Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a hirtelen...

Hogyan küzdjem le a hirtelen haraguságomat?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy mindenen hamar felkapom a vizet,akár apróságokon is.

Ha pedig feldühitenek,nagyon agressziv tudok lenni,ezen szeretnék változtatni!

Hogyan őrizzem meg a nyugalmamat nehéz krízis helyzetekbe?

Mindenféle gyógyszer nélkül,mert nem akarom a pszcihiátrián végezni!!!

Habár kiirtak egy Rivotril nevű feszültségoldó gyógyszert,ha vki tud róla vmit irni, azt megköszönném,de hosszab távra nem akarok gyógyszert szedni.

A válaszokat előre is köszönöm :))


2008. márc. 26. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát,én is ilyen vagyok...! tényleg elég nehéz megállni,volt már nekem is balhém családban,munkahelyeken...hát én ugy oldottam meg,hogy a sokadik dühkitörés után azt mondtam magamnak,hogy most már elég volt,nem akarok vmi betegséget kapni a stressztől és ezentúl nem hagyom hogy bárki is feldühitsen! Túl rövid az élet ahhoz hogy mindenen izguljak! mondom ezt 27 évesen...:)

szóval próbáld meg ezt,minden apróságnál gondolkozz el azon h érdemes-e emiatt idegeskedni. és rájössz h nem.


Az a rivotril nem egy antidepresszáns véletlenül? Mert ha az,NE szedd!akkor tényleg a pszichiátrián kötsz ki! ezek a szerek nagyon veszélyesek! Inkább próbálj ki vmi természetes szert pl. macskagyökér kapszula,tényleg jól nyugtat! és nincs mellékhatása.

2008. márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán vezesd le az energiáidat aktív testmozgással, menj el futni, úszni, bicajozni, bokszolni:)

Ezen kívül thaichi, jóga, meditáció, ezeket tudom ajánlani, nyilván nem adnak azonnali megoldást mint egy antidepresszáns, de hosszú távon hatásos, mert egyensúlyba kerülsz magaddal.


De az hogy ez már tudatosan zavar téged, ahogy reagálsz, akkor mikor odakerülsz, hogy feldühödsz, talán észre tudod venni a jeleket, és megakadályozni az agresszív viselkedést. Gondolj arra, hogy ez neked nem tetszik, vegyél mély levegőt és döntsd el hogy te nem leszel most mérges és agresszív.


Azt kellene tudnod, hogy vajon miért kapod fel a vizet minden pici apróságon? Úgy érzed bántanak, ellened vannak, semmi sem jön össze, vagy egyszerűen nincs szabály ezekre? De ha van, ha jobban megvizsgálod a helyzeteket amikbe kerülsz, talán közelebb leszel a megoldáshoz, és csírájában találod a megoldást. A fentieket midenképpen tanácsolom neked (meditáció).

2008. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Talán el kellene gondolkodnod és kicsit magadba nézni megéri hogy idegeskedj minden kis hülyeségen??Fölöslegesen hergeled magad.Nincs olyan dolog ami megéri hogy tönkretedd magad!Sok ember nem tudja más szemszögből nézni a dolgokat pedig ez az ami segíthet nem dől össze a világ ha nem úgy alakúlnak a dolgok ahogyan szeretnéd.Lépj át rajta és törődj magaddal kicsit többet.Egyébként van egy gyógyhatású készítmény a Valeriana drazsé ami feszültség oldó de szerintem gyógyszer nélkül is megoldható a problémád.
2008. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a rivotril az nagyon durva!!! nagyon fura orvos aki ezt írja fel először,mert ált. a xanaxot szokták,az is kemény és könnyen rá lehet szokni,de a rivotril az még durvább,és képszakadást okoz,meg elég gáz fejed lesz tőle. az előttem válaszolók királyak voltak,én csak a rivóhoz tettem hozzá
2008. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Rivotril aktiv hatoanyaga a klonazepám.A klonazepám görcsgátlo hatásu készitmény.Én azért mert feszült vagyok,csak azért nem venném be.Biztos Rivotrilt kaptál?Furcsa.Menj másik orvoshoz.
2008. ápr. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb ne orvosold magad.Gyogyszereszno vagyok, s bar mind ezeket tanitottak annak idejen, en a nyugtato gorcsoldo tablettakat senkinek nem ajanlom.

Mert mindegyik nyugtatonak a mellekhatasa ongyilkossagi hajlam, altalaban irja az informacios papiron is.

Ugyh orvendj, ha nem temetobe lyukadsz ki ilyen gyogyszerektol.

Elhiszem h azt mondanad h "hat de az orvos irta ki".

Igen, de az orvosok ha hiszed ha nem nem torodnek az ilyensmivel es meg sok mas fontos konnyen megoldhato betegseggel sem.

Alapozd inklabb pszihologiara olvass pszihologiai onkontrol konyveket, az egeszseges es az eleted is helyrehozhatod, ha csak a gondolkodasmododon valtoztatsz picit:)

2008. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
54%

Hát én tippet nem tudok adni, de ha rájössz, akkor kérlek szólj, mert barátnőm is hirtelenharagú...

De azért nagyon szeretem :)

2008. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Én általában mindent magamba fojtok de ez sem megoldás.
2008. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én csak annyit tudok mondani erről a gyógyszernek nevezett valamiről. Egy éve vagyok együtt barátnőmmel említette ő, hogy szed már régóta gyógyszereket. De igazán nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Meg az ember előtt rózsaszín felhők vannak. Aztán ahogy a felhő kicsit oszlik. Rengeteget veszekszünk, amit először nem tulajdonítottam a gyógyszernek.De rákellett jönnöm, hogy nem is kicsit van köze, hozzá. Napi egy szemed szed. De ha kihagyja már idegbeteggé válik. Hirtelen felkapja a vizet, olyankor semmit nem lehet megmagyarázni neki. Sőt, már már tetlegességig is fajult a dolog (nem én voltam aki hirtelen erőssé vált). Hozzá teszem nálam nyugodtabb ember nem sok van a földön. Persze soha nem én voltam a veszekedés kezdeményezője. Vagyis, egyszerűen olyankor semmi sem volt jó neki.És egyszerűen elborult az agya. Már már ráment a kapcsolatunk, vagyis tudom, hogy pont egy doki okossága fog odáig vezetni, hogy azt mondom majd, hogy elég. Én csak azt javaslom, mindenkinek, akinek doktora rivotrilt ír fel. Hogy gondolja, meg kétszer is, ér e annyit az a bizonyos dolog, amit megakar vele szüntetni, hogy úgy járjon mint mi. Vagy még rosszabbul.
2009. jún. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!