Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondjuk, hogy egy ember...

Jason Becker kérdése:

Miért mondjuk, hogy egy ember "meghal", egy állat viszont "elpusztul" vagy "megdöglik"?

Figyelt kérdés

Mi is az állatvilágból emelkedtünk ki. Mégpedig azáltal, hogy más fajok fölé -úgymond- kerekedtünk.


Ennyire büszke magára az ember az atombombájával, meg a microchip-jeivel? Nem beszélve a genetikai kutakodásokról...


Ez egy kemény téma, érdekes lesz a hozzászólásokat végignézni...ha lesz egyáltalán.



2012. ápr. 4. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Finomkodás miatt csak, amitől felfordul a gyomrom. Mi se vagyunk különbek és mi is csak meg fogunk dögleni.
2012. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
próbáld ki. a temetésed után minek örülnél jobban ha azt mondja muterod hogy megdöglöttél vagy hogy elhunytál? ennyi.
2012. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Második emberke: Te észnél vagy egyáltalán?

Akkor már ki a túrót érdekel, hogy ki mit mond?

Elméletileg csak a bizonyos "költőiség" miatt...vagy vannak más okok is...(pl. nem illik) mondjuk az előbbit.


Jah és azt sem illik - sőt számomra egyenesen sértő - mondani, hogy "muterod". Te náci p@cs!


Szép napot neked és jó gondolkodást! :)

2012. ápr. 4. 16:35
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha látok egy "elpusztult" állatot, mindig arra gondolok "meghalt szegény". Ez van. Szerintem egy ember semmivel sem fontosabb, és semmivel nincs több joga az élethez, mint bármilyen más élőlénynek, csupán lehetőségei jobbak.

Húsevő vagyok, s nem igazán vagyok büszke rá. Hálával gondolok azokra a lényekre, kik testükkel az én túlélésemet segítik, bár tudom, ez őket nem vigasztalja. Csak azzal igazolhatom magam némileg, hogy az állatok is esznek húst.

Nem vagyok Buddhista, de szándékosan egy hangyára sem lépek rá.

Szerintem igen. Meghalnak szegények, ahogy mi is.

Ebből nem engedek. Igaz, én már 49 vagyok.

2012. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Végre egy értelmes hozzászólás---Köszi Takiman! :)


Ez így van, semmivel sem vagyunk különbek, sőt szerintem inkább rosszabbak. Gondoljunk csak a kidobott húsmennyiségre, a romlott, el nem fogyasztott állati eredetű táplálékainkra. Élő példa itt a multimilliomos, 1000akárhány csillagos szállodák, hajók "mindent megérő" vendégeire...


Egyébként én is eszem húst. Nem vagyok sem vega, sem vegán vagy mi... Szerintem az a legnagyobb álszentség, hiszen az ember húsevő, már bocs mindenkitől, akinek nem kellenek az izmai...csak vegetál, mint egy növény...


Az előző írásomhoz pedig azért muszáj írnom, hogy én sem mondom nyilván egyetlen emberre sem a két utóbbi kifejezést, csak egyszerűen kíváncsi voltam néhány véleményre.

2012. ápr. 4. 19:56
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Remélem a "megdöglik" ige lassan kikopik a használatból. Ahogy egyre tudatosabbak az emberek, többre értékelik az állatokat, több tisztességet is fognak adni nekik. Szerencsére. Ez így a normális, de a régebbi generációknak ez meg furcsa. De hát ők is "megdöglenek" egyszer ..
2012. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Természetesen jobbak vagyunk az állatoknál. Aki szerint nem az vonuljon el valami erdőbe és éljen úgy mint az állatok. Az, hogy meghal vagy megdöglik, mindegy, a lényeg ugyanaz... Plusz az elhullott állatokat dögnek hívják, valószínű ebből jön a megdöglött szó, nem pedig azért mert valaki kitalálta hogy "Na nehogymár ugyanazt a szót használjuk emberekre és állatokra is." Az embert halála után halottnak hívjuk (mint főnév), de mikor egy kutyáról beszélünk arra nem mondjuk azt hogy "a halott" (szintén mint főnév).


"Ennyire büszke magára az ember az atombombájával, meg a microchip-jeivel? Nem beszélve a genetikai kutakodásokról..."


Ezt meg inkább vegyük úgy, hogy le sem írtad.

2012. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

tegnap 22:26-ra reagálva..

Micsoda arrogancia. Az ember jobb? Milyen bután hangzik!

