Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ahhoz hogy magyar honvédségnél...

Ahhoz hogy magyar honvédségnél szolgáljak ahhoz kötelező a szakma? Ha csak a 8 állt. Van meg az nem baj?

Figyelt kérdés
Csak a 8 állt.van meg az nem baj ,? Adtol jelentkezhetek Katonának ?
2012. jan. 5. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Minimum érettségi a követelmény - többek között -.
2012. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele, katonának nem buta emberek kellenek. Én nem azt mondom ezzel, hogy az vagy, de náluk azzal biztosítod, hogy nem vagy segghülye, ha van róla papírod. És jó testi erőnlét is kell asszem. Egyszóval: nem.
2012. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tom h. elég a 8 általános, csak azzal max szkv rendfokozatig juthatsz el!
2012. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
komolyan a sok okoskodó p*öcs aki a saját elgondolása szerint válaszol (ez nem vonatkozik az utolsó válaszadóra, csak az első kettőre) én katona vagyok 8. általánossal most folytatom az érettségit közbe mert szeretném hogy legyen , meg sem említették hogy tanuljak csak én így akarok.és igen 8 általánossal maximum szakasz vezetői rangot érhetsz el.sok sikert!
2012. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És Ha van érettségim ?? Az menyi előnyt nyújt ?? Krisz-Tián ??
2012. febr. 15. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem Krisztián vagyok!

De válaszolok. Ő majd cáfol vagy megerősít! Nem nyújt előnyt olyan értelemben, hogy a felvételinél akkor is felvesznek ha nincs érettségid (ha megfelelsz a Petőfiben a fizikain és orvosin). Mint említettük az előmenetelnél előny. mivel 8 általánossal csak tisztesi rendfokozatod lehet, érettségivel tiszthelyettes, és ugye ez a fizetésnél előny ;)

2012. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit fordítva. A 8 általánossal tiszthelyettesi rendfokozatig mehetsz - elvileg -, az érettségivel tisztit is szerezhetsz.
2012. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit se fordítva!

Rendfokozatok:

-TISZTESEK;

-Tiszthelyettesek,

-TISZTEK,

-főtisztek,

-tábornokok!

(a tisztesi és a tiszti rendfokozat nem egy és ugyanaz, sztem te azt hitted). (érettségim van és tiszthelyettes vagyok...)

2012. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak ! Bocsi, azt hittem, hogy elírtad a tisztit tisztesinek. Most már értem.:) Köszi
2012. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ahogy mondta , az előmenetelnél jelent többet az érettségi , az alkalmasságin való megfelelés többet számít mint egy papír , de fontos hogy legyen érettségid , OFF: érdemes legalább alapfokon letenni egy-két egyszerű nyelvet mert minden beszélt nyelv , jelentősen megnöveli a fizetésedet.
2012. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!