Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek a bennem lévő...

Mit tegyek a bennem lévő gyűlölettel és pusztítási vággyal?

Figyelt kérdés
mindkettő az emberek iránt irányul bennem.
2012. jan. 15. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nincs elég önbizalmad, azért vetíted ki a gyűlöleted másokra. Ismertem olyan srácot, aki mindenkit utált, ha ferde volt a szeme, ha zsidó volt, ha ez, ha az...Volt ürügye mindig. Az igazi problémája az volt, hogy fiú létére elég sovány, beteges volt és irigy volt másokra. Kellett egy nép, illetve több nemzetiség, akire kivetíthette a gyűlöletét.


Ami biztosan segít, ha valami küzdősportba kezdesz. Akkor kiélheted a tombolási vágyadat is, és megtanulod kontroll alatt tartani.


De a legfontosabb, hogy ismerd el a saját értékeidet. Hogy nem vagy értéktelenebb másokkal. Egy csomó embert ismerek, aki külsőre jelentéktelen, de olyan szintű önbizalma van, hogy bármit megkaphat az élettől. Jó nőt, mindent! Egy férfi esetében ez pl. csak önbizalom kérdése. Egy nyámnyila szívtipró külsejű pasi annyira szánalmas, a legtöbb nő sose választaná, hanem sokkal inkább egy önbizalommal teli, kevésbé helyeset.

2012. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem szerettem volna kiírni azt, hogy irigy vagyok mindenre és mindenkire, de ha már feljött a szövegben kiírom.
2012. jan. 15. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

És ennek mi az oka?

Mid nincs, ami másoknak van?

2012. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

mindenem van, de valahogy mindig a másét akarom.

Irigy vagyok mindenre még a lányokra és a fiúkra is.

Neki is megvan az a mi nekem, de akkor is az övé kell.

Vagy pl neki honnan van olyan nadrágja nekem miét nincs!!!és ez annyira rohadtúl rossz érzés.

És ő hogy, hogy szebb nálam....kell a szépsége adja nekem!!!!

kb ilyen érzések vannak bennem.

2012. jan. 15. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden nő irigy a nála szebbekre, az idősebb a fiatalra. Ez nőknél vérre megy. Csak van aki jobban palástolja, van aki kevésbé. Hidd el, egy igazán szép nőnek nincsenek barátnői. Ha egy nő arról lelkendezik, hogy milyen szép vagy, az már gyanús, általában az igazán szépet nem dícséri meg a másik nő. Csak sajnálatból dícsérnek a nők, hidd el.

Szóval ilyenek vagyunk mi nők. A férfiak is hasonlóak, csak ők azt nem tudják elviselni, ha a másik pasi bármiben is felülmúlja őket. Pl. ha jobban sikerül egy viszgája, vagy jobban teljesít egy társasjátékban, jobb autója van, megelőzi az autópályán...Ennek mindnek csakis az önbizalom az ellenszere. Hogy tudjam, én is érek annyit mint más.

Mindenkinek kijut a rossz ebben az életben, hidd el.

Örülni kell, ha a másiknak jut valami jó. Mert mindannyian meghalunk. Én irigyeltem egy volt osztálytársnőm szépségét. Meghalt egy pár évvel ezelőtt csontrákban. Pedig épp az esküvőjét tervezgette. Boldog volt. A fiúk állandóan vele foglalkoztak általános iskolában. Aztán nagyon hamar megcsúnyult, rettentően megízott, az arca egészen eltorzult. Nagyon rövid ideig volt szép. Amikor megtalálta a viszonzott szerelmet, akkor meg meghalt. És én milyen irigy voltam rá! Most azt kívánnám, bárcsak olyan szép és olyan élő lenne, mint régen.

Ha gyűlölsz, irigyelsz valakit, jusson eszedbe, hogy meg fog halni. Akarj neki egy kis jót erre az életre.

2012. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!