Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám legyőzni a féltéke...

Hogy tudnám legyőzni a féltékenységem? Nagyon gonosznak érzem magam emiatt

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam, mindketten lányok vagyunk, 17 évesek. Ő nagyon nagyon szép lány, gyönyörű arca van, hosszú haja, jó alakja, szép ruhái. Mindenki mindig dicséri. Ráadásul jól is tanul..jobban, mint én. Az a bajom, hogy hiába kedvelem, nagyon irigylem. Őt nagyon szereti az anyukája, mindig azt mondja, hogy nekik jó a kapcsolatuk, nekem meg nem jó a kapcsolatom anyukámmal, állandóan veszekszünk. Neki nagyon szép ruhái vannak, egyediek, én meg alig kapok valamit, pedig ráadásul nekem mindkét szülőm dolgozik, őt meg csak anyukája neveli. Meg neki van egy nagyon helyes, egyetemista barátja, velem meg mindig csak hülyék akarnak kikezdeni. Ha meglátom, mindig összeszorul a gyomrom, amiért neki mindene megvan, amire én vágyom. Hogyan tudnám legyőzni ezt? Már teljesen felemészt, mindig ezen kattog az agyam, nagyon rossz. Ettől én sokkal kevesebbnek érzem magam.
2011. ápr. 1. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem féltékenykdni kell,hanem küzdeni azért,hogy elérd,amire vágysz.

Őt szépnek látod,de hidd el,minden ember külsején van valami szép,csak nem mindenki tudja ezt hangsúlyozni.Gondolom gimis vagy és igen fiatal.Neked még nincs szükséged sok sminkre,de korrektor és egy kis szempillaspirál sokat tud dobni a szemeden,a megfelelő frizura pedig szinten minden nőt megszépít.

Az alakodért pedig tudod mit kell tenni: sportolni

Ha a külsőd megvan,akkor jöhet a többi.Tanulás.Ő jól tanul,te miért nem? Mindenkinek vannak gyenge és erős pontjai.Te is biztos jó vagy valamiben,valamelyik tantárgyban.Feküdj rá arra és hozd ki magadból a maximumot.

Az anyukáddal való kapcsolatot pedig rendbe kell hozni!Gondold végig,hogy mi miatt van mindig konfliktusod vele és próbálj meg változtatni.Ha az egyik fél megteszi a kezdő lépést,akkor a másiknak már könnyebb.Tedd meg te a közeledést felé!

Párkapcsolat: tény,hogy ez a legnehezebb dió.Ehhez rengeteg önbizalom kell,önismeret és hatalmas szerencse is.Vedd a kezedbe a sorsod és keresd az alkalmakat,ahol ismerkedni tudsz.Ne hátrálj meg az első kudarcnál!Sok békát kell megcsókolni a királyfiig. :)

2011. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Milyen jól látod, hogy "teljesen felemészt"!

Bizony, sok erőt vesz el.

Hogy lehetne leállítani? biztos, nem hiszed el, hogy neki nem jobb, csak más, és csak azt hiszed,jobb, mert a saját bajaid fájnak. De lehet, hogy az ő fájdalmairól nem is tudsz, vagy még ő sem.

"nem élhet senki gondtalan"- írja József A

Egyszer Szókratészt megkérték, mondjon olyat aki "boldog ember". Mondott egy párat, de tanítványai megjegyezték: csupa olyat mond, aki már nem él. Hát, igen, amíg élünk, minden történhet velünk. Sors.

És valami különös: ha arra gondolok, mikor voltam boldog,

ha jól utána gondolok, akkor nem mindig tudtam róla, csak utólag.

Nem tudom, tudtam -e segíteni. Talán még annyit, jobban figyelj magadra, gondolataidra, érzéseidre, ne az irigyeltre, elsősorban magunkkal szemben vannak kötelezettségeink, feladataink...-

-anna

*

Okos, aki érti az embereket;

aki önmagát érti: ihletett.

Hatalmas, aki másokat legyőz;

aki önmagát legyőzi: erős.

Aki törekszik: nincs híján akaratnak;

aki megelégszik: gazdag.

Aki nem veszti természetét: hosszúéletű;

aki nem veszti emlékezetét: örökéletű.

*

Lao Ce / Weöres S

*

2011. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első tökéletesen leírta, minden rajtad múlik, az életed olyan amilyenné teszed, te is lehetsz szép, jó tanuló, bármi. Csak tegyél érte.
2011. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezekből kettő nem nagy kunszt, a többi nem az ő érdeme.
2011. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!