Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki nem szarja le hogy petőfine...

Ki nem szarja le hogy petőfinek éppen jókedvében milyen gondolata támadt amiről elkezdett írogatni? Egyáltalán miért éri meg hogy megtanuljuk ezeket majd elfelejtuk?

Figyelt kérdés

most is dolgozatot írunk, és annyira mocskosul unalmas és értelmetlen hogy azt már bűn tanulni


és ha leírom minél pontosabban az éppen akkori gondolatait akkor 5öst kapok, de ha éppen más jut eszembe és nem egyezik teljesen mértékben petőfi gondolataival akkor már csak 4-es vagy 3mas lehet


és mivan ha petőfi elefántra gondolt, de a nagy sietségben kutyát írt le és azt kell majd bemagolni


én meg elefántot írok a dolgozatra,a tanár meg levonja a pontot mert szerinte petőfi nem úgy gondolta



de nem hiszem el hogy ezek a baromságok cask engem bosszantanak? igaz, unalmas dolgot tanulni nem fáj, csak szimplán kellemetlen, tehát ameddig bírjuk , viseljük el. Majd mikor már a fél világnak a teli lesz a ... a rendszerrel akkor fogunk fellázadni.

a 10 éves öcsém is olyan baromságokat tanul, ha mondjuk kicsivel jobban beléjük nevelnék az életben való érvényesülést és értelmes dolgokkal töltenénk azt a 5-6 órát, olyan boldog lennék, de így:\

új oktatási rendeszer, királyság, még többet tanuljon a nép, eddig úgy is olyan sok embert érdekelt mikor születetett meg hol jött rá a hasmenés 85. Lajos francia királyra


bocs. egy kicsit feltudom húzni magam az egészen, de ezt ne így vegyétek, hanem szép nyugodt hangnemben írtam le a gondolataim :)

helyesírás, tudom, fáradt vagyok ne haradudjatok előre is

18f


2012. márc. 5. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen késői órán és ilyen sok badarságot leírva, inkább azon gondolkoznál el, hogy mi értelme van egyáltalán iskolába járnod!
2012. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%

Valamit félreértettél, nem kell megtanulni! Neked nem! Szükség van dokkmunkásokra, utcaseprőkre, kőműves-segédekre, és hasonló intellektuális egyénekre :P

Ezeknek mind felesleges a műveltség legkisebb szikráját is, jól mutatsz majd köztük, ott nem zaklatnak majd ilyenekkel nyugi.

2012. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
de nem értitek a lényeget? az addig oké,hogy elmondják órán,meg elolvassuk,de minek kell olyan kib...ott részletesen megtanulni? attól,hogy nem vágok minden tankönyvet kivülről,attól nem lehetek értelmes?
2012. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

tehát a jókedélyű, kiegyensúlyozott ,vidám, boldog emberek ezeket mind tudják, remélem ti is közéjük tartoztok


szerintem ez nem erről szól:\


én nem buta akarok lenni, hanem értelmes dolgokra fordítani az energiám, nem pedig a haszontalanokra fecsérelni, de be kell látnom hogy nincs értelme a haszontalanon felhúzni magam, hiszen az még inkább rátesz az egészre


1. neked meg ajánlom ezt a videót, mert te úgyis nagoyn okos vagy, biztos le raktad a c56-os felsőfokú nyelvvizsgát, egyébként nekem van középfokúm és értem is , de annyira rosszul esik mikor az emberek mindent elfogadnak ami van és semmit nem tesznek az álmaikért mert olyan "racionálisak" ahogy azt a felsőbb hatalmak el is érték hogy ilyenek legyetek

2012. márc. 5. 23:42
 5/12 A kérdező kommentje:
2012. márc. 5. 23:42
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező! Semmi értelme nincs ezeket bevágni,de a fejesek kitalálták,hogy ezt kell,aztán kész.A gyerek meg nem számít,ha túl van terhelve,meg öngyi lesz,mert a töke televan már mindennel,de bezony azt még a zártosztályon a kezelés alatt álmából felkeltve is tudnia kell,ki volt az a fantasztikus költő,aki nem azért látta (nyilván) kissé borúsan az életet,mert épp döglődött a szifilisz miatt,hanem mert épp Lédára,meg a fene se tudja mire gondolt! Külföldi diák,meg csak les,hogy de hülyék ezek a magyarok! És joggal gondolja ezt!
2012. márc. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hogy semmi értelme nincsen. Szerinted azért találták ki a KÖZoktatást, hogy te okosabb legyél?

Ugyan... a rendszer más célokra találta ki ezt... 8. osztály után semmi értelme bejárni.

A sok "nagyon okos" emberrel, akik lehülyéznek azzal ne is foglalkozz. Hihetetlen hogy vannak még olyan őrültek akik azt hiszik, attól függ milyen állása lesz az embernek, hogy hány diplomája van, meg milyen "iskolákba" járt. Még az ember tudása sincs semmilyen összefüggésben az iskolával...

2012. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 thebully ***** válasza:
63%
Eggyet értek a kérdező válaszaival.
2012. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

szóval ez az egész kezd számunkra is egyre nyilvánvalóbb lenni.. csak azt nem értem hogy meddig fokozzák ezt? vajon meddig képes az ember eltűrni az újabb és újabb rendeleteket hogy tanuld meg ezt,azt ja meg akkor már azt is emelt szinten


mert oké hogy nincs értelme krákogni, mer felhúzni magam, de ha mondjuk nem csak én meg az itteni válaszolók gondolnák és értenének együtt velem hanem az ország fele vagy többsége, akkor nem igaz hogy nem lehetne semmit se tenni?

de ez elvileg nem ér annyit , inkább ÉVEKIG bejárunk és mindenféle baromságot tanulunk, mert hogy mégis mit tudnál csinálni az idő alatt, nos egy csomó mindent


de ha belőlem nem politikus lesz akkor eről az egészről hiába dumálok, sőt ha még politikus is leszek akkor sem biztos hogy lesz bármiféle behatásom ezen dolgokra.

kicsit olyan ez mint a középkor csak itt jóval burkoltabban, okosabban és fájdalommentesebben etetnek


fogalmam sincs mit lehetne tenni:S

de most is én vagyok a hülye, hogy ezen gondolkodom

2012. márc. 6. 22:50
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Vannak akik már most sem tűrik ezt, csak hát igen kevesen...

De hát általában akiknek, saját maguktól nem jönnek rá, mi is itt a gond, azok akkor se értik meg ha elmagyarázza nekik az ember. És lehet 16 év felett nem kötelező bejárni, de attól még megvonják a családi pótlékot... Munkát meg így se-úgy se talál nagyon az ember.

Ezzel az egész helyzettel nem tudsz semmit kezdeni ezen a politikai rendszeren belül, politikus ne is akarj lenni(még)...

Hogy mit lehetne tenni? Van 1-2 elképzelésem...

2012. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!