Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon magas intelligenciával...

Nagyon magas intelligenciával boldogabban, jobban lehet élni, mint átlagossal?

Figyelt kérdés
Mindenki okosabb szeretne lenni. Jobb, színesebb, szebb életet ad, ha valaki nagyon okos?
2011. dec. 9. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:

ha az értelmi intelligenciára gondolsz, épp ellenkezőleg. már volt olyan kutatás, ami bizonyította, hogy összefüggés van a magas IQ, és az alkoholizmusra, vagy a droghasználatra való hajlam között.

az okoskodás, agyalás, egyenes út a boldogtalansághoz, és akkor még nem is érintettük a teljesítménykényszert, ami abból jön, hogy mindenki okosabb szeretne lenni, szebb. jobb munkahelyet szeretne, több pénzt, stb. de az más téma.

2011. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
SEz attòl függ. A zsenialitàssal hatàros intelligencia akàr meg is nehezìtheti az életet. A zseniális elme nem lehet egy szinten a többségben levő átlaggal és ez a szintkülönbség több problémát hoz, mint előnyt. Egy átlagos ember nyilván irigy, értetlenkedő és vonakodò magatartást fog tanùsítani a hozzá képest magasabb szinten levő személy iránt, a felsőbbszintű ember pedig nem fogja megtalálni az összhangot az átlaggal, ez pedig frusztráciòt, depressziòt, dühöt, stb.-t válthat ki. Ez a zseniális ember sorsa és szerepe a mi világunkban, amint láthatod, nem egy könnyű szerep. Viszont ami a legfontosabb egy ilyen ember számára az talán az, hogy felismerje helyzetét és legyen tisztában ennek előnyeivel, ámde hátrányaival is egyaránt. Mindenesetre átlagos embernek lenni könnyebb a mi világunkban.
2011. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha-ha-ha. Nekem igen magas az az intelligenciám, amelyikkel meglehet látni az összefüggéseket a világban, a látszólag különálló dolgok és események között. Úgy megutáltam az emberi világot a sok romlottság, kapzsiság, hatalomvágy, manipulációk miatt, hogy nem vagyok képes benne élni. Szóval ne irigykedj. Igaz, vak, süket hülyeként már nem tudnék élni. Ez van.
2011. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minél butább valaki, annál boldogabban tud élni :)
2011. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én boldogabb lennék ha nem lennék olyan hülye mint a főd'. viszont olyan dolgokról tudok amikről szívesen lemondanék, mert ha azokat nem tudnám akkor nem kellene szembenéznem velük..
2011. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy mekkora az IQ-m csak azt, hogy igen sokat szoktam gondolkodni, túl sokat is, és egyre többet iszom, azt várom, mikor leszek már hülyébb, de csak nem jön össze...:D méghogy butít ja, 1 napig.
2011. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jobb, színesebb, szebb életet ad, ha valaki nagyon okos?


Igen.


Boldogabb is lesz?


Attól függ. Mit értünk boldogság alatt? Őszinte, tiszta boldogság? Nem hiszem, ilyen világban lehetetlen, hisz akinek magas az intelligenciája, az tudja mekkora bajban van a világ. Míg az átlag ember nyugodtan éli mindennapjait, mert maximum azt tudja amit a szalag mellett tudnia kell.


Mindettől eltekintve, ha képes a lelkiismeretét és életét tisztába tenni, azzal, hogy környezettudatosan, a Föld és az emberek felé fejlődéssel szolgálva él, akkor képes lesz kamatoztatni átlagon felüli képességeit, a boldogsága maximalizálása érdekében is.

2011. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!