Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon fel tudom magam húzni...

Nagyon fel tudom magam húzni bizonyos embereken és olyankor képtelen vagyok türtőztetni magam (a többi lent). Mi a módja a higgadt reagálásnak?

Figyelt kérdés

A barátom anyukája túlontúl gyámoltalan, úgy értem, szegénységben élnek, de a füle botját sem mozdítja, hogy valahogyan kimásszanak a gödörből.


Odabent bagózik az élettársával együtt, már olyan szag van náluk mint egy c!gánytanyán, de a legmárkásabb kajákat szerzik be mindig, eszetlenül gondolkodnak és emiatt a barátom folyamatosan szív mint a torkosborz. Amikor megemlíti nekik a srác, hogy pl. az egyetemen már tettek megjegyzéseket a szagára, felháborodnak, és arra hivatkoznak, hogy nekik az egyetlen szórakozásuk a cigi. Eszetlenül költekeznek, de emellett megállás nélkül nyavalyognak a sorsuk miatt.


A nőnek gyakran 4-féleképpen kell elmagyarázni a legegyszerűbb dolgot, míg egyszer sikerül megértenie, és olyankor is meg van magyarázva: szegényke kimerült a sok munkában (ami általában 1 ebéd elkészítését jelenti).

Ilyenkor el akarok vonatkoztatni arról a helyzetről, mert tudom, hogy csak a barátomat bántom meg, amikor utalok rá, hogy mennyire tutyimutyi az anyukája.


Az a baj, hogy ebben a környezetben él és beleivódik ez a szájtáti életmód, amitől a szőr feláll a hátamon.

Próbálom elfogadni ezt, de mindig kiül az arcomra az ellenérzés - nem tudom eltitkolni az érzéseimet.


Ti hogy/mit tennétek?


2011. dec. 5. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha cigiznek és a legmárkásabb kajákat veszik, akkor nem szegénységben élnek, hanem inkább igénytelenségben.


Amugy erre a megoldás a jövő: Különköltözni tőlük, és havonta egyszer látogatni őket.

2011. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, minek nevezzük. Egy darabig még nem áll fenn a költözés lehetősége, úgyhogy addig kéne kihúzni valahogy. De hogyan???
2011. dec. 5. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én 2 évig éltem így anyóséknál, mig építkeztünk. A hogyan-ra nekem sem lett válaszom... Utáltam, hogy bagófüst van az egész lakásban, és csak ott volt tisztaság, amerre én jártam és takarítottam... Nem volt rá megoldás, csak mikor végre kész lett a ház, és külön mehettünk.
2011. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi azért, hogy megosztottad a tapasztalatod.
2011. dec. 6. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!