Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet úgy jól tanulni hogy...

Lehet úgy jól tanulni hogy közbe lelkileg kivan az ember?

Figyelt kérdés

nem feltétlen olyan dolgokról beszélek hogy hazamegy és verik a szülei ,hanem egyszerű dolgokról pl már évek óta nem bír normálisan kommunikálni sok ember előtt, nem meri kimondani a véleményét, minden egyes szavát meggondolja..


sosem értik meg igazán és ebbe előbb utóbbi megőrül, és nyilván próbálja tettetni ezt a rossz,gátlásosságát amennyire tudja, de ez lehetetlen


az ilyen embernek semmi esélye a népszerűségre,önbizalomra, olyan személyiségre akit szeretnek az emberek?


egy gátlásos ember, hiába néz ki jól, ápolt ha egyszerűen nem jó abban amiben jónak kell lenni, hanem abban jó amiben nem kéri senki hogy jó legyen


visszatérve az alapkérdésre, egy lelkileg kiegyensúlyozatlan embernek van esélye, hogy jó tanuló legyen? betegesen rossz koncentrációképesség


nem akar mást, semmi mást azon kívül, hogy jól érezze magát a bőrében


én voltam

f


2012. jan. 11. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Helló.

Nekem a tanulás nagy nehézségekkel jár (lelkileg ki vagyok).

Lehet jó tanuló, csak dupla annyi erőfeszítéssel :/ Akaraterő kérdése. Ha sikerélményed van a sok tanulás eredményeként, kiegyensúlyozottabbá is válhatsz :)

2012. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Lehet úgy jól tanulni hogy közbe lelkileg kivan az ember?"


Igen. Vizsgaidőszakban a legtöbb ember többé-kevésbé kiborul, mégis tud tanulni.


"évek óta nem bír normálisan kommunikálni sok ember előtt, nem meri kimondani a véleményét"


Ettől nem függ a tanulási teljesítmény.


"egy gátlásos ember, hiába néz ki jól, ápolt ha egyszerűen nem jó abban amiben jónak kell lenni"


Kik keresnek a legtöbbet? Orvosok, mérnökök, informatikusok, ez csupa olyan szakma, ahol nem kell szerepelni.

2012. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát én kifejezetten jótanuló vagyok, ami önmagában nem nagyszám, de ha elmondom mellé hogy egy komplett idegroncs vagyok, akkor már valami. gyűlölöm magam, ezalatt azt kell érteni hogy a külsőmet, és más lelki gyötrelmeim is vannak, pasikkal állandóan, rámnyomulnak, meg pattintom aki tetszik, mert nem lennék neki elég jó stb. és mindig vizsgaidőszakban jönnek a balhék, tegnap is marha nagyot csalódtam, és végigbőgtem az egyetlen napom felét amikor felkészülhettem a vizsgára, utána megráztam magam és sírva! tovább tanultam az anyagot...mindig maximalista vagyok és tökéletességre törekvő, tanulásban is én akarok lenni a legjobb, szóval ez a kulcs, bár furcsamód mindig elismernek, nem tartanak stébernek sem, mert nem vagyok az a túltanulós sem, csak amennyi jólesik, szóval elismernek...de nekem még ezek a sikerek sem elegek, ha letudok valamit vagy megdicsérnek, kb 3 percig örülök aztán máris a következő kíhiváson agyalok, és újabbat keresek, szóval nem tudok örülni soha semminek, mert a külsőm béna (szerintem) mások szerint nem az, sőt elég sokan nyomulnak rám, amiről általában azt gondolom, hogy csak azért lehet mert nem vagyok szép és csak beakarják érni velem, vagy na..mert ha jónő lennék senki se merne odajönni, szóval szerintem kamuzik mindenki kb. szerintem minden gátlásnak köze van az ember kinézetéhez, illetve egy korábbi élményhez. meg egy könyvben olvastam több pácienssel interjút, és nagyon durván kimutatta a pszichiáter, hogy a hibáik amiket emlegetnek valójában nem is léteznek, csak ők képzelik be maguknak az ő agyuk látja. szóval a válasz annyi hogy az agyunk működik másképp. és lehet...
2012. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nem. miota bekattantam fuu...
2012. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rami6666 válasza:
Hát Igen Sok ember van így .. Igen lehet jó tanuló csak neki sokkal több erő feszítés..
2012. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!