Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel növelhetném az önbizalma...

Mivel növelhetném az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Meg még az érdekelne, mitől lehetnék egy kicsit beszédesebb, mert ha egy kis társaságban vagyok, akkor sem tudok nagyon a témához szólni. :\
2012. ápr. 21. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

a beszédesség is az önbizalmon múlik.

itt van néhány tipp: [link]


másrészt nekem pl. az segített,hogy beiratkoztam egy tánciskolába.

2012. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SIKERELMENNYEL. Ha sikereket ersz el azzal novelheted az onbizalmad. A lenyeg, hogy ne adjuk fel egybol a dolgokat ha nem sikerulnek, hanem

probaljuk tovabb. A legjobban pedig ugy lehet novelni az onbizalmat, hogy szembenezel azzal amitol felsz, es nem elszaladsz elole.

PL, ha vki fél liftezni, akkor ne menjen fel a lepcson es oldja meg ezzel a temat, hanem nezzen szembe a felelmevel es lepesrol lepesre kuzdje azt le. Tehat

kedzje azzal, hogy felmegy 1 emeletet a lifttel, es ha az sikerult annelkul, hogy rosszul lett volna, az 1 sikerelmeny. Utanna persze

ha sikerult, probalkozhat 2 emelettel stb stb..de barmi massal igy kell tenni,lepesrol lepesre, es lassan.

Viszont egy dolog van meg, ne mastol varjuk a dicseretet! Jol esik azert a ha dicsernek, de mas dicserete NEM fog onbizalmat adni. 1000ember is mondhatja egy onbizalomhianyosnak, hogy te szep es okos vagy,

csak az nem fogja akkor se elhinni. SAJAT MAGADNAK kell elhinni, hogy szep es okos vagy. Ezek mind, mind idobe tellnek, egyik naprol nem

megy a masikra. De ha tudatosan odafigyel az ember ezekre, akkor sokat segit magan.

2012. ápr. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, alacsony az önbizalmam, de kitaláltam magamnak feladatokat, amiket teljesítenem kell. pl. : egyedül enni egy étteremben, meghívatni magam egy italra egy pasival, felszólalni egy előadáson, egy beszélgetést kezdeményezni egy idegennel... ezektől rettegek, de tudom, ha legyőzöm a félelmeimet, akkor közelebb jutok az önbizalomhoz.
2012. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mitől lennél beszédesebb? :D Alkohol.
2012. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!