Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdekelne a véleményetek?...

Érdekelne a véleményetek? Középkorú nő vagyok. A problémám az, hogy nincsen semmi erkölcsi korlátom, ha pénzről van szó.

Figyelt kérdés
Ebbe nem tartozik bele a "Bárkivel szexelek pénzért. " témakör, nem ide szeretnék kilyukadni. Ha találok egy telefont, pénztárcát, bármit, eladom. Ha kell, bárkinek, bármiről rezzenéstelenül és sajnos zseniálisan, logikusan hazudok. A munkahelyeimet általában pénzkezelési problémák miatt veszítem el. Rendszeresen játszom szerencsejátékot, többnyire sikertelenül. Ezzel kapcsolatban valószínű, hogy függőség is fennáll. Semmilyen szituációban nem vagyok képes veszíteni, ha megtörténik, dühöngéssel reagálok. Szimpatikus vagyok, illetve elbűvölő tudok lenni szinte mindenkinek pl. : álláskeresés, interjú közben, ha úgy akarom. Értelmes, sőt átlagon felül értelmes embernek tartom magam. Az általános műveltségem is rendben van, könnyen tanulok, nagyon jó a nyelvérzékem. Empatikus vagyok. Nem vagyok irigy. Imádom a gyerekeket. Soha nem jutnék el tettlegességig (pénzszerzés céljából), segítek, akinek tudok, átadom a helyem a buszon, stb. Csak a pénzzel, illetve annak hiányával kapcsolatban vannak elkorcsosult nézeteim. Visszavezethető ez a probléma gyerekkori traumára? Lelki okok állhatnak a háttérben? Mit tehetnék, hogy jobb emberré váljak?
2012. jan. 27. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Dr. House nőben
2012. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Sürgősen keress szakembert, mert a végén valami árokban fogod végezni!!!

Pszichológus!!!

2012. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Árokban. Oké. Sokat segítettél.
2012. jan. 27. 13:51
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha elqrod az összes pénzt, mindenkinek hazudsz, ki fog neked hinni, befogadni? Szélhámos vagy, az is maradsz, börtön, hajléktalanság, azaz árok.

Reménykedj, hogy egy jó pszichológus segítségével kimászol a szarból, mert súlyos beteg vagy.

2012. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem sikerült értelmezned a kérdést, sajnálom. Viszont, ha mindenképpen személyeskedni akarsz, ráérek. Látom, Neked is akadnak problémáid, ha ilyen agresszív vagy.
2012. jan. 27. 14:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Valószinű,hogy lelki okai lehetnek,valamit kompenzálsz a pénzzel vagy a játékkal...én is pszichológust javasolnék,de jól nézz körül ilyen téren,nem mindegyik pszichológus csinálja jól a dolgát..sok sikert és kitartást:)szerintem az becsülendő,hogy keresed a megoldást!
2012. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (Persze, tudom, hogy ez így nem jó.)
2012. jan. 27. 14:04
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Én csak nyíltan megírom a véleményemet.

Csak egy tükör vagyok, amit eléd tartok, ha nem tetszik amit látsz benne, az nem az én hibám.

2012. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Wow!!!

Nem vagyok párkapcsolatban, de ha abban akarnék lenni, akkor esküszöm kideríteném ki is vagy, és adnék egy esélyt a dolognak! :P

Komolyan. Engem kíváncsivá tettél, izgalmasabb lehetsz mint az átlagember, felfedezni pedig jó...



Látom a korábbi válaszolok kórusban küldenek pszichológushoz, de szerintem sokkal jobb a helyzet mint amit hiszel éppen. Azzal hogy érzed a problémát és nyitott vagy a változtatásra, már átlagon felüli embernek mutat. Akkor is ha a korábbi válaszolók közt van aki megrökönyödött, ledöbbent és katasztrofálisnak tartja hogy kiválóan tudsz hazudni, rendszeresen szerencsejátékozol stb...


Szerintem a pszichológust egyébként is hanyagolni kell, mert nem az a fontos hogy milyen trauma, vagy akármi váltotta ki a dolgot, mégis ők órákig boncolgatnak ilyeneket... Az a fontos hogy mit akarsz ahelyett ami most van. Persze nem szólóm le a szakmájukat, csak virít hogy nálad néhány gondolkodási mintát kell csak megváltoztatni és megkapod amit akarsz. Nem vagy depis, nem kerülget öngyilkossági szándék és nem is bántasz igazából senkit, sőt lényegében csak magadat szívatod valamiért...


Talán most ezzel be is fejezem: írd meg mit értesz az alatt, hogy "jobb emberré válni"! Mit látnál, hallanál, éreznél, tapasztalnál jobb emberként? Milyen újdonságok jelennének meg az életedben, milyen érzelmek intenzitása erősödne fel? Kerüld a "nem csinálnék ezt, nem lennék ilyen-olyan" stb kifejezések és azt írd meg ide, hogy hogy gondolnál, hogy viselkednél, milyen gondolatok lennének a fejedben?


Kicsit gyerekesnek tűnhez ez a kis feladat... De másrészt kihívás is lehet: a legtöbb ember nem is tudja pontosan mit akar, mégis célba akar érni :)

2012. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Párkapcsolatban élek. Viszont azt sem tartom tiszteletben. Csak foltozgatom a játék miatt keletkező lyukakat. Persze csúsztatásokkal. Párom ezzel nagyjából tisztában van.


Jobb emberré válni? Nos.. Talán annyi, hogy ne lebegjen a szemem előtt folyamatosan a "Hogyan szerezzek pénzt?" téma. Hogy maximálisan ki tudjak kapcsolódni egy nyaraláson. Erről még nem is írtam, de ha elmegyünk valahova, mindig keresem a kiskapukat, hogyan költhetnék kevesebbet. Eladom a már felhasznált múzeumjegyeket, felmutatom a TAJ-kártyám egy külföldi országban, mintha diákigazolvány lenne.. Sőt képes vagyok magas hangon, gyerekesen beszélni, ha idős bácsi/néni a jegypénztáros, hátha elhiszi, hogy 25 év alatt vagyok,és ad kedvezményt. Ahol vannak csoportos kedvezmények, összegyűjtöm a sorból az idegen embereket, hogy alkossunk csapatot, mert így olcsóbb..


Talán, amit leírtam, jó dolognak hangzik, olyan spórolós, de ha folyamatosan ezen jár az agyad, az már nem olyan jó üzlet..


Még annyi, hogy a játék terén vannak sikerélményeim, de mivel még egyszer sem nyertem egy komolyabb összeget, soha nem elég. :(


Úgy szeretnék jobb ember lenni, hogy ne a pénz legyen számomra a központi téma.

2012. jan. 28. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!