Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék ebből kikeveredni?

Hogyan tudnék ebből kikeveredni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, az elmúlt majdnem 4 évben sok olyan dolog történt velem ami lelkileg nagyon megviselt(ezeket nem fogom ide leírni),a fő problémám az hogy évek óta nem kapok semmi szeretetet, törődést, pedig én is emberből vagyok, nekem is vannak érzéseim. senkim nincs akivel a problémáimról beszélhetnék vagy csak egyszerűen elmehetnék szórakozni, évek óta nem tudom jól érezni magam. akik barátaimnak nevezték magukat folyton lefaroltattak, gerinctelenül viselkedtek velem pedig én mindig kiálltam mellettük vagy segítettem nekik akármilyen bajban voltak, én voltam az első akit felhívtak ha baj volt mert tudták hogy én úgyis segítek nekik, és mindig amikor nem segítettek nekem vagy undorítóan viselkedtek velem naivan azt gondoltam hogy ők a barátaim megbocsájtom nekik, ilyen sokszor volt de ennek vége. komoly barátnőm még nemvolt de nagyon szeretnék csak semmi önbizalmam nincs mert volt olyan hogy a lány se tudta hogy mit akar és olyan is volt hogy elhagyott egy szebbért jobbért stb szóval elvették minden önbizalmam. míg másoknak az élet barátságokat, szerelmet, boldogságot adott addig nekem egyedüllétet magányt reménytelenséget mély depressziót amiből sehogy sem tudok kikeveredni, 1,5 év telt el mire rájöttem hogy ez nem csak egy ideiglenes lelki állapot hanem depresszió, nem kicsit volt sz@r érzés bevallanom ezt magamnak meg azt hogy segítségre szorulok de senki nem segít, tavaly többször kaptam ideg összeroppanást pedig tényleg sok mindent kibírok és ki is bírtam de besokalltam, majdnem sikerült öngyilkos lennem de szerencsémre vagy szerencsétlenségemre(ki tudja) kivették a kezemből a pengét és annyira el voltam keseredve hogy hittem az illető "hegyi beszédének" sajnos, pedig én egyáltalán nem akartam ilyen lenni, az élet tett ilyenné, az hogy visszakapod az élettől amit adtál legyen az rossz vagy jó meg hogy jó tett helyébe jót várj ez egy f@sszág, az élet sz@r az emberek meg önzőek. nem tudjátok és meg ne tudjátok hogy milyen az az érzés hogy nem szeretett még senki és hogy nem kellesz senkinek meg hogy már azt se tudod hogy mi az a boldogság, de legalább én mindig megtettem mindent mindenkiért és soha nem voltam egy szar alak vagy érdekember mint sokan. ha lenne barátnőm aki tiszta szívből szeret és akit én is szeretek akkor minden más lenne, nem érdekelne semmi és senki főleg azok az érdekemberek akikkel körül vagyok véve, lesz@anám az egész világot, csakis ő érdekelne, de így egyedül a világ ellen nagyon nehéz. nem tudok egy idegen lánnyal beszélgetni vagy leszólítani mert semmi önbizalmam, egyszerűen már nem tudok kezdeményezni pedig nagyon szeretnék, ez lenne a megoldás minden gondomra de nem megy. a családomról annyit hogy szégyen vagy nemszégyen de a saját családom nem ismer, és ha eddig nem ismert meg akkor ezután se fog, a családom és én 2 különböző világ vagyunk, én megértem őket, ők nem értenek engem
2012. márc. 23. 15:35
 1/5 A kérdező kommentje:
20/F
2012. márc. 23. 15:36
 2/5 anonim válasza:

segítségre szorulsz ha már ilyen hosszú ideje vagy magad alatt

most mondanám hogy barát de azt mondtad az ugye nincs

viszont nem ismerem még igy se ahogy leirtad hogy milyen körülmények között élsz

esetleg emos vagy?

bocs de ezt szürtem le vagy nem is tudom kicsit sok itt az önsanyargatás

2012. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Gratulálok az első válaszolónak. Terád rád férne egy elmegyógyintézet.



A kérdezőnek: A világ nem rossz, ha rossz, az okkal rossz. Azért, hogy tanulj belőle. A kulcsszó a tanulj! Nem ismered a világot, sose add fel. Keresd meg a végső igazságot, de ha azt hiszed megtaláltad, akkor biztosan tévedsz.


Az élet azért van, hogy átéljük. Azért, hogy tanuljunk belőle és jobbá tehessük.


A társadalmunk hazugságra és a pénz hamis értékére épül. Kezd ezzel. Ismerd meg, tanulj eszméket, ismerd meg a vallásokat. Ne ítélj el semmit mert az csak butaság. Ismerd meg saját magad által. Ha megismerted, megtalálod a helyed is.


Sok sikert. Ezen túl kell jutni. Ne sanyargasd fölöslegesen magad, foglald el magad bármivel, a tehetetlenség öl meg, mert az életnek az a dolga, hogy tegyen valamit.


Az emberiség ma önző, már kezd belőle kilábalni, de még messzi a cél. Te már túljutottál az önzésen, ne ess vissza hát. Segíts másokon.


Igazából nem veled van a gond, hanem a többi emberrel.


Kezdetnek hallgass egy kis Fankadelit és ugyebár a zene nem azért van, hogy szóljon, hanem, hogy üzenjen, mint minden más ezen a világon. Halld hát meg az üzenetet.

2012. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak: dehogy vagyok emós, szerintem röviden az csak egy beteg gyerekes divat

a második válaszolónak: ismerem a világot talán túlságosan is, és abban igazad van hogy sanyargatom magam és tisztában vagyok vele hogy ez nagyon leépít, velem egyszerűen ott tolt ki az élet ahol tudott de ez hosszú... de köszönöm a választ, értelmes embernek tűnsz pedig abból sajnos kevés van,

2012. márc. 24. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

barátokkal sajnos én is így állok,ahogy te:/

mindig igaz barátként fordultam hozzájuk,kezdetben úgy tűnt h ez kölcsönös,de csak a lelki szemetes ládájuk voltam aki mindig meghallgatta ha gond volt az életükkel.majd folyamatosan csalódnom kellett szinte az összesben.:/

amúgy barátkozhatnák,főleg h a barátokkkal mindketten szinte ugyanúgy állunk:/

18/L

2012. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!