Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek volt már ilyen? Mire...

Nektek volt már ilyen? Mire utalhat ez? Normális dolog?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,lány.


Mostanában amikor egyedül vagyok, sokszor képzelem azt, hogy abban az adott szituációban, amiben éppen vagyok (zuhanyzás, fésülködés, táncolás, sétálás, buszozás, futás, stb.) akkor mit tennék, ha... és akkor itt jönnek az ilyen dolgok, hogy "ha rájönnék, hogy az asztalosok otthon rám várnak, ha már 15 perce a fodrásznál kéne lennem, ha most rájönnék, hogy másnap minden tárgyból dolgozatot írunk, ha rájönnék, hogy most épp egy randiról kések el, ha rájönnék, hogy éppen égve hagytam a gázt, ha most egy csapat idegen figyelne, ha a szerelmemmel lennék, ha egy fiúval lennék aki szerelmes belém, én viszont belé nem, stb..". És komolysággal eljátszom azt a jelenetet. Beszélni ritkán szoktam, csak egy-egy mondatot, aztán rohanok a tükörhöz, hogy most éppen milyen az arckifejezésem ebben a helyzetben.

Legtöbbször a "szerelmes-dolog" fordul elő, amiorelképzelem, hogy a barátom épp lent vár a szobámban, épp velem van, épp velem ül, vagy most veszem észre a buszon, most jön oda. Elalvás előtt meg a kamaszkori tipikus "ilyen korban mindenki szerelmes a párnájába" dolog van.. :PP

Az ilyen helyzetekben elképzelem, hogy én hogy látszódnék kívülről, hogy milyen érzelmek lennének leolvashatóak rólam. Hogy az adott ember akivel elképzelem a szituációt, mit gondolna, s akkor mit gondolna, amikor erre a jövőben visszagondol. Hogy hogyan mesél erről. Hogy hogyan emlékszik rám vissza..

Meg figyelem az összes ember arcát, mit érezhet, mit gondolhat? Lehet, hogy leolvasok róla egyetlen egyszerű érzelmet, de ki tudja mi más van még ott. Pl. szoktam nézni magamat a tükörben, hogy hogyha én nem én lennék, mit olvasnék le magamról.. aztán a homlokomra nézek, mennyi minden kavarog ott azon az egyetlen szinte nem létező gondolaton kívül, amit "belegondoltam magamba".

Figyelem az emberek reakcióit, hogy milyen kézmozdulatokat tesznek, miközben vannak. Rájövök sok dologra... Meg pl ha találkozom egy emberrel, miután szétválunk csomó ideig aznon elmélkedem, miket gondolhat épp most. És az összes kimenetelnek gondolok egy történetet..

Érdekel a színészet (most egyfolytában képzem magam, már egy ideje megfigyelem magamat állandóan amikor beszélek, stb.), a pszichológia.


A tanítás is érdekel, egyszer amikor egy dolgozatra készültem, magam elé képzeltem egy gyereket akinek magyaráztam volna (modjuk én ugyanilyen korú vagyok, ő meg mondjuk 7-8 ) és akkor egyszer elkezdtem hangosan magyarázni neki. Mintha tényleg ott lett volna, pedig egy lélek sem volt rajtam kívül a házban... és akkor elképzeltem hogy milyen lenne hogyha ő szerelmes lenne belém, ha mondjuk utálna, ha az anyja kényszerítette volna rá, vagy hogyha beteg... szóval ilyenek.

Meg van hogy egy csomó ideig nézem magamat a tükörben, eljátszok egy csomó érzelmet vagy csak eljátszom hogy szemezek valakivel. Egy csomó féle mosolygást próbálok, elnevetem magam vagy megpróbálok sírni. Megpróbálom leutánozni az arckifejezést amit a buszon vágtam vagy valami.


Amúgy mindez meg azt eredményezte mostanában hogy mindig minden pillanatban magamat adom, energikusabb vagyok, stb. sosem szalasztok el egy pillanatot se, mindig kimondok, amit gondolok, őszintén.


2012. jan. 12. 22:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Ahogy egyre jobban megismerem magam, már uralni tudom magamat bizonyos helyzetekben. Hogy nem egy automata reflex-beszéd/érzelem/mimika indul be, hanem nem gondolkozom, hanem egyszerűen spontán jön, aminek kell jönnie.

Az osztályomban a fiúk gyerekesek, tudjátok, azok a tipikus mindenen röhögős-idióták, így próbálnak kommunikálni a lányokkal. De én ezt tudom, és mögéjük látok. Tehát látom hogyha hazudnak vagy ha megjátsszák magukat.

Kiskorom óta is imádtam a fiúkat, tehát a többiek mondták elsőben hogy "fúj csókolózás" én meg már akkor is arra vágytam... tehát imádom magát a férfi nemet. És ebből következik, hogy ugye az osztálytársaimat is szeretem, a fiúkat. Egy -egy beszólás, vagy számukra menő és intim kérdés esetén eddig nemigen tudtam mit mondani, csak jött valami reflexből, most meg mindig frappánsan tudok rá válasozlni, amit akartam volna, és ugyanakkor célzásokkal és kertelésekkel elbeszélgetek velük az ilyen témákról, és cska úgy néznek mert eddig minden csaj csak így forgatta a szemeit, mondjuk egy ideig én is, mert nem tudtam kezelni a helyzetet. Kicsit exhibiconista vagyok, kicsit perverz is, és most minek játsszam el a szende szüzet ha nem vagyok az?!

2012. jan. 12. 22:23
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Ki az a hulye aki vegig olvassa? O.o
2012. jan. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Huh picit hosszura sikeredet
2012. jan. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ábrándozol, nincs ezzel baj.
2012. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én inkább azzal szoktam foglalkozni, hogy kitalálok mindenféle történetet az emberekrõl, hogy milyen lehet az életük, milyen lehet most a hangulatuk, mikor hazudnak, az arckifejezésükrõl leolvasok egy csomó dolgot, bár azt már nem tudom, hogy jól-e. Azt is megállapítom, hogy milyen kapcsolat lehet az emberek között, ki a felsõbbrendũ, kit használnak ki stb. Én imádok gondolkozni, kitalálni mindenfélét, pl. utazás, sétálás közben nézem az utcákon a boltokat, a bezárt boltokról, helyekrõl elképzelem, hogy milyenek voltak régen, amikor még mũködtek, pl. az iskolánk mellett van egy bódé, amire ki van írva, hogy BÜFÉ. Azt úgy képzelem el, hogy régen, a 60-as években szólt a zene, minden gyerek ott vette meg a tízóraiját, nevettek, nagy volt a sor, a büfés kedves volt. Szóval ilyeneket képzelek el. Én is sokat nézegem magam a tükörben, gyakorlok arckifejezéseket, mosolygok, elképzelem, hogy fényképeznek. Én imádok ábrándozni, csak mostanában nem megy, mert gépfüggõ lettem, amellett pedig nem tudok gondolkozni, ábrándozni, mert mindig az adott dologra koncentrálok, pl. Youtubeon nézek videót, akkor arra. Hiányzik az álmodozás! *-* 15/L
2012. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
nem olvasom végig az első 2 mondat elég,kamasz vagy,mindenféle hülyeségen agyalsz,mindent túlértelmezel,mindennek jelentőséget tulajdonítasz,és azt gondolod,te egy kivételes ember vagy,túlbonyolítasz mindent,most fedezel fel sok új dolgot,majd felnősz és kinövöd
2012. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!