Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennél akkor, ha minden...

Mit tennél akkor, ha minden szar az életedben, és pillanatnyilag nincs is rá lehetőséged, sem esélyed, hogy változtass rajta?

Figyelt kérdés

Nem akarom most leírni, hogy mennyi, miért, mi bajom van, mivel ez nem segítene. A lényeg, hogy egyelőre nincs belőle kiút, és nem is tudom, hogy egyáltalán lesz-e, és attól, hogy más is elmondja, hogy ja, ez elég szar helyzet, jobb nem lesz, szóval ilyen jellegű válaszokat nem kérek, köszi.


Csak azt szeretném megtudni, hogy ez a szar helyzet ellenére is, hogy tudnék pozitívan állni az élethez, hogy tudnék örülni annak, hogy élek, hogy tudnám ajándékként kezelni azt, hogy ideszülettem erre a földre?


Előre is nagyon köszi a válaszokat!



2012. máj. 5. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Ha már úgyis minden szar és kilátástalan, akkor drogdílernek állnék: legalább sok pénzem legyen. Aztán majd egypár éven belül elkapnak és jön a börtön, de legalább addig is jól éltem, nem csak vegetáltam.
2012. máj. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én csak a felső kérdésre tudok választ adni mert már néhány hónapja így van velem. és jelenleg várok egy időpontot (nem, nem decembert, a világvégét) aztán teszem amit tenni kell.



de hogy megpróbáljak az alsóra is válaszolni... talán kösd le magad valami hasznos elfoglaltsággal pl tanulj meg hangszeren játszani vagy hasonló.

2012. máj. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. át tudod magad "verni" azzal ha elkezded direkt akarattal mindenben megkeresni a jót. akár pl a metrón a legkevésbé sem vonzó embereken is lehet "gyakorolni", ha jobban megnézed őket mindenkiben lehet találni valami szépet. ha ezt gyakran csinálod, meg fogod szokni (mint ahogy a rossz szokások is jönnek) és idővel automatikusan észre fogsz venni jókat rosszban.


2. semmi sem állandó, csak a változás. egyszer ennek is vége lesz ami most van és ha pozitív vagy, nagyságrendekkel több esélyed van a pozitív változásra


3. fejezd be a szomorú letargikus erőszakos zenék hallgatását, filmek nézését, ha számítógépes játékkal játszol azt fejezd be. hallgass vidám zenéket, nézz vidám filmeket. zenében csak figyelned kell magad milyen hatást vált ki belőled: ha nem jót, töröld a fenébe. :) idővel nem is fognak hiányozni


4. ha komolyan gondolod és mondjuk nem dolgozol, ráérsz, próbálj segíteni te másokon. akár állatokon. menj el önkéntesnek állatmenhelyre vagy ingyenkonyhára. ha tudsz a környezetedben olyanrol akinek te tudsz segíteni akár jó szóval akár öreg néninek azzal ha bevásárolsz neki, tedd azt. ne gondolj rá hogy pl az adott ember magának köszönheti amiért segítségre szorul, a másokkal való foglalkozás segít elfeledni a saját bajod. ha segítesz, az jó érzés, érzed hogy jót tettél, érzed hogy fontos vagy és erősebb mint akinek segítettél. és persze a jó öreg nagy igazság: ki mint vet, úgy arat.


amúgy én tökre örülök, hogy nem egy újabb "meg akarom ölni magam" kérdés jött a kattintás után, pedig komolyan azt vártam. szerintem bőven nincs még minden elveszve ha a gödörből kimászáson gondolkodsz, szóval hajrá :)

egyébként meg ha úgy érzed tudnánk segíteni csak szólj :)

2012. máj. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kimennék a napra, és pár órára mindent elfelejtenék. Utána pedig amíg nem lesz erre újból lehetőségemm, ebből az emlékből merítenék erőt, és tervezném/szervezném a következő kirándulásomat(csak csinálsz három szendvicset, beraksz egy zacskó kekszet, egy üveg vizet, és akár gyalog elmész a legközelebbi hegyhez/patakhoz/folyóhoz/mezőre stb.
2012. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemrég beszélgettem egy ismerőssel, mondtam neki, hogy rossz passzban vagyok, semmi sem jön össze mostanában. Ő mondta, hogy ő mindig olyankor retteg, mikor jól mennek a dolgok, mert úgy sosem maradhat, onnan mindig lefelé visz az út, viszont mikor nagyon mélyen van, akkor örül, mert tudja, hogy mostmár csak jobb lehet. Ha innen nézed, örülhetsz, mert lefelé nincs már, mostmár csak jobb dolgok jöhetnek. Az élet szinusz görbe szerűen változik, egyszer fent és egyszer lent, nincs stabilitás.
2012. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!