Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Borderline vagyok? Vagy ez...

Borderline vagyok? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

A minap kicsit utána olvasgattam és ezt találtam:


A BPD diagnosztikus kritériumai:


A diagnózis megállapításához az alábbiak közül minimum öt szükséges.

Kapcsolati instabilitás: DSM-IV(1). Kapcsolatokban a túlzott idealizálás és a leértékelés közötti ingadozás - ez igaz rám

Távolságtartás: DSM-IV(8). A valóságos vagy elképzelt elutasítás elkerülése érdekében tett heves erőfeszítések (melyek a személyközi kapcsolataiban távolságtartásban nyilvánulnak meg, illetve nem tartja meg/nem ápolja hosszabb távon barátságait/kapcsolatait) - ez is igaz

Gyenge önkontroll:: DSM-IV(4). A helyzetnek nem megfelelő heves düh, vagy a düh feletti kontroll hiánya, például gyakori indulathullámzások

Önkárosító inpulzivitás: DSM-IV(2). Minimum két területen megjelenő önkárosító impulzivitás a következők közül:

költekezés - rengeteget költök, vásárlásmániás vagyok

szexualitás

alkohol-, túlzott gyógyszerfogyasztás vagy droghasználat - ha van nálam/másoknál alkohol nem tudok leállni, elvesztem az önkontrollt, altatót is szedek

falánk evés - gyakran előfordul

felelőtlen autóvezetés

bolti lopás

Öngyilkossági fenyegetőzések, gesztusok, öncsonkító viselkedés. (ismétlődő rendszerességgel) - nem mondanám, hogy gyakori, de már előfordult DSM-IV(5)

Érzelmi instabilitás: DSM-IV(3)

Az alaphangulat depresszió, irritábilitás vagy szorongás felé való eltolódása, mely néhány óráig, de legfeljebb néhány napig tart. - ez is jellemző rám

Krónikus üresség- és unalomérzet. DSM-IV(7). - szinte mindig

Identitászavar: DSM-IV(6). az alábbiak közül legalább két vonatkozásban:

önkép - pipa

szexuális orientáció - pipa

hosszú távú célok, pályaválasztás - pipa

barátok megválasztása - pipa

értékrend - pipa


Ismerőseim közül is mondták már sokan, hogy skizofrén vagyok. Pszichológushoz is jártam egy ideig, meg az iskolában is tanácsolták, aztán a pszichológusom pszichodráma csoportba küldött.


16l


2011. aug. 6. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom mennyire működik az öndiagnózis, lehet én vagyok hipochonder de kb rengeteg minden illene rám ha csak nekiállnék ilyeneket olvasni...:/ De ha komolyan gondolod keress fel egy pszichológust, most egy rendeset, mondd el hogy az előző kvázi nem csinált veled semmit, de ez már nem állapot, és jó lenne, ha ő normálisan megpróbálna foglalkozni veled.

Azért azt se várd, hogy majd 2 találkozás után odavágja hozzád, hogy ezt, vagy azt a diagnózist állapította meg.


Az meg ne érdekeljen, hogy az imserőseid azt mondják rád, hogy skizofrén vagy, biztos hiteles diagnózis tud adni néhány laikus tizenéves, aki azt sem tudja mi is az...-.-'

2011. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én ténylegesen hipochonder vagyok, lehet hogy ezt is csak beképzelem. De annyira jellemzőek rám a tünetek és a vak is látja, hogy valami baj van velem. Egyébként annyira zavaró, hogy a pszichológusok nem mondják meg, mit diagnosztizáltak, akkor legalább utána tudnék olvasni, vagy valami fogalmam lenne saját magamról.

2011. aug. 6. 22:39
 3/4 anonim válasza:

[link]

segít talán

2011. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
húúú, hallod, én borderline vagyok x éve, és sok minden nem áll meg nálam ezekből....ez csak sablon...
2012. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!