Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha választanod kéne, jónak...

Ha választanod kéne, jónak vagy gonosznak mondanád magad?

Figyelt kérdés
Persze, mindenkiben van jó és rossz is.. de ha választanod kéne, inkább jó vagy gonosz vagy?
2012. jan. 28. 22:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Definiáld légyszíves, szerinted ki számít gonosznak, és ki jónak? Te minek tartod magad?
2012. jan. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

én gonosznak (és nem is akarok jó lenni).

megfogtad a lényeget, kedves utolsó. :) ki dönti el hogy mi a jó és mi a gonosz? erről nagyon sokat tudnék elmélkedni.


a kérdésben konkrétan a 'hagyományos' értelemben vett gonoszra és jóra gondolok. mármint, én csak feltettem a kérdést, de gondolom mindenki így értette.. néhány emberrel meg hiába állnék le vitázni ezen, úgyse bírná felfogni.

2012. jan. 30. 07:07
 13/19 anonim ***** válasza:
Meg egyáltalán mi határozza meg, hogy én most gonosz vagyok, vagy jó? Én gonosznak mondanám magamat, amivel teljesen meg vagyok elégedve, viszont nem rohangálok fel-alá, hogy ezt mindenkivel tudassam. Általában rendesen viselkedem - akkor most mások szerint meg jó vagyok? Persze van kivétel, akiknél tudom, hogy akármeddig elmehetek, úgyis elnézik, azokkal úgy viselkedem ahogy kedvem tartja. Most akkor gonosz az, aki visszafogja magát saját érdekek miatt - nem azért hogy másoknak ne ártson? Én az ilyesmi dolgokat, mint erkölcs, bűntudat, stb. nem ismerem (persze, tudom mit jelentenek, de érted mire gondolok), de eszem azért van, ha magamtól nem is tudnám megmondani, mi a rossz, és mi a jó, azért 20 év alatt meg tudtam tanulni, mások mit tartanak rossznak és jónak. Most akkor gonosznak vagy jónak számítok? Bár jónak biztos nem, inkább úgy mondanám, a gondolataim alapján gonosz, a cselekedeteim alapján semleges.
2012. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Fyodor Dostoevsky:

"Nincs könnyebb mint elítélni a gonosztevőt és nincs nehezebb mint megérteni őt."


Kis továbbgondolás: ha pedig megértetted a gonosztevőt miért is tette amit tett.. Onnantól már nem haragszol, nem gyűlölöd, hanem tudod hogy ő is csak olyan ember mint te és fél és szeretetre van szüksége, akkor is valami ostoba megoldást próbált találni...

2012. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát igen. Sokan az olyan tulajdonságokat tartják 'jónak', mint pl. az önzetlenség, becsületesség, vagy hogy nem gyűlöl senkit.. de szerintem ez h*lyeség. Miért vagyok én rossz attól, mert inkább magammal törődök mint másokkal? Nem ez a normális? Ja, meg hogy ne használjunk ki másokat.. Könyörgöm, ha valaki nem veszi észre és hagyja hogy kihasználják, az meg is érdemli, nekem meg csak előnyöm származik belőle! Talán ezt mondják 'gonosznak' az emberek, hogyha valaki ennyire önző. De én csak ésszerűen gondolkozok; más nem törődik velem, valakinek pedig csak kell.


A másik, én is olyan vagyok mint te. Aki nem ismer igazán (márpedig ilyen nem sok van) azt mondaná, hogy egy udvarias, jószívű ember vagyok, ha megkérnek segítek, kedves vagyok velük, stb.. na az már más hogy mit gondolok róluk valójában.. habár még ez is csak azért, mert eléggé visszahúzódó vagyok. hogyha valakivel jobban megismerkedek és nem szimpatikus, akkor nagyon hamar előjön belőlem a 'gonosz'.


De igen, a leglényegesebb kérdés az az, hogy ki dönti el mi a jó és mi a rossz? az biztos hogy nem a többi ember.

és jó amúgy sem lehet rossz nélkül, szóval mindkettő kell. ha nem lenne rossz, akkor nem tudnánk hogy ami most van az jó, mert nem lenne mihez viszonyítani.



előző válaszoló:

én is pont ez alapján szoktam ítélni, nagyon igaz. mi csak azt látjuk, amit tett de azt nem hogy miért. ezernyi indok lehet pl. egy gyilkosságra is, persze könnyű így nézni hogyha nem vagyunk benne érintettek, de akkor is, akárhogy fáj, a dolgok mögé kell(ene) néznünk.

2012. jan. 30. 10:49
 16/19 anonim ***** válasza:
Gonosznak. Az evoluciós foban a gonosz sokkal előrébb van, jobb élete van, nagyobb sikereket ér el, főleg ha ügyesen álcázza ezt a tulajdonságát. A gonosz emberek élnek a legovább, és viszik a legtöbbre az életben. Egy életed van, utána nem vár rád semmi, ne higyj a hamis mesében, nincs menyország, semmi. Nem lesz büntetésed, de természetesen ne válj köztörvényes bűnözővé, mert elpocsékolod a szabadságodat. Erkölcsi síkról van itt szó inkább. A mai világban a jó tett helyében jót NE várj! az ami jellemző, a sok naiv, önzetlen bírka általában jól megüti a bokáját a hatalmas mártírságában ,de a kutyát nem érdekel, még ő szenved miatta. Lásd pl: A bambákat akik milliókat adnak kölcsön egy patkánynak, aki meg direkt nem adja meg, aztán megy a bírósági hercehurac, főleg hogy semmi kölcsönszerződés, bizonyíték nincs is arra hogy ilyen ügylet történt volna. És hasonló események. A túl jók gyengék. Gonosz a farkas, jó a bírka.
2012. jún. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
pontosan, ezt nagyon szépen megfogalmaztad, teljesen igazad van!
2012. júl. 3. 15:16
 18/19 anonim ***** válasza:
inkább jó..:)
2012. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én gonosz vagyok. Minden szempontból nézve másként látom a világot, mint ahogyan az a többség szerint erkölcsös és elfogadható lenne.
2021. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!