sokkal erősebb vagy! ez nem te vagy!"


de, én vagyok. más kérdés hogy nem szeretem a gyengeségeimet kimutatni, de amikor már azt hiszitek túl erős vagyok és velem bármit meg lehet csinálni akkor tévedtek, kedves családom...


amúgy annyit értek el vele, hogy már könnyek nélkül tudom itthagyni ezt az országot amikor eljön az ideje

2011. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem minden kiül az arcomra, szóval képtelen vagyok megjátszani magam. Sosem tudtam elrejteni az érzelmeimet, ezért mindig meg találom a megoldást a problémáimra, mivel megélem a legrosszabb érzéseket is akár akarom, akár nem. Neked ki előtt kell szerepet játszanod? Mellesleg, miért ne sírhatnál, ha egyszer szomorú vagy? Megkönnyebbülnél és máris kevésbé tűnne vészesnek a problémád.

23N

2011. dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
még soha. nem színészkedem csak azért, hogy jobb társaság legyek. ha rosszul érzem magam, akkor rosszul érzem magam.
2011. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából én is ezt csinálom. Annyi a különbség, hogy bennem kevesebb a fájdalom, de sokkal több a düh! Ha felidegesítenek bekussolok és inkkább lelépek onnan, csak mert nem akarok felrobbanni, mellesleg ha ideges vagyok hajlamos vagyok olyan mértékben megbántani még a szeretteimet is, hogy....nagyon!!!

Az emberek azt hiszik nekem nincsenek problémáim csakmert nem osztom meg velük őket.

Én legbelül legszivesebben üvöltenék és tombolnék...

2011. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én leplezem a dolgokat, soha nem mutatom ki, hogy megbántottak volna, vagy hogy mérges vagyok. Majd ha egyedül vagyok akkor kiengedem a gőzt. Úgy érzem azzal, hogy kimutatom az érzelmeimet gyengének tűnnék, éppezért engem mindenki olyannak ismer akit lehetetlen felhúzni.. óóó, ha tudnák mekkorát tévednek. Csak általánosban volt alkalmam megtapasztalni, hogy mire visz az, hogy ha lereagálom a dolgokat. Bár be kell valljam, tényleg csak ritkán veszek valamit a lelkemre...
2011. dec. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Én is voltam így. A családom, a gyakorlati helyem... évekig csináltam. Kifele mosolyogtam, belül hol dühöt éreztem, hol önsajnálat, hol üresség. De kifele mosolyogtam. És egyszer csak jött a nagyb bumm. Elszakadt a cérna, falba csaptam, eltört a kezem. (ennek aztán egy éves története lett). Akkor kisebb idegösszeroppanásom volt. Akkor kapcsolt mindenki a környezetemben, hogy valami nem stimmel. Elmentem pszichológushoz, s majdnem egy évébe került, mire összekapart engem. Ennek eredményeképpen megismertem életem szerelmét. Nekem az orvosom azt mondta, hogy nem szabad visszatartani az érzelmeket, s így is próbálok élni. Persze, sokszor kerültem padlóra, de mára értettem meg igazán, hogy talpon kell maradni, mert bárhogy állok a dolgokhoz, a rossz jön magától, ugyanúgy, mint a jó.
2011. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tűnnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. Ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen."

(Stephen King: Állj ki mellettem)

2012. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!