Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy egyáltalán...

Miért van az, hogy egyáltalán nem mutatnak az emberek felém empátiát, részvétet, segítőkészséget, diszkréciót?

Figyelt kérdés

Sőt, csak a pszichopata embereket vonzom be, akik azt élvezik, ha RÖHÖGHETNEK rajtam, meg mindenfélét pletykálhatnak rólam, és képtelenek megérteni, hogy amikor egy bizonyos valakivel csúnyán beszéltem, az azért volt, mert nagyon megbántott, megalázott, és már más módot nem találtam h felhívjam a figyelmét erre!!!

Pedig én másra sem vágynék jobban minthogy legyen valaki, aki figyel rám, törődik velem, érdekli a hogylétem, és megérti ha bajom van.

És pont az az ember nem mutat irányomba empátiát, akinek megírtam h rajta kívül nekem nincs más, akinek amúgy is rengeteg ismerőse, barátja, rokona van, és nem okozna gondot számára a kapcsolattartás/kommunikáció! ...miért van az h hiába könyörgök, h írjon néha, másoknak ír ezerrel facebookon, nekem pedig csak akkor ha néha megkeresem! Gondolom, nem kedvel már, és zavarónak találja ragaszkodásom, pedig én mindig gondoltam rá, meg meghallgattam ha vmi baja volt, és segítettem ha tudtam, és nem ezt vártam volna, h le se sz@r! :'(

Nekem nincs senkim, csak 1 beteg testvérem...


2012. máj. 20. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A leírásod alapján túlzottan érzékeny vagy, "odalátod" a rosszindulatot, ahol esetleg nincs is.

Illetve a foggal-körömmel ragaszkodás az emberek többségéből menekülési ösztönt vált ki.

2012. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Gondolj bele, ha valakitől néha megkérded, hogy hogy van, ő pedig fél órás drámaként adja elő a választ, akkor néhány alkalom után már nem mered megkérdezni, mert egyre hosszabban, egyre negatívabban ecseteli az életét. Van ilyen embertípus. Barátkozni általában azzal szeretnek az emberek, akiből "erőt meríthetnek", mert jókedvű, energikus. A letargikus emberek viszont elszívják a környezet energiáját, a beszélgetőpartner is úgy áll fel az asztaltól, hogy legszívesebben átvágná a saját torkát.
2012. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Sürgősen menj orvoshoz.
2012. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Azért,mert rossz emberektől várod a szeretetet.Túl jólelkű és érzékeny vagy,és ezt az emberek többsége ki is használja.A legokosabb,ha nem engeded,hogy lelki szemetesládát csináljanak Belőled,és megválogatod,kihez vagy jó.A jóságot nem mindenki érdemli meg.
2012. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
nagyon durván fogok fogalmazni. attól,hogy a te testvéred beteg, még nem kell,hogy körülötted forogjon a világ. És te ezt várod.
2012. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Önző vagy és önsajnáltató. Először is barátságot, odafigyelést nem lehet kierőszakolni másokból. Ha valaki nem akar veled barátkozni, figyelni rád, akkor minden joga megvan hozzá, és ez nem a te hibád! Nagyon sok ember van a földön, nem szerethet mindenki mindenkit. Ha valaki túlzottan maga alatt van, sajnálja magát, megalázkodik, könyörög, azt senki sem szereti, az zavaró, és lehúzza a többi ember hangulatát is, így inkább elkerülik. Nem másokra kell hárítani a felelősséget, másokra támaszkodni, mert az sosem fog működni. Hanem magadtól kell jól lenni, és akkor majd mások is szeretnek majd veled lenni. Aztán persze ha már olyan jóban vagytok, akkor ő is meghallgat ha rosszabb időszakod van, de nem szabad mindent másokra zúdítani. Másrészt pedig ha valamit adsz (pl meghallgatod), az önzetlen kéne, hogy legyen és nem kéne cserébe bármit is várni.
2012. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichopata emberek nem fognak rajtad nyíltan röhögni. Ha nem vagy számukra hasznos, hagynak a francba. Unom hogy minden baromra aki nem úgy viselkedik, ahogy szerintetek kéne, rámondjátok hogy pszichopata.
2012. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit sajnálod magad, úgy érzem... Nem értem, miért bánnának veled máshogy az emberek, mint bárki mással...
2012. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az eddigiekkel, mentek a zöld kezek.

Külön örülök, hogy valaki írta, hogy a pszichopaták nem röhögnének rajtad stb., mert én is unom már, hogy manapság senki sem tudja ennek a szónak a valós jelentését, mégis minden második mondatában ez van...

2012. máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudod az empátia egy furcsa érzelem. Mindenki csak azzal szemben tud őszintén empatikus, megértő lenni, amit már átélt maga is (vagy valami nagyon hasonlót).


Szerintem ez nem betegség, bár tény, hogy nem egy jó érzés, de csak a megfelelő embert kell megtalálnod!

2012. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!