Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy érjem el, hogy ne gondolj...

Hogy érjem el, hogy ne gondoljak folyton a halálra?

Figyelt kérdés

Lassan már minden második gondolatom az, hogy milyen jó lenne egy autó elé vetni magam, vagy egy hídról leugrani. Nem tudom, nem értem, hogy minek kell éljek, nincsen semmiben sem tehetségem pedig már száz meg száz dolgot kipróbáltam, de valahogy semmi sem megy. Mégha egyszer-egyszer úgy is gondolom, hogy jó, mások fél órán keresztül röhögnek azon, hogy mit csináltam... de persze van, hogy nem is kell elkezdjek valamit már le vagyok érte szólva (ilyen például a tánc, nem vagyok sportos, de ezt szívesen kipróbálnám... vagy legalábbis akartam, de nem hinném, hogy képes lennék rá).

Ezen kívül pedig minden zavar. Az is, ha nem beszél velem valaki, az is, ha igen és a végére ott tartok, hogy már nem más zavar, csak saját magam. Lényegében az, hogy élek. Nem tudom, hogy mit tehetnék. Köszönöm a segítséget előre is!



2012. márc. 30. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában trollkodni szoktam az ilyen kérdéseken, de most inkább normálisat válaszolok. Első dolog, hogy én is mindig mikor átmegyek pl. az úton, belegondolok, hogy milyen lenne megvárni míg elüt valami. Persze nem akarok öngyilkos lenni, csak úgy elgondolkozom. :D

Második pedig, hogy én is nekiálltam táncolni (kb 1 éve), az elején engem is kiröhögtek. Aztán úgy döntöttem, hogy nem fog érdekelni mások véleménye, itthon magamban megtanultam táncolni, és ügyeltem, hogy ne sokan tudjanak róla (csak közeli barátok). Most nemrég meg kiderült hogy egyik barátom is táncol, és azóta gyakran szoktuk együtt csapatni (és próbálunk még találni olyanokat akik ugyanezt táncolják). Ebből gondolom lejött egy olyasmi, hogy nem feltétlenül kell az osztálytársaid legyenek a barátaid. Csak annyit tudok még ehhez hozzáfűzni, hogy ne hagyd magad! Ha tényleg érdekel az a tánc, akkor állj neki és gyakorolj. Ha nem bízol magadban lehet, hogy találsz youtube-on időrendbe állított videókat, hogy hogyan fejlődött a tánca az illetőnek.

Remélem nem baj, hogy ezt a tánctémát ennyire kiemeltem, csak ebben van egy kis tapasztalatom is :D

ui. Egyébként mit próbáltál táncolni :D

2012. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne torodj azzal, hogy a tobbi mit gondol. A GYIK en minden letezo szenvedo hangnemu kerdes abbol kiinduloan tevodik fel,, hogy erdekli oket, hogy mit hisznek. Es foleg az, hogy nem akarnak elni csak azert, mert egyesek "trollkodnak" ( hogy elvezem eztr a szot ). Nem szabad ezzel torodni. Te eld az eleted ugy, ahogy te jonak latod, es ne torodj veluk. Ezek NEM az elet igazi gondjai...
2012. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Járd körbe tudatosan a témát. Mármint a halál témáját. Kérdezz a szüleidtől, rokodaidtól a már nem élő rokonokról, hogyan haltak meg, mi volt a szokás, ha "halott volt a háznál".

Utána menj rá az irodalomra, a művészetekre. Ez a téma majdhogynem, olyan központi kérdés itt is, mint az "örökzöld" szerelem.

Tudj meg minél többet, hogy mások mit gondoltak a témáról.

Ha ezek után még mindig érdekel a téma, akkor foglalkozott az emberi elmével, nézz utána a tudománynak, hogy ők mit gondolnak a halálról. A tudomány mit mond arról, hogy az elme hogyan dolgozza fel a halál témáját, a saját elmúlásának témáját.


Ez a téma természetes módon mindenkinek felkelti az érdeklődését és legalább egyszer az életben intenzíven foglalkozik a kérdéssel. A halál kérdésével is és az öngyilkosság témájával is.


Ezek egyfajta kreatív energiák, amiket a tudás növelésére kell felhasználni.

2012. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!