Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy konfliktushel...

Mit tegyek, hogy konfliktushelyzetben ne legyek ennyire racionális, szigorú, már-már fafejű, és érzelemmentes?

Figyelt kérdés
Ha valaki ellentmond nekem, vagy az én értékrendemmel ellentétesen viselkedik, nem tudom megérteni. Egyszerűen elborul tőle az agyam, hogy ez mennyire hülye. És ilyenkor annyira racionális tudok lenni, száraz tényeket tudok felhozni, hogy én is tudom, hogy ez már nem jó. Persze azt gondolom, hogy nekem van igazam, a másik gondolja rosszul. De emelett azt is tudom, hogy szűklátókörű vagyok ilyenkor, empátia 0. Volt olyan, hogy erőtvettem magamon, és higgadtan kezeltem a helyzetet, de az nem volt hiteles. Csak elbólogattam, de ennek ellenére egyáltalán nem értettem vele egyet. A hibáimat egyébként be szoktam látni, ha mondják. Ez is egy hiba, de ezt nem kellett mondani egyszer sem, ezt magamtól is tudom.

2012. márc. 28. 15:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem tombolok ilyenkor, nem vagyok agresszív, csak szóban...elég erősen, egyenesen kiállok dolgok mellett.
2012. márc. 28. 15:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha te tudod, amit tudsz, és az amit tudsz a helytálló, akkor mért idegesít a másik ember ellenvéleménye?


(elnézést, de durva leszek)

Mert egoista vagy. Túlságosan a saját magad érvényesülése a célod, minden konfliktus helyzet végeredményénél. Pedig a tények önmagukban nem építik a kapcsolatot két ember között.


(a szeretet félre vezet, az igazság rombol. :) )


(próbálj meg a másik ember szemszögéből tekinteni a dolgokra, így megláthatod az ő "hülyeségének" a lényegét. :) )


(én pont olyan vagyok mint te, azzal a kivétellel, hogy engem nem zavar a másik ember más féle véleménye. :) )

Ha minden (számomra) hülyével foglalkoznék, akkor már ideggörcs lennék. :)

2012. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Régi a kérdés, de szívesen válaszolok. Jómagam teljességgel gyűlölöm az érzelmi alapú kirohanásokat, mert semmi értelmüket nem látom. Szeretem viszont a racionális, értelemtől duzzadó vitákat, a józan érvelést. Én az empátiával szemben a logikát helyezem előtérbe, és ezzel semmi gond nincs, legfeljebb valaki nem tudja tolerálni.


ENTP hölgy

2015. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!