Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság mindennek az ellenkezőjét nyugodt szívvel meg tudják indokolni? Erkölcsi kérdésekben is, amiben egyetlen igazság lehet csak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 18:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
mert az erkölcs is relatív, és nem kell mindenkinek mindenben egyetérteni, az igazság meg odaát van
2011. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, hogy minden relatív, mert akkor én meg azt mondom, hogy holnap felrobbantom a Nyugati pályaudvart, mert én így szocializálódtam, nekem ez a normális :P
2011. aug. 5. 18:23
 3/17 anonim ***** válasza:
én mondtam ilyet hogy minden? nem emlékszem rá...:)
2011. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

vegyünk egy példát:

pár órája kivolt írva egy olyan kérdés hogy lefeküdnél-e egy 12 éves lánnyal. na most valaki szerint egyértelmű hogy nem valaki meg épp máshogy gondolja. vannak olyan helyzetek amikor nem lehet elfogadni azt az indokot hogy mert én máshogy gondolom (mittomén mondjuk ha 5 évest írt volna), azonban az előbbi példában nem iylen egyszerű a helyzet, még ha sokan aztis gondolják, erről akármeddig lehet vitatkozni úgyse fog mindenki egyet érteni és mért is kéne

2011. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nos az én érzésem az, hogy már az olyan kérdésekben is kezdünk a relativitás felé mozdulni, amik régebben egyértelműek voltak. A kérdés erre vonatkozott, hogy ez miért van.
2011. aug. 5. 18:36
 6/17 anonim ***** válasza:
mert változik a világ? nem várhatod el hogy minden ugyanolyan legyen mint régen, és az emberek ugyanúgy gondolkodjanak mint régen
2011. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Oké, én simán elképzelhetőnek tartom már azt is, hogy 10-20 év és egy 5 évessel dugni már nem lesz deviancia. De csak a világ változik, értem.
2011. aug. 5. 18:44
 8/17 anonim ***** válasza:
ilyen téren pont hogy fordítva változik legalábbis eddig, régen teljesen normális dolog volt pld egy 12 évessel, mostmeg...
2011. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
de te viszont kiforgatod a szavaimat
2011. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem forgatom ki, annyit mondtam, hogy ami régen botrányos, kirívó volt, az most normális és fordítva, és ebbe az irányba halad a világ.
2011. aug. 5. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!