Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám megszüntetni az...

Hogyan tudnám megszüntetni az emberutálatomat? Nem értem miért is van ez velem mostanában, de úgy érzem elegem van az összes emberből a családomon kívül.

Figyelt kérdés
Nem származom rossz körülmények küzül, édesapám vállalkozásában dolgozok, van egy barátnőm akivel nagyon szeretjük egymást, és az anyagi helyzetünk sem rossz. Úgy érzem nem nézek ki rosszul, sportos, 185cm magas vagyok, és nem is tartom magam rossz embernek, tehát elvileg nincs miért, de mégis lassan minden ember tekintetében azt látom hogy lenéz engem!! Pedig ez lehetséges nem így van, de egyszerűen nem bírom elfogadni az családjuk/szüleik pénzével hencegő, nagyképű, flegma embereket, akik azthiszik hogy ők a világ királyai, és csak a fényűzés az életük, ez a mindenük, a felvágás. Lassan az egész világ ilyen lesz, és úgy látom mindenkinek az a célja hogy fentebb kerekedjen a másikon, holott az egész ember életében semmit sem érne el saját erejéből. Tudom nem mindenki ilyen, de a szűk családi körömön, és pár barátomon kívül úgy érzem senkiről sem akarok tudni, és elviselni, lassan emberek közé sem akarok menni, mert félek egyszer elborul az agyam, és olyat tennék amit nagyon nem kéne....van hozzám hasonló érzésű ember? Mitől lehet ez? És mit lehetne ellene tenni?
2012. ápr. 25. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"úgy érzem senkiről sem akarok tudni, és elviselni, lassan emberek közé sem akarok menni, mert félek egyszer elborul az agyam, és olyat tennék amit nagyon nem kéne...."


Menj pszichiáterhez!

2012. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Basszus,mintha a saját szavaim lennének!!!!! Ép ma akartam feltenni lényegében hasonló kérdést.!!!

A választ tehát én sem tudom,de az emberek meggyűlölték egymást.

Mondjuk a biblia is utal erre.De hát akkor is...34f.

2012. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha a családodon kívül mindenki mást gonosznak, rossznak stb. látsz, akkor veled van a hiba, és ez a családból gyökerezik. A Világ nem gonosz, nem csak olyan emberek vannak, mitn akikől írsz, a családod pedig nem maga a Paradicsom. Ha így érzel, akkor baj van.


Az önértékelési gondokon és a depresszión tényleg egy jó szaki tud a legtöbbet segíteni.

2012. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
az embereken változtatni nem tudsz de magadon igen. nem épp egészséges ez a hozzáállás és szerintem inkább te vagy frusztrált és ezért látod a világot is ilyen borúsan.
2012. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek, de még egy kérdés..

Minek vesz meg akárki is pl. Iphone4-et hitelre, úgy hogy igazából kezelni sem bírja, és negyedéig sem használja ki.

Csinál magáról képet tükörben, hogy látszódjon az Apple lógó, majd facere bejelentkezik mindenhonnan(hogy ott is lássák hogy Iphone használatával)....csak azért, hogy hencegjen vele hogy neki Apple Iphone van? ez normális dolog? de ez nagyon nevetséges:DD

2012. ápr. 25. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is valamilyen szinten ebben a helyzetben vagyok, de nálam még önbizalomhiány is fennáll. Embereket sajnos én se csípem és mindenhol azt érzem, hogy lenéznek. Ha valaki elkezd hosszabb ideig bámulni, akkor kezd felmenni bennem a pumpa és attól tartok, hogy egyszer elborulok.

21/F

2012. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A világ /rendszer rossz, a rendszert az emberek működtetik, akiknek egy rossz rendszerhez kell szocializálódniuk ahhoz, hogy a rendszer működjön és működtetni tudják. Azaz törvényszerű, hogy nekik is olyanná kell válniuk, mint a rendszer.

Viszont neked nem kell velük foglalkozni. Barátkozz olyanokkal, akik kilógnak ebből a sémából, és a többiekkel ne foglalkozz. Úgyse tudsz mit tenni, nem lehet a világot megváltoztatni, csak magadat teszed tönkre.

2012. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!