Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tegyek, hogy fejlesszem a...

Mit tegyek, hogy fejlesszem a kommunikációs képességeim?

Figyelt kérdés

Ez hosszú lesz...

Középiskolás lány vagyok és van egy elég nagy problémám: félénk és visszahúzódó vagyok.Szerintem ez önmagában nem baj,mert szerintem a hozzám hasonló emberek aranyosak és mert sosem akartam olyan lenni,mint a többi velem egykorú lány...nagypofájú,csúnyán beszélő,flegma,mindenen vihorászós kis p*csa.Sajnos tudom,hogy pedig a velem egyidősek körében ez nagy divat.Nehezen illeszkedem be,az osztályomba sem igazán tudtam érvényesülni,pedig több éve együtt vagyok velük.Nem tudnak rólam semmit,nem akarnak velem beszélgetni,"kukának" tartanak(habár az is igaz,hogy diszkós állatokkal van tele az osztályom,akikkel nehéz egy értelmes szót is váltani).Akik viszont szeretnek és igazán ismernek,az a kevés barátom tudja,hogy egy kedves lány vagyok,akivel komoly dolgokról is lehet beszélgetni meg viccelődni is.Sajnos az emberek,mint fentebb is írtam nem akarnak elfogadni,nem tudják tudomásul venni,hogy kicsit más vagyok és hogy ezért nem kell elítélni.A poén az egészben,hogy a 3 évvel vagy még ennél is idősebb emberekkel nagyon jól el tudok beszélgetni és ha szóban felelnem kell,akkor is egész szépen meg tudom fogalmazni a mondanivalóm és kifejezni magam. Érzem,hogy nem vagyok "kuka",de a korombeliekkel nehezen érvényesülök. Már pedig az a legfontosabb,hogy a korombeliekkel kijöjjek,mert hát mégis a korosztályom. Szerintetek túl normális és érett vagyok a korosztályomhoz képest vagy valamit nagyon rosszul csinálok?Hogyan tehetnék szert jobb kommunikációs készségekre?Hogyan érvényesüljek jobban és van valami kurzus,ami segítene nekem még jobban kiteljesedni,hogy ne okozzon gondot a kapcsolatépítés a többi emberrel?Kérlek segítsetek!


2011. szept. 17. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, de sajnos nem tudok érdemben válaszolni, (vagy csak nincs meg a hangulatom hozzá). Ha meglesz, összehozok valamit. Merrefelé laksz ha szabad tudnom?


21/F

2011. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon beképzelt vagy és azt hiszed, hogy mással van a probléma. Meg sem próbálod őket megismerni, nem akarod őket megérteni, csak azt szeretnéd, hogy elfogadjanak. Ez így nem fog menni.
2011. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem is ismersz,hogy ítélkezz rólam.De annyit elárulhatok hogy nem vagyok beképzelt!Úgy gondolom,hogy vannak bizonyos szituációk,ahol nem az érkezőnek kell megtennie az első lépést,hogy valakit megismerjen,hanem annak,aki már a közösség tagja,ahova érkezik egy új személy.

Normális válaszokat esetleg?-.-"

2011. szept. 19. 22:03
 4/6 anonim válasza:
Szerintem nem a kommunikációdat kell fejleszteni, hanem el fogadni saját magad. Te ìrtad le a választ. Másképp gondolkozol, ezáltal az osztálytársaid nem biztos, hogy meg fognak érteni. A középiskolába, ha nem találsz hasonló embereket, nem könnyű helyt állni. Nekem az a véleményem, ha egy közösség akiknek nem ugyanaz fontos, mint mondjuk neked, vagy teljesen másképp gondolkozik, mint te, akkor általában, mindig az az egy lesz a különc.Ez szimplán szociológia. Szerintem keress olyanokat, akik ugyanúgy gondolkoznak, mint te. Illetve erre is választ adtál. Akik ismernek cìmszóval... A kommunikáció fejlesztése nem ettől függ, mert ha nem érzed otthonosan magad egy közösségben, az nem azt jelenti, hogy a kommunikációddal van gond, hanem csak azt jelenti, hogy leblokkol az ilyen környezet. A kommunikációdat egyébként olvasással, nyelv tanulással, különböző gondolkodást igénylő játékokkal lehet fejleszteni. Természetesen az ide leìrt baráti társaságod is segít neked ebben észrevétlen, mert ìrtad, hogy velük felhőtlenül tudsz beszélgetni!
2015. máj. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
De ahogy ìgy nézem az előző válaszom már felesleges, mert azóta már le is érettségiztél! :D
2015. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jani273 ***** válasza:
a hiba mindig bennunk van soha nem masba. keresd magadba
2018. ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!