Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám elfogadni, hogy...

Hogy tudnám elfogadni, hogy vesztes vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és tulajdonképpen az ég világon semmi problémám sincs - egyszerűen csak nincs kedvem/kitartásom/erőm küzdeni. Frusztrált, sikertelen vagyok, olyan embereken töltöm ki a haragom, akikhez semmi közöm (pl.:: trollkodom Gyakorin :P )Nem vagyok menő, se jóképű, se izmos, se semmi... nem tisztel senki, félénk, zárkózott vagyok, amikor nagy nehezen társaságban kiböfögök magamból egy-két mondatot, utána órákig azon agyalok, hogy lehettem olyan se.ggfej, hogy ezt mondtam? Minimális emberi kapcsolataim vannak, képtelen vagyok ismerkedni (jó, nem is akarok), a munkahelyemen is beszólogatnak - nem szemétkedésből, illetve szívatásból (szerintem), egyszerűen csak "poénból" - a baj az, hogy mivel egyáltalán nincs se önbecsülésem, se önbizalmam, ezeket én kisebb-nagyobb volumenű támadásnak veszem. A szerelmi (és szexuális) életem egy csőd, sőt, inkább egy groteszk burleszk - igazi érzelmek nincsenek benne, sőt, már prostinál is voltam. Tulajdonképpen ez engem nem is zavar - a fő téma az életemben a pénz, tényleg már csak ez számít nekem, és inkább legyen egy Audi A5-ösöm, mint egy IDIÓTÁM, aki mindennap csókkal, öleléssel és "Szeretlek!" felkiáltással várjon otthon. (Ennyire utálnám magam?) Szemét vagyok a szerelemhez, de szemét is akarok lenni hozzá - nem bírom, ha valaki szeret (FÚJ), aki ilyet mond, az nem ismer, vagy egyszerűen csak másnak lát a valóságnál. Egyszóval: nincs egy jó tulajdonságom sem...

Szóval, a fentiekből is látszik: a legtöbb területen eléggé elsza.rtam az életem. Fáj, de ki kell mondani: vesztes vagyok. Na pont ez az: hogy tudnám ezt elfogadni??? Hogy lehetne azt elérni, hogy sztoikus nyugalommal nézzek ki a fejemből bizonyos helyzetekben és ezzel rengeteg felesleges kattogástól kíméljem meg magam? Tudatalatt nyilván tudom, hogy egy szerencsétlen, gyenge sz@r vagyok, a lényeg, hogy ez az állandó, megingathatatlan öndefinícióm legyen! Hogy csináljam???

Ui.: majd jönnek az életükkel baromira elégedett hüly... illetve emberek, akik majd szépen beszólnak, hogy "szánalmas vagy" stb.(ezzel csak adják alám a lovat ^^) Előre is köszönöm, nyilván érdekel a véleményetek, de ha már erre veszítek a fáradtságot, akkor a kérdésre is válaszoljatok! Ja, igen, még valami: nyilván nem hiszitek el, de nem sajnáltatom magam, hanem tényeket közlök.

Egyszerűen csak azon dolgozom, hogy meg öljem a bennem élő reményt. Mert meg kell ölnöm a bennem élő reményt. MEG KELL ÖLNÖM.



2012. márc. 8. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy devizahiteles jó eséllyel boldogulhatsz a való életbe.
2012. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nézd meg a titkot:) (the secret)
2012. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

A Titok az pont nem jó ilyen helyzetre, mert épp arra veszi rá az embert, hogy minél többet foglalkozzon a vágyaival, amik sosem fognak beteljesülni (mert nem fognak).


Egy ilyen helyzetben sokkal többet segítenek a vallások, például a keleti filozófia, ami arra tanít, hogy ne akarj semmit, ne függj a kívánságaidtól, emelkedj felül ezeken, és akkor nem fogsz szenvedni tőlük.


De ugyanígy jó a keresztény filozófia is, ami azt mondja, hogy "legyen meg a Te akaratod" (mármint Istené), így leveszi a vállunkról a sorsunk iránti aggodalom terhét.

2012. márc. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2012. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Olyan dolgokat írsz le, amiket nem akarsz, ezekre össpontosítassz... vedd észre a jó tulajdonságaidat, és minden mást zárj ki. ami negatív érzést vált ki... igenis, különleges ember vagy, csak még nem jöttél rá, mi az, ami szenvedéllyel töltenéé fel az életed: Munka sport, akármi, szenvedély az, amit a legjobban szeretsz csinálni... nekem ilyen például a foci érzem, hogy az való nekem, lelkesítene, de sajnos nem futballozok, az itthoni klubban sem... pedig némi gyakorlással, érzem hogy egész jó futballista lennék:)) legbelül érzed, tudod, mi az, ami felvidítana, mi a za tevékenység, amit nap mint nap űznél, mivel lelkesedéssel, boldogságggal, örömmel töltene el... "mindenki" tudja mit akar, mi az, amire szüksége van, csak a megvalósítással vannak gondok... 20/F
2012. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ennyire félreérthető lettem volna????


Nem érdekelnek a spirituális, transzcendens támaszok. Sem az (állítólagos) önsegítő csoda könyvek, filmek, tanfolyamok, stb.


NINCSENEK jó tulajdonságaim. Nem vagyok különleges. Nem érdekel semmi és senki.


