Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szorongás az iskolában. Mit...

Szorongás az iskolában. Mit lehet ez ellen tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most mentem új osztályba. 34-en vagyunk, ez nekem szokatlan és kényelmetlen. Szószerint szorongok közöttük, egyszerűen nem szeretek ennyi emberrel lenni. A szünetekben nem tudok a teremben maradni velük, inkább kimegyek az udvarra és 1-2 barátnőmmel beszélgetek. De egy ekkora közösség...Nem nekem való. Nem merek beszélgetni velük, még az órákon sem szólalok meg, pedig annyi mindent tudnék. Sokan kérdezték már, hogy miért vagyok ilyen csendes, talán félek az osztályban? És eltalálták, félek ennyi ember között lenni, pedig olyan szívesen beszélgetnék velük. Beszeretnék illeszkedni. Mit csinálhatnék? Egyáltalán miért szorongok ennyire? Talán a kamaszkor miatt, s majd elmúlik?

14/L


2012. máj. 13. 18:17
 1/3 anonim válasza:
Szia! Nem egyedi az érzésed. Szerintem próbáld meg legyőzni a félelmeidet, szorongásaidat, és nyugodtan beszélj. Ha nem sikerül, biztos idővel elmúlik, megszokod. Próbálj megnyílni! Sok szerencsét! :)
2012. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Sajnos már 3 éve : (

Engem bántanak is..

Rohadtul félek,de muszáj bemennem. :(

14/L

ha szeretnél írhatsz privit. :)

2012. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát azt nem tanácsolom, hogy oldódj fel, légy laza, mert ez nálam sem működik. Kamaszkor is közrejátszik benne. Figyu, én is idén mentem gimibe. Mi 38-an vagyunk. Szoktam másokkal beszélgetni. Vannak akik sokkal közelebb kerültek egymáshoz, mint hozzám, de én is találtam olyanokat, akik bírnak. Az kéne, hogy magabiztosabb legyél. Szép olyan szájából, aki nem az. Talán attól félsz, hogy, ha odamész elutasítanak vagy bunkók lesznek veled. Én is még mindig nehéznek érzem, de próbálj nyitottabb lenni vagy vidámabb. Mondjuk hallgass önbizalom növelő vagy jókedvre derítő dalokat, hátha mosolyogva odamersz menni. Szorítok :)
2012. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!