Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fiúk! Egyre kevesebb a barátom...

Fiúk! Egyre kevesebb a barátom. Mi kell ahhoz hogy, elismert férfi legyen valaki? Apám nem mutatta meg igazából, milyen a férfiak világa. Gyereknek érzem magam. Milyen a férfiak világa? Mik az elveik? Mitől férfi egy férfi? Mit szeretnek? 23F

Figyelt kérdés

2012. máj. 24. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Attól férfi egy férfi, hogy férfinak születik. :D

Tinédzserkori identitásépítés idején sokan kezdenek el csak azért érdeklődni a foci-forma1-kocsik, meg ilyesmik iránt mert azok férfias dolgok.

Pedig felesleges leszűkíteni az érdeklődést csak azért mert próbálnak férfiasak lenni.

Barátaid úgy lesznek ha hozzád hasonló érdeklődésű emberek társaságát keresed.


Egyébként nincs egységes "férfiak világa", egységes elvek, egységes ízlés.

Legfeljebb nagyobb csoportok vannak akikre ráakasztják a jelzőt h férfias szubkultúra. Pl a sportolók.

A leginkább a "komoly felnőtt férfi" sablonba az öltönyös üzletember-közigazgatásban-pénzügyben dolgozó ingeseket sorolják. De ez is ilyen szubkultúra jellegű, ha közéjük akarsz tartozni akkor olyannak kell lenned mint ők, más szubkultúrákban ez a stílus már nem akkora előny. Mindenki a saját magához hasonlót részesíti előnyben.


Tehát nem érdemes görcsölni azon h hogyan legyél férfias, egy kicsit eddz, légy nagyvonalú, jófej, néhány fogást elleshetsz filmekből a szimpatikusabb férfi karakterektől, de ezt is csak természetesen, nem erőltetve, ahogy jön. És persze fontos az egyéniség ne utánozz egy az egyben másokat, és legyenek saját dolgaid is amiket nem mástól vettél át.

2012. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csernus Imre A férfi című könyve pontosan ezzel foglalkozik.
2012. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csernus könyve szerintem a közhelyekkel és a sablonokkal foglalkozik. Férfi és nő is attól lesz valaki szerintem, ha felvállalja magát, nem játszik szerepeket.

Egyébként én is 23 éves vagyok és nekem sem volt apám. Illetve, pontosabban, sosem tudtam őt annak tekinteni.

2012. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz az őszinteséget és a tippet is...
2012. máj. 24. 16:48
 5/6 anonim válasza:

A barátokat kereső fiú sorai felkavartak. Neki írom ezt a vallomást. Huszas éveink alatt keltünk egybe feleségemmel

és mielőtt a férfi-ideálról kérdezgettem Petőfi sorai jutottak eszembe: "Ha férfi vagy, légy férfi, ne hitvány gyönge báb..." Aztán Pál apostol különös fogalma: "Érett férrfiuság". Feleségemmel felneveltük 3 gyermekünket, se-

gítettünk felnevelni összesen 7 unokánkat, és van már 5 dédunokánk is, a következő kritériumokat állapítottuk meg: A férfi szeresse feleségét, és a családját. Éljen becsületesen, legyen erényes, ne csak energikus,kitartó és szorgalmas, munkaszerető ember. Elveit ne forgassa a széljárás szerint. Ne a szenvedélyeinek hódoljon, de találjon örömöt minden nap, amit élte végéig felhoz