Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy kedvem...

Miért van az, hogy kedvem lenne néha jó zenét hallgatni, de van valami ami zavar, és emiatt nem teszem?

Figyelt kérdés

Megpróbálom kicsit érthetőbben leírni :D

Én egész kiskorom óta minden zenét emlékekhez kötök és mikor évekkel később meghallom, eszembe jut az életemnek az az időszaka, amikor sokat hallgattam. na és most ezért elég sokszor előfordul velem az, hogy tudom hogy van egy csomó jó zene amit hallgathatnék, de én direkt vmi szart nyomatok, mert éppen nincs minden rendben körülöttem és nem szeretném, ha később egy tök jó számról rossz dolgok jutnának eszembe. ez így nagyon nem jó, mert szinte soha nincs olyan, hogy ne jutna eszembe valami szar dolog :S


Mit tehetnék, hogy ez ne így legyen? esetleg van még más is hasonló helyzetben, vagy én vagyok beteg?



2012. ápr. 7. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
az érzés ismerős, nekem is csomó zenéről egy bizonyos "életszakaszom" emlékei és hangulata jön vissza, legyen az akár jó akár rossz, de bármelyikröl is van szó később jó visszagondolni rá és elgondolkodni rajta vagy csak átérezni újra. de szerintem nyugodtan hallgasd ami jól esik lehet hogy később vmi jó számról rossz emlék jut majd eszedbe, de emiatt ne korlátold magad. problémák úgyis mindig lesznek legalább a zenében legyen öröm :D
2012. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a bajom,hogy van egy pár zene amikért megőrülök. Egyszerűen annyira tetszenek,hogy félek,hogy később már nem fog tetszeni,és ezért szándékosan nem hallgatom,hogy majd később tudjam.

Nekem a kedvenc számjaimról csak jó dolgok jutnak az eszembe,tehát nekem nincs ilyen bajom.

2012. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

elsőnek: az a baj, hogy olyankor nem tudom élvezni a zenét, mert azon agyalok, hogy de szar lesz, ha erről a jó zenéről később ez a helyzet fog bevillanni :S


2.: na igen ez meg a másik :D ha egy szám nagyon megtetszik, nem merem sokat hallgatni, mert mi van ha megunom..

2012. ápr. 7. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van úgy hogy hallgatok valamit és eszembe jut róla egy régi emlék vagy gondolat. De ha tovább hallgatod és valami másra, pozitívra gondolsz közben, akkor legközelebb arra fogsz gondolni, és ha legközelebb meghallgatod megint másra gondolsz, más fog eszedbe jutni és így tovább. Attól még, hogy egy számban benne élnek az emlékeink nem feltétlen rossz, ha netán mégis az vázoltasd meg a gondolatot. A számok gyakran segítenek át az életünk egyes helyzetein, és benne élnek tovább az emlékek, de a múlt azon részén, már túl vagyunk szóval csak pozitívan fogd fel, ha hallhatod; ez az életem egy szakasza volt túl vagyok rajta. Ne tedd az hogy nem hallgatod! A számban benne élnek az emlékeid, így a szám olyan mintha hozzád tartozna, és ha nem hallgatod, olyan mintha az emlékeidet dobnád el magadtól!
2012. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!