Elgondolkodtam mitől is lennék jobb. A plazma tévémtől, injektoros autómtól, Nike csukámtól, vagy netes telefonomtól?

Egy életforma, kozmikus szinten, akkor "jobb", ha túl tud élni.

Egy komolyabb helyi esemény, vagy kozmikus katasztrófa esetén, mint már oly sokszor, az egysejtűek bizonyulnának "jobb"-nak. Mi meg eltünnénk a semmibe, jachtjainkkal, és análintrudereinkel együtt.

Majd, ha a "kevesek" nem azon ármánykodnak, hogy a többség kárára jobb, rövidtávú előnyöket szerezzenek, hanem azon, hogy képesek legyünk betelepülni más galaxisokra, és így képessé válni a túlélésre, akkor majd elismerem, jobbak vagyunk.


Erre a legoptimálisabb esetben is "csupán" két milliárd évünk van. Addig meg az amőbáknál a pont.

2012. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Picit buták vagytok. Eléggé az emberek ellen vagytok itt hangolódva. Felsoroltok pár dolgot, amit az ember alkotott, és rossz, de a jókról nem mondtok semmit. Erre szoktam azt mondani, hogy hülye vagy, és mint az egyik válaszoló, én is azt mondom, hogy akkor menjél egy erdőbe lakni, az állatok közé. Kiváncsi lennék akkor is megmaradna-e az embergyűlöleted. Nem tudom mit gondolnak egyesek az állatokról, szentek, vagy mi? Nevetséges. A kérdésre válaszolva meg én sose használom a "megdöglött szót". Emberre és állatra is a meghaltat szoktam mondani.
2012. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

22:26-ra:


Nem vagyunk jobbak! Az állat nem öl élvezetből. Az ember megeszi az embert? Vagy akkor minden csak baleset és

gyilkosságnak nevezzük mégis? Akkor miért ítélik el?

Más: A húsevő vadállatoknál ösztönös, sőt szükséges megtanítani az utódot, hogyan ejtse el a vadat, ami olykor emberi szemnek bizony visszataszító. Ha nem jön össze - ergo nem sikeres egyed - akkor vége van, mert éhen hal. Ez csak egy téma (mert a hozzászólásoddal sokat érintettél).


Akkor nem említettem az erőszakos bűncselekményeket...Valóban jobb az ember?

A genetikai mutáció, sok esetben belterjesség - ha érted - és a hibás sejtek másolásából adódó betegségek, sorolhatnám még reggelig... mitől teszi jobbá az embert? Mitől emelkedett ki, ha nem tiszteli környezetét? Attól - hogy a gondolatnál maradjak - hogy megpróbálja meggyógyítani a Dawn-kóros gyereket? (Eklatáns példa az állatvilágban az ilyen egyed elhullik, ha egyáltalán fellelhető ilyesféle mutáció). Hmmm. Nekünk meg kell menteni! Ugye? És ne akard, hogy az összes szindrómát, gyógyíthatatlan f@szságot felsoroljam...

Másik: Két süket-néma egymásba szeret...vagy két vak, vagy két...hadd ne mondjam... Én nagyon sajnálom az ilyen

embereket, de lassan több joguk van, mert hátrányos helyzetűek, mint az egészségesnek. Innentől kezdve tartsd el te az ilyen embertársaid, légy szíves!

Vagy: Aki megöl egy egészséges embert, márpedig egyre szaporodnak ugye ezek a "az előbb említettem"-dolgok, annak még jogai is vannak, és ettől ő jobb mint egy állat.


Az ember romlott és ez ellen nem lehet tenni semmit. Tisztelet azon kivételeknek, akik nem hülyeségből irkálnak ide. Amit lehet tenni azt a természet meg fogja lépni, de drasztikusan és remélem minél hamarabb.


Te is jobb vagy, mint egy állat, mert marha gyorsan tudsz ide begépelni baromságokat. Mert anyu-apu felnevelt és

megtanultad... Jah, meg valaki kitermelte a lét, amiből egy PC azért minimum dukál manapság mindenkinek...


-------:)


Ezen leírt dolgokból rakd össze, mit is akartam mondani...


Amit pedig azt illeti, hogy "vegyük úgy, hogy le sem írtad"...

Szerintem az ember nagyon jó dolgokat talált ki, viszont más kérdés, hogy exponenciálisan növekszik azon embertársaink száma, akik ezt nem arra használják, amire alkottatott.

2012. ápr. 5. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!