Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vidulhatnék fel? Ötletek?

Hogyan vidulhatnék fel? Ötletek?

Figyelt kérdés

Elég depressziós a hangulatom.

Az iskolában semmi nem jön össze, az egyetlen barátnőm beteg, bár szerencsére van egy lány, akivel együtt tudok lenni szünetekben, csak őt nem kedvelem annyira. Magányosnak érzem magam, és már annyira rossz a kedvem, hogy levegőt is alig kapok...

Úgy érzem mindenki utál, egyszerűen nem látom értelmét, hogy holnap suliba menjek és ott szenvedjek. Stresszelek a felmérők és a tanárok miatt, van pár bunkó a suliban akik próbálnak velem "rivalizálni". Önbizalmam szintén nagyon alacsony.


Mi az, amitől felvidulhatnék?

Ha valami rövid filmet/sorozatot/ videót (max 1 órásat) tudtok, annak is örülök. Vagy bármi másnak, de tényleg borzasztó hangulatban vagyok! :(


13/L


2012. márc. 19. 20:55
 1/4 A kérdező kommentje:
+ráadásul még itthon is magányos vagyok, mert holnap is tök egyedül leszek itthon: a testvérem és a szüleim is távol lesznek.
2012. márc. 19. 20:56
 2/4 anonim ***** válasza:

én amikor így vagyok akkor suli után elmegyek és veszek mindenféle értelmetlen kaját és le ülök a tévé elé és evés közben meg nézek egy jó filmet


ha ez segít akkor :én szeretek ;-);-)

2012. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*enni

az előző kommentelőt kiegészítve :D

2012. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is elég rossz hanglatban vagyok. A szüleim elváltak, elhanyagoltak 8 éven keresztül, de jött egy ember az életemben, akit mindenkinél jobban szerettem. Megmentett az öngyilkosságtól. Később elhagyott a pesszimizmusom miatt. Akkor felnyílt a szemem, és azóta tudatosan próbálok életvidámabb lenni. Nagyon nehéz, hidd el, mert én őt még mindig szeretem, de mind hiába, mert ő engem állítólag már nem. De tudom, hogy azzal tehetem őt boldoggá, hogy elengedem. És nekem az ő boldogsága mindennél fontosabb.

Ezekben a nehéz időkben nekem apukám segített. Ő felvidított, hallgattunk zenét. Olyan koncerteket néztünk az interneten, amit egy életvidám ember ad elő, művészien. És akarva, akaratlanul mosolyt csalt az arcomra, hogy mosolyog a művész, miközben muzsikál.

Hallgass Bobby McFerrint. Engem felvidított.

És még valami! Ne mondd magadra soha, hogy milyen rossz vagy. Ezért hagyott el a barátom, elege lett abból, jogy utálom magamat. Az embereket vonzza, ha valakinek megvan az egészséges önbizalma! Ne mondd magadra, hogy szerencsétlen vagy, mert beépül a tudatalattidba, és kihat az életedre is, mert ha ezt fogadod el magadban, akkor ezt sugárzod a környezeted felé, és el fognak kerülni. Ülj le, hallgass valami vidám zenét, és cseréld ki a rossz gondolataidat jókra. Pl.:

Csúnya vagyok-----> szép vagyok, az emberek nem csúfolnak, ők is így gondolják, hogy szép vagyok.

Szerencsétlen vagyok---> a sorsom szerencsés, jó helyre születtem, és napról napra javul az életem.

Gyenge vagyok----> megerősítem a lelkemet, és ha valami nem jön össze elsőre, akkor másodjára biztosan jobban fog sikerülni, mert erős vagyok, és fel tudok állni minden után, ezáltal tapasztalatot szerzek.

Minden jót! 14/L (:

2013. szept. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!