Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy hosszabb...

Miért van az, hogy hosszabb mondatokat nem tudok élőben mondani, mert belebonyolódom?

Figyelt kérdés
Ha valami hosszabb dolgot akarok mondani, akkor van hogy elkezdek dadogni, belebonyolódom, ilyesmi. Ezért általában úgy intézem el hogy "mindegy, hosszú", de már annyiszor mondom ezt, hogy egy kicsit gáznak érzem. :D Írni oldalakat is tudok, de élőben valahogy nem megy... Egyébként nem feltűnő, mert ha felváltva megy a társalgás, mondjuk 1-1 mondatonként, akkor teljesen rendben van. Csak már annyiszor volt hogy valamit el akartam hosszabban magyarázni, és nem tudtam. :S

2012. máj. 11. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Olvassál sok sok könyvet, és majd jobban kitudod magad fejezni, és nő a szókincsed is.
2012. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szétszort vagy, és nem elég összeszedettek a gondolataid és/vagy nagyon hadarsz. Próbáld meg nyugodtabban, lassabban, végiggondolva mondani a mondatot.

Ha úgy sem megy, akkor valami komolyabb baj van...

2012. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*szétszórt
2012. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 frederik19 válasza:
sztem nincs semmi bajod csak zavarba vagy és anyira jol akarod mondani hogy bele kavaroc ved egy kicsit lazábra magad ne akarj anyira tul bonyolitani a szavakat csak lazára ved és majd 1 2 honapmulva figyeld meg hogy job lesz voltam má énis igy
2012. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sok könyvet olvastam már életemben, tuti nem ezzel van a baj. Csak valahogy élőben nem jut eszembe hogy melyik szót kellene alkalmazni, egyszerűen leáll az agyam. :D

2012. máj. 11. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:

mindennek a lazaság a kulcsa.sajnos. és ez nagoyn nehéz, de ha jó előadó akarsz lenni, valahogy próbáld elérni:D

csak felfogás az egész

2012. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a probléma. Próbálom a mondandómat rövidre fogni épp azért, hogy ne kavarodjak bele. Csak ugye akkor gond van, ha esetleg hosszabban kell a véleményemet kinyilvánítani. Mondjuk nálam az is gond, hogy nem szeretek nagy társaság előtt dumálni, mert zavarban vagyok és nagyon meg akarok felelni másoknak.

21/F

2012. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!