Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejlesszem a beszédkész...

Hogyan fejlesszem a beszédkészségem?

Figyelt kérdés

Írásban meglehetősen jól tudok fogalmazni (szoktam olvasni is), azonban ha beszélnem kell, már egészen más a helyzet. Nyelvbotlásaim vannak, emellett halkan és szaggatottan beszélek, nehezen tudom kifejezni magam. Sokszor nem tudom elmondani, mire gondolok.

Az önbizalmam kevés, és figyelmetlen is vagyok, lehet ez is az oka.

Nem tudom, hogyan változtassak rajta. Egyáltalán lehet javítani ezen?

Segítségeteket köszi!


2011. dec. 5. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet javítani. Ha 18 éves kor alatt vagy, a kerületi nevelési tanácsadóban egy logopédus tanácsot adhat- vizsgálatot végezhet a problémád beszédtechnikai, szótalálási-beszédre irányuló figyelmed, egyebek tárgyában.

A másik részmegoldás egy mindennapos otthoni tréning az alábbi 3 könyv alapján.

Dr.Gósy Mária-Imre Angéla Beszédpercepciós fejlesztő modulok,

valamint

László M. Ágnes:

Beszédészlelés

Beszédértés

Ezekben napi egységekre bontható gyakorlatokat találsz.

2011. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ènis pont ilyen vagyok.Nekem sokat segìt ha minèl többet olvasok mindenfèle témakörben,sok filmet nèzek, sokat TV-zek, teszteket ès kvízeket vègzek el,de ami mèg szàmomra fontos,szinte napi szinten keresztrejtvènyezek.Àltalàban a füleseket töltöm de a 100Poènt is szoktam,ez olyan mint a poènvadàszat,de ajànlom mèg a poènkoktèlt.Nekem segìt.Remèlem segìtettem!
2011. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

19:06

és ha valaki 18 éves kor felett van? Azon nem lehet valahogy segíteni? Ugyanez a problémám, mint a kedved kérdezőnek. Önbizalom hiány, halkan beszélek, nem tudom magam kifejezni.

21/F

2011. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én még csak márciusban leszek 17. Lehet, hogy elmegyek logopédushoz, bár azt hallottam, hogy oda nem konkrétan ezért szoktak menni.

Köszi a válaszokat, remélem majd sikerül valahogy.

2011. dec. 5. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
19.06.- logopédus vagyok, 18 éves kor alatt a lakhelyed szerinti nevelési tanácsadóban ingyenesen hozzáférhető a tanácsadás, vizsgálat. Az előzményeid felvétele során -ez a vizsgálat része- beszédfejlődés-olvasás-helyesírás, tanulással kapcsolatos tapasztalatok, egyebek- lehet, hogy valamilyen maradványtünetre is felfigyelhetünk, ami a problémáid hátterében állhat, de az is lehet, hogy nem ezen az úton kell elindulni.Önbizalomhiány, figyelmetlenség más háttere, egyebek. 18 éves kor felett már nem olyan lefedett a felnőttellátás, érdeklődj(etek) pl. a Démoszthenész Egyesületnél is,hogy mikortól-kinél lehetne beszédtechnika tréningen részt venni. A László M. Ágnes könyvek a felnőtt korosztálynak is ajánlhatók.
2011. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
gyakorolj a tükör elött nekem be vált ;)
2013. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!