Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Tartotok a...

Kisnita kérdése:

Fogyókúrázók! Tartotok a közeledő ünnepektől és a velük járó nagy "zabálásoktól"? Hogyan fogjátok türtőztetni magatokat? Vagy erre a pár napra felhagytok a fogyókúrával és elengeditek magatokat egy picit?

Figyelt kérdés

Én legjobban a "tukmálós" meg "tömős" rokonságtól tartok! Na egyél még egy kicsit, egy sütitől még senki nem hízott el, stb stb. Az én családomban csupa ilyen ember van, főleg a nagymamám ilyen szerintem ő azt hiszi, hogy éhezek :D Tuti, hogy észreveszi, hogy fogytam néhány kilót és tömni akar majd ezerrel, sőt még hazára is be fog csomagolni egy fél disznót. Szerintem nehéz lesz erőt vennem magamon, hogy ne most adjam a fel a dolgot mert egyébként elégedett vagyok az eddig elért eredménnyel és szeretném még folytatni.

Kíváncsi vagyok más fogyókúrához hogyan vélekedik erről. Nektek milyen trükkjeitek vannak vagy hogyan szeretnétek kivitelezni az ünnepeket?


2010. dec. 13. 15:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Na én pont ezért nem divatdiétákkal fogyókúrázok, hanem normális módon, nem jönnek vissza a kilók, és nem kell megbántanom senkit, hogy nem eszem a főztjéből. Ha ebédre megyünk, akkor eszek rendesen, és eszek egy szelet sütit is, egy szelet miatt nem fogom magamra nyitni a gázt. Amit otthonra csomagol abból meg nem kötelező enni. Ha vacsorára megyünk, akkor meg nem kötelező kenyeret enni. Egy szelet rántott hústól meg nem lesz semmi bajod. Látod, nem kell aggódni.
2010. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Meg lehet úszni, pl. amit az előző írt, ne egyél semmihez kenyeret. Elhagyhatod a köretet is, helyette eszel savanyúságot. Édességből eszel kicsit, amikor rákérdeznek, azt mondod már ettél és már tele vagy. Ha csomagolnak, hazaviszed és odaadod annak aki megeszni. :D Csak arra kell figyelni, hogy állj meg 1-2 szelet sütinél. Nekem ez a nehéz, szóval szerintem nem is fogok inkább enni, csak a saját magamnak készített diétás változatból.
2010. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Van egy csodafegyver az ilyen rokonság ellen:

"köszönöm, nem kérek". :)

És ehhez tartod magad.

Mindenből ehetsz egy keveset, megbántanod senkit nem kell. De zabálásra senki nem kényszeríthet.

2010. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.

Szerintem nem jól fogalmaztam, életmódváltásban vagyok nem fogyókúrában, vannak bizonyos elvek amikhez tartom magam: cukor mentesen és szénhidrát szegényen táplálkozom, kenyeret egyáltalán nem eszem, tésztát is keveset és elég ritkán. A sütiket én sem hagyom ki, megcsinálom a diétás változatát. Azon gondolkodom, hogy sütök többet és viszek vendégségbe is, szerintem észre sem vennék a különbséget :)

2010. dec. 13. 15:28
 5/29 anonim ***** válasza:
Az jó ötlet, én múltkor csináltam, és ízlett mindenkinek és fel sem tűnt senkinek, hogy én csak abból ettem. :D
2010. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért nem kísérletezek mindenféle idióta fogyókúrával, hanem Norbi update+ mellé mozgás! A Karácsony meg csak néhány nap, annyit simán kibír, ha enni kell :) Tudom én, milyen az, főleg vidéki rokonságnál! Ott a legnagyobb sértés a "köszönöm nem kérek"
2010. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az életódod az életmódod marad, attól függetlenül, hogy vendégségben elmajszolsz egy szelet sütit. Fölösleges megsérteni a rokonokat, hadd örüljönek!

Én megmondanám, hogy nem szoktam cukrot enni, de "Rózsi néni kedvéért megkóstolom" és lecsípnék minden süti sarkából egy 2cm részt, majd agyba-főbe dícsérném mindegyiket, sőt a legjobb receptjét elkérném, azzal, hogy kipróbálom a diétás változatát. Az ebédből meg szednék, de keveset, és kiturkálnám belőle, ami beillik az ízlésembe.

2010. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Hm. :) Én imádom az édességeket. Karácsony napján, születésnapokkor annyit eszek belőlük amennyi belém fér. :P Otthon nincs nálam se csoki, sütit meg soha nem sütök, így marad a vendégség. Bepótlóm a több havi édességhiányomat. :) Nem árt meg, elégedett vagyok az alakommal. Lehet hozzásegít az is, hogy hetente 3x teniszezek, és naponta 3 órát sétalok a kutyámmal. :)
2010. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Kenyeret nem kell enned ott sem, azt sehol sem erőltetik. Ha sok a süti, akkor kérj inkább egy kávét, vagy vizet, mondd hogy inkább szomjas vagy!
2010. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem hozd el mamától a csomagot szeretettel, örömmel, köszönd meg szépen, mert neki olyan fontos, hetek óta készül. Ne csalódjon! - és add oda a szomszéd gyerekeknek, vagy a sarki hajléktalannak!
2010. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!