Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon miért van szükségem az...

Vajon miért van szükségem az emberekre?

Figyelt kérdés

van családom, de nagyon kötődöm kollégákhoz, volt iskolatársakhoz, babás játszóteres ismerősökhöz

írok nekik smst, iwiw-en

hogyan láthatok magamba és láthatom meg, hogy ez mért kell nekem, miért nem "elég" a család és 2 közeli barát, akikkel, igaz ritkán találkozom


2012. máj. 12. 09:07
 1/5 anonim válasza:
társasági lény vagy, szükséged van a társaságra... ez miért lenne gond? minden ember különböző. van aki a magányt kedveli és van aki nem
2012. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kihagytam a lényeget..:)) akiket megkeresek,azok jó része nem reagál rám :( nem vagyok pedig bunkó vagy ilyesmi...csak olyan, mintha nem lennék annyira jó,hogy barátkozzanak( vagy hogy is nevezzem ezt) velem...és én mégis vágyom az emberek figyelmére, társaságára és tiszta szívből kíváncsi vagyok rájuk
2012. máj. 12. 09:19
 3/5 anonim válasza:
ha "nem kíváncsiak" rád, akkor keress más társaságot. biztos találsz olyan embereket akik viszonozzák a figyelmességedet.
2012. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Részben evolúciós, részben szocializációs vagy szociobiológiai oka lehetnek annak, hogy igényled a társaságot.Ahogy mondani szokták, az ember társas lény. A kialakulása során mindig is a társaira volt utalva, ma is nagyon kevés ember lenne képes egyedül önellátó módon eléldegélni (ez mint érdekesség). Könnyen lehet, hogy megvan benned a hajlam (a génjeidben), hogy társaságban, több ember kell ahhoz, hogy jó érezd magad, ezzel szorosan összefügg a szocializációd is, lehet fiatal korodban is nagy családban vagy széles baráti körben nevelkedtél, ami pozitív képet adott a társasági életről. Mára pedig ez vált természetessé.
2012. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

több társaságban, több munkahelyről ismert emberekkel, nagyon szoros(nak hitt) kapcsolatokban is nagyon sokszor történik ilyen..ezért félek és nem értem magam

évekig együtt dolgozunk vagy tanulunk vagy játszóztunk, megbeszéltünk mindenféle magánügyet is :(



igazándiból a családomnak, rokonaimnak nem voltak baráti kapcsolataik :(

szóval, még minta sem lehet

vagy az ük-ük-ük-ük nagyszüleimtől örököltem és rajtam jön kis csak :)))))))))

2012. máj. 12. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!