Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi "tartja bennem a lelket a...

Mi "tartja bennem a lelket a negatívitás felé", ha egyértelműen tudom és érzem, hogy jobban jövök ki mindenből ha a pohár félig tele van?

Figyelt kérdés

suli már totál leszívja az energiám, sajnos nem vagyok kíváncsi a legtöbb osztálytársamra mer baromi unalmasak, valszeg én is az vagyok nekik


ha vkivel beszélek suliba az csakis osztályon kívüli


kb 7-8 éves koromig amíg nem gondolkodtam túl sokat, egy teljesen gátlástalan, vidám srác voltam...

aztán jött ez a primitívkedés, ez a káromkodásos korszak, amiben én nem vettem részt, de az osztálytársaim mind benne voltak, és jól érezték magukat, fesztelenül..innen indult a dolog, majd jött minden féle lelki gond, már már alig bírok úgy kommunikálni bárkivel hogy ne gondolnék arra hogy úha, most mit cseszhetek el a hanglejtésem nem lesz megfelelő, vagy a mimikám, vagy bármi idétlenséget csinálok, ami miatt oka lesz arra hogy egy balf.sz idiótának tartson...

néha jobb néha nagyon magam alatt vagyok, és olyankor különösen erős bennem ez az érzés. holott most már nem ad senki okot rá, egyszerűen rám ragadt a korábbi évek alatt


borzasztó nagy hangulatember vagyok, néha már magamon is kihülök, hogy mennyire vidám vagyok és minden baromságok virulok, máskor meg semmi egyszerűen semmi sem tud felvidítani, sőt csak ront, ha a többiek röhögnek egész nap.. de ők ilyenek ált, minden nap tudnak vmin röhögni, MINDEN NAP..nekem ez 2 hetente egyszer fordul elő hogy olyan vidám lennék


csak egy barátommal érzem jól magam


lehetséges hogy helyzet és környezet változtatás nélkül megváltozzak és jó útra térjek, vagy még várjak fősulira?

de az a gond hogy így tanuláshoz is alig van kedvem:\

18f


2012. márc. 26. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én keményen benne vagyok a primitív részben, sőt szinte magamra erőszakolom. Szerintem te is hasonlókat élsz át csak éppen fordítottan, te a kulturáltabb emberekre akarsz hasonlítani.

Szerintem ez nem gond, nem lehet mindenki ugyan olyan, viszont ha ezt nagyon komolyan veszed akkor tényleg kihat az egész életedre negatívan. Nézz pl engem, értem mire gondolsz mégis az ellentéted vagyok szinte :) Legalábbis viselkedés terén.

Hogyha nem veszed ilyen komolyan a határokat ember és ember között hanem elfogadod magad és őket is mint hibázni tudó valamit akkor megszűnnek ezeknek a problémáknak egy része szerintem. Bár rosszakarók mindig is lesznek bármilyen vagy, szóval simán megmaradhat a negatívság sajnos, talán az már 1 másik szint elérni a másoktól való független boldogságot.

Röhögni én is tudok mindenen szerencsére, így jobban telik a nap, könnyebb és gyorsabb, nem feszengek annyira. De ettől még belül nem biztos hogy boldog is vagyok(mindig)... :)

2012. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

csak akarnod kéne egy kicsit másképp gondolkodni, több pozitív dolgot az életedbe vinni magadnak örömet szerezni ( azt tedd amihez kedved van ne csináld azt amihez nincs) ez örömet okoz.. a legapróbb dolgok is megváltoztathatnak.

torzított az önképed :D ne gondolj magadról semmi rosszat ! ez a legfontosabb ! de jót sem mert akkor elbízod magad.. vedd úgy hogy csak vagy egy valaki de konkrétan magadról semmi véleményszerű infót ne tarts meg! ne érdekeljen mások véleménye sem.

2012. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!