Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet elnyomni, uralni,...

Hogyan lehet elnyomni, uralni, megszüntetni legjobban az érzelmeket?

Figyelt kérdés

Nem akarok minden érzelmet megszüntetni és nem örökre, csak most nincs idegrendszerem ehhez. Főleg a magány, a vonzódás és a depresszióhoz vezető érzelmeket szeretném megszüntetni.

Tudom ez nem egészséges, de most ez tűnik a leglogikusabbnak.



2012. ápr. 27. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak tereld el a figyelmedet mással.
2012. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meditálj!
2012. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam a figyelem elterelést, ment is egy ideig jól, amíg egy ismerősöm eszembe nem juttatta a dolgot amitől rossz kedvem lett. Sajna a figyelemelterelés nem elég.

A meditáción belül mire gondoltál? Milyen meditációra?

2012. ápr. 28. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most le fognak pontozni, de: rúgjál be. Tudom hogy nem megoldás, de ha tényleg csak most, egyszeri alkalom, akkor igyál annyit, amennyi beködösíti az agyadat és egyszerűen vidám leszel. Ez hosszú távon nem megoldás, de ha csak most ki akarod kapcsolni a rossz érzéseket, akkor okés.

Egyébként tereld el a figyelmedet: nézz filmet, hallgass zenét, ha nem tudsz rá koncentrálni, akkor olyan hangosan, amitől már tudsz. Az olvasással is próbálkozhatsz, de ha mindenféle ordít a fejedben, akkor ez nem fog menni. Esetleg ha van hobbid, akkor foglalkozzál azzal, de ha úgy érzed jót tesz, végezz valami monoton munkát.

Vegyél egy forró fürdőt, igyál egy forrócsokit aztán feküdj le és lélegezz mélyeket, ne figyelj semmire, csak a légzésedre. Így elálmosodsz egy idő után és akkor lehet tudsz aludni.

2012. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nem pontoztalak le.:D De az ivás túl rövidtávú ezt inkább egy hónapra szeretném elfelejteni:D

azért köszi a többi tanácsot is, jók, de sajnos bármikor eszembe juthat a dolog.. nem is tudom, hogy ezt egyáltalán meg lehet -e szüntetni.

2012. ápr. 28. 23:37
 6/6 anonim ***** válasza:

"A meditáción belül mire gondoltál? Milyen meditációra?"

Kezdetnek mindegy, amelyik megy. Az imaginációs a könnyebb. Neten biztosan találsz neked valót. Ha nem, és komolyan gondolod, akkor küldhetek én is.

2012. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!