Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen befolyásolh...

Miért vagyok ilyen befolyásolható? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval nem tudok NEMet mondani! Egyszerűen nem megy! Valamit kérnek tőlem azonnal adom mert ha NEMet mondok akk már teljesen bűntudatom van! Emiatt nincs egy barátom se mert csak érdekből barátkoznak velem mert mindig kérnek mindent! Kaptam már miattuk 1est meg minden! De még mindig ha nemet mondok átizzadom még a pólómat is h valakit megbántottam! Mit tegyek?
2012. ápr. 30. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb, mintha betojásolható lennél. Ami azt illeti, ez bizonyára az önbizalomhiányodból fakad. Legalábbis ez ilyenkor a pszichoblabla.

Szerintem egyszerűen csak gyakorold a nemet. Gyakorolni kell. Minden a gyakorlat Akkor fog menni. Figyelj erre tudatosan.

2012. ápr. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam!

Pl: egy hete elkérték a sátramat, egy csomó embert meghívott az illető persze engem nem. Mondtam neki h nem! Annyit mondoot h "Hogy lehetsz ilyen!?" és elment. Én meg 5 perc mulva szaladtam h jó odaadom! De reflexből vagy mit tom én! Majd kiugrott a szívem. Szóval...fékezzem magamat?

2012. ápr. 30. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszed el magadról,hogy szerethető vagy.egyúttal saját magadat sem szereted.Pedig tudnod kell,hogy az életben bármit csinálsz,nem fog mindenki szeretni.
2012. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

úgy megölelnélek, annyira szeretnivaló vagy az alapján, amit írsz :)

Nem-et mondani igenis nehéz. De lehetséges. Nézd. Én is ilyen voltam, de tényleg. Aztán tavaly történt egy kis változás. Az egyik osztálytársam, akivel amúgy nem is igazán beszélünk, rendszeresen elkérte a házimat. én fintorogva ugyan, de mindig odaadtam. Aztán mikor egyik nap egy egész délutánomba került, mire sikerült megcsinálnom az angol házit. Persze másnap elkérte, mint mindig. Én meg megembereltem magam és a tőlem telhető legnagyobb határozottsággal mondtam, hogy "bocsi, de nem adom oda". Persze ő győzködni kezdett, amivel eléggé felidegesített. Ezután kifejezetten könnyen mondtam egy határozott és vitathatatlan nem-et. és azóta is nagyon könnyen megy :)

Ismerd fel a helyzetet, amikor kihasználnak és ne hagyd magad!! Te sokkal többet érsz!! Egy értékes ember vagy, akit komolyan kell venni!! Ezt jegyezd meg és ez alapján cselekedj a továbbiakban!!

remélem segítettem kicsit :) puszi :)

2012. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm! :)

Most a nagyhétvégében nem találkoztam egy osztálytársammal sem! Mindig csak a suliban találkozok velük mert engem nem hív senki és énhozzám sem jön le senki! Pedig én már hívtam hozzám sok embert...nem mintha eljöttek volna... na mindegy is! Majd meglátjuk mi lesz a suliban mert az 1. egy olyan lesz TUTIRA h tudsz-e színes lapot adni mert technikával kezdünk :S

2012. máj. 1. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!