Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez Borderline? Vannak itt...

Ez Borderline? Vannak itt olyanok, akik ugyanezt élik/élték át?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok,6 éve járok pszichológusokhoz,pszichiáterekhez,természetgyógyászokhoz és egy csomó helyre de eddig senki nem talált megoldást.Nehezen

tudom elmondani,mit érzek,nagyon össze vagy zavarodva.Nem tudom,ki vagyok,mert mindig másként látom magam,nagyon könnyen dühös leszek és bántom is magam,ma volt valakivel egy kisebb félreértésem,és elkezdtem ütni magamat,nem tudom,miért,de jól esett.A mostani orvosom skizofréniára gyanakodott,de elvégeztek velem egy tesztet,amiből kiderült,hogy nem pszichózis.Most azt mondta az orvos,hogy mivel ő nem tudja,hogyan kell kezelni majd beszél egy kollégájával,de nem történt semmi,és csak jövőre adott időpontot.Nem tudom én már ezt sokáig kibírni,pokol van a fejemben,mindig mindennel kapcsolatban meggondolom magam,levert vagyok ok nélkül stb...életképtelennek érzem magam,a legkisebb elvárást is nehéznek érzem,ha valaki megküzdött már ezzel,vagy ismer valakit,aki TÚLÉLTE kérem válaszoljon,kétségbe vagyok esve.:(


2011. dec. 15. 03:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Van celja az eletednek? Van miert felkelned nap mint nap? Vannak hobbyjaid? Vagy valami rutin az eletedben? Engem egy hatalmas pihenes es az azt lezaro nagy utazas huzott ki a godorbol veglegesen. Mondjuk mar elotte is valtoztam, ha anyam jogtalanul bantott szoval nem nyeltem le hanem ervekkel egyutt visszakiabaltam neki addig amig el nem ismerte h nekem van igazam. Elotte is veszekedtunk de sosem adta meg h igenis nekem, a lanyanak van igaza.

Es naj ilyenkor voltam kepes vergodni. A karomat utogetni, vagdosni, csikarni magam kinomban.


Persze volt mas is nem csak az anyam. De neki megvolt az a csodas kepessege h ha leghappybben mentem haza 5 perces latogatasa alatt annyira kikeszitett h elment es ha bogni nem tudtam sajat magam pusztitottam.


Nem tudom korulotted mi van. Korulottem kaosz volt es ezt nem birtam. Nah meg az fajt nagyon h a csaladi hatter lehuzza a tanulmanyaimat. Ebbe egy olyan ember mint en aki fullkituno a legxarabb eretzsegije 88% totalisan belebetegedtem.


De mindegy. Most latok eletcelt. Latom az alagut vegen a fenyt. Hogy menni fog ez igy is, persze nehezebben de az en erdemem ha megcsinalom.


Most pl. mar 6 elott keltem. Rendesen etkezem. Ezek is nagyon fontos dolgok. Elotte volt h napokig nem lattam a napot mert este keltem es nappal aludtam... Vagy h 1,5 nap alatt ettem valamit. Persze h levert voltam...


Nem tudom neked pontosan mi all a hatterben. De nezz vele szembe! En nem tettem evekig, tonkre is tett... aztan most h beismertem igenis kell egy kis szunet h rendbehozzam a dolgaim rajottem h ez lett volna a helyes dontes 2 eve is, csak annyira gorcsosen ragaszkodtam az iskolahoz h nem engedtem. Marpedig ezt a sulit nem lehet csak teljes erobedobassal vegezni.


Remelem minden rendbejon veled, es nem bantod magad tobbet. Hosszu ut, meg a vegen is hullamvolggyekkel, de meg kell tanulni kezelni az ilyen szituaciokat.


Ennel tobbet nem tudok mondani, mivel te sem irtal konkretan. A lenyeg: nezz szembe a kivalto okkal, legyen rutin az eletedben, nah meg egy kis szorakozas is!


Sok sikert!

Egy 20eves lany aki szinten tepte magat...

2011. dec. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem az apámmal nem volt soha normális kapcsolatom(általában ilyesmitől lesz valaki borderline) de ő nem él velünk,az anyámmal teljesen jól kijövök,ő mindig segített,most már a nővéremmel is egész jóban vagyunk,van egy mostohaapám ő is normális,és én is lehetnék normális ha nem törnének rám OK NÉLKÜL rossz érzések.Az,hogy bántom magam csak az egyik rossz a sok közül..mondjuk alapból a rossz érzéseim miatt bántom magam
2011. dec. 19. 02:20
 3/3 anonim válasza:
ha ez valóban borderline,akkor van 1 rossz hírem-pokoli lesz a következő jó pár éved.engem diagnosztizáltak ezzel már 7éve,bár én nem ismerem el,szerintem baromság.ez 1 nehéz érzelmi hullámvasút.előfordulhat,h 1 nap meg akarsz halni,meg is kíséreled,de persze nem jön össze.mert valójában nem is akarsz.másnap már a világ legboldogabb embere leszel.ez mégsem hangulatváltozás,hanem valami megfogalmazhatatlan,de szenvedsz a saját létedtől.1szerre imádod és utálod magad,és a téged körülvevő embereket is.bulimiás is lehetsz,hajszolod az élvezeteket,beleveted magad felesleges szexuális kalandokba,párkapcsolatról ne is álmodj.normálisról ne.se veled,se nélküled,idegtépő.kikészíted a másikat és magad is,akaratod ellenére.manipulálsz,hazudozol időnként.és tehetetlen leszel magaddal szemben.váltogatod a munkád,otthonod,pasid,mindened.belefogsz valamibe,majd be sem fejezed.csapongó,dühöngő dolog ez.persze,túl lehet élni simán,kezelések nélkül is,de talán ki kell nőni.hiába van célja az életednek,a megvalósításhoz is lenne erőd,de csapongó,megbízhatatlan leszel,időről-időre minden összeomlik,majd újból felépül.mondom,túl lehet élni.csak kerüld el az alkoholt,a drogot és a pasikat.bár,ha ez bordi,akkor feleslegesen mondom...belekerülsz akarva akaratlanul.a kimászáshoz minden erődre szükség lesz.sok sikert,én minden nap túlélem.nehezen,de sikerül
2012. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!