Ellenben van egy kérdésem. Amiről azt hittem, hogy tök egyértelmű, de az optimista, szélsőségesen naiv, már-már bamba válaszokat látva mégsem...

2012. márc. 16. 18:07
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is vesztesnek érzem magam, egyre inkább tudatosodik bennem. Fáj, de be kell látnom. Semmit nem ér az életem, nem kíváncsi rám senki (majdnem senki). Csak én nem akarom magam annak érezni, mint te. Már nem szeretem az embereket, csalódtam bennük és keresem az élet értelmét. Annyira szociális lény vagyok, hogy ez a kettő összeegyeztethetetlen. Szeretetre vágyom és barátokra, de barátokat már nem tudok magamnak szerezni és nagyon bánt, hogy szinte mindenki olyan haszonleső. Sokszor szeretnék meghalni, mert nagyon nehéz így élni, de nem tehetem. Nem magam miatt, hanem a kislányomért. Minden nap erőt veszek magamon és megpróbálom élvezni az életet, holott már nem élvezem egyáltalán. Most én kérdezek. Hogyan csináljam? Szarjak le mindent és mindenkit? Nem megy, mert ez nem én vagyok. Te hogyan csináld? Talán te sem ilyen vagy alapvetően és ezért nem tudod a kérdésedre a választ. "Szilva szeretnél lenni, de csak alma vagy".
2012. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

közlöm hogy ezt nem lehet el fogadni, és ne is akard elfogadni


az életnek egy célja van hogy kihozzuk az Istenadta képességeinkből a legjobbat és ezáltal élvezzük azt


"Nem vagyok menő, se jóképű, se izmos, se semmi... nem tisztel senki, félénk, zárkózott vagyok"


oké nem vagy jóképű, zárkozott vagy ezek talán olyan tulajdonságok amik adottak ,bár a személyiség is változtatható egy kis önkontrollal de hidd csak el hogy nem , és szenvedj még sokáig ha neked úgy jobb


az izmos ember, keményen dolgozott ,te nem

a menő ember vhogy elérte hogy felnézzenek rá, igen az is lehet hogy szimplán olyan a szemléyisége vagy jól néz ki vagy mittomén, de van erre millió ellenpélda, szal ezek ellen lehet tenni, kezd vmit az életetedd ami éltet ,és ne cask álomként tekints a dolgokra ,hanem vágj bele hogy majd évek után úgy végezd azokat ahogy megálmodtad, CSAK TALÁLJ HOBBIT, ehhez jön vmi szimpatikus társaság és máris király vagy. csak KEZD EL ,de hagyd abba a sanyargatást, a személyiség nem 1 hét alatt alakul át ,ezért indulj el az első lépcsőn


le pontozhatsz hogy nem adtam meg a kérdésre a választ, de arra amit kérdeztél nem lehet épkézláb választ adni

2012. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Utolsó... egy tipikus, a rózsaszín ködben élő, a földtől kilométerekre elrugaszkodott naiv, optimista ember vagy.


Olyan, akinek nem lehet megmagyarázni a valóságot, nem lehet elfogadtatni az objektív tényeket. Tulajdonképpen irigyellek: semmi gondod nem lehet, biztos olyan bamba vigyorral állsz az élethez.


Konkrétabban válaszolva a kommentedre:

a, Nincsenek istenadta képességeim. legalábbis használhatóak nem.


b, Nem szenvedek. Objektív megállapításokat teszek. Amelyeket máshogy akarok "megváltoztatni", mint az átlag. Ez nem szenvedés. Értelmezd jól, aztán válaszolj!


c, Nem vagyok jó semmiben, enélkül meg nincs értelme csinálni semmit számomra. Ergo: a hobbi-elméleted kiesett.


d, Attól, hogy te a bénító optimizmusod miatt nem tudsz válaszolni, illetve megoldást kínálni, az nem jelenti azt, hogy nincs is megoldás.

2012. márc. 21. 16:28
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szóval asszed nekem állandó nevetésből állnak a napjaim, ez nem így van, nem tudom mitől, de nem tudom elengedni magam sokszor emberek között, egy normális barátom van, a többi ember valamiért sokszor frusztrál


és ez hogy nem vagy jó semmiben mit jelent?

felsorolok pár dolgot ,ha mindet próbáltad és nem vagy jó benne már tényleg növekszik az esély hogy semmibe sem vagy király, de ez akkor is baromság.

próbáltál már hangszeren tanulni(évekig gyakorolni keményen és aztán mondani hogy mindenkinek jobban megy?), sportolni (focizni,kosarazni,futni,íjászkodni,lovagolni,bowlingozni,baseballozni,amerikai focizni,parkourozni,freeruningolni), üzletelni,autótszerelni,szakácskodni,programozni számítógépen... nem volt vmi régi gyerekkori álmod hogy te az leszel..vagy egyszerűen ráfogtad hogy márpedig neked ez nem megy és te vesztes vagy


lemerem fogadni hogy nem próbáltad ki mindet amiket írtam, de ha nem próbálsz ki vmit akkor honnan a fenéből tudod hogy nem vagy jó benne, honnan állítod ilyen biztosan..hát az eszem megáll


csak azért írom ezeket, bármennyire is baromságnak tartod, mert olyat ne várj az élettől hogy vidáman és boldogan fogod elfogadni a tényt hogy neked semmi sem sikerül, siker nélkül nem élet az élet.

18f

2012. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!