Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lesz a sorsa általában...

Mi lesz a sorsa általában azoknak az embereknek, akiknek magas az intelligenciája és hiperérzékeny a lelkivilága?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
paff kitudja... az ilyenek íróknak kitűnök... valami szépirodalmi mű :)
2009. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szociális készséggel rendelkeznek, igencsak sikeres pályát futhatnak be. Ehhez viszont jól kell ismerniük önmagukat, tehát tisztában kell legyenek azokkal a tulajdonságaikkal, amelyek szükségesek a nekik megfelelő egyetem/szakma/hivatás kiválasztásához. (Pl. aki túságosan szenzitív, inkább az önálló mint a csoportmunkára alkalmas.)
2009. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én valahogy nem találom a helyem, ami a munkaerőpiacot illeti. A festés örömet okoz, sikeres is vagyok benne, de abból nem lehet megélni. Eddig szinte minden munkahelyemre úgy mentem be reggel, hogy broáff :-(((

2009. máj. 29. 14:42
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit értesz magas intelligencia alatt...
2009. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Te pont olyan vagy, mint én...Én is szeretek festeni, de elkeserítő, hogy tudom, valószínűleg ebből majd nem tudok megélni. Anyámnak pedig sikerült.. Ahogy előttem is írták, fontos, hogy milyen szakon tanulsz tovább.. Én még nem tudtam eldönteni... Merre laksz?
2009. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanúgy meghalnak a végén, mint a többiek.:)
2009. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 143 az IQ-m (Bocs, de tény, nem hazudok.), és már gyerekkoromban is sok problémám volt ebből. A saját korcsoportommal nem voltam túl jóban, kiközösítettek. Emiatt aztán elég érzékeny lettem, könnyen megbántódok stb.

Viszont sikerült egy olyan sulit, és szakot találnom, ahol az emberségesség az első, tényleg mindenkit emberszámba vesznek.

Én úgy látom, hogy jó irányba halad az életem. Van családom, gyerekeim, és valószínűleg lesz karrierem is. Legalábbis nagyon remélem. :)Majd 30 év múlva tedd fel újra a kérdést. :D

2009. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Olyan szakmát keress, ahol szellemi szabadfoglalkozásúként dolgozhatsz, az alkalmazotti lét nem neked való. Én összesen 10 napot dolgoztam életemben alkalmazottként, és bőven elég volt. Ráadásul többet is keresek, mintha más ugráltatna reggeltől estig.
2009. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

nehezebben illeszkedik be a többiek közé. de nem lehetetlen, adj lejjebb, próbáld beleélni magad mások helyzetébe.

foglalkozásnak én a matematikusit tudnám elképzelni (vagy programtervező matematikus, fizikus)

2009. máj. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha az embernek magasabb az intelligenciája a körülötte lévőknél, akkor azt a környezete nem nézi jó szemmel. ezért lesz a magunkfajta érzékeny. Ha el akarunk helyezkedni nagy szerencse kell, hogy olyan munkát kapjunk, ahol az embert nem kritizálják nap mint nap.

Ezért azt ajánlom, hogy gondold végig a helyzeted.

Ha ezzel megvagy bizonyára rájössz, hogy minden okod megvan arra, hogy büszke legyél magadra. ez önbizalmat ad és így talán nem leszel annyira érzékeny.

egyébként talán ezen az érzésen a legnehezebb változtatni, de nekem sikerült azzal, hogy ha vmi baj volt mindig elintéztem azzal, hogy "NA ÉS AKKOR MI VAN".

Neked is sikerülhet, és ha nem leszel érzékeny, akkor könnyebben tudod majd hasznosítani az intelligenciádat.

Sok sikert az élethez!

2009. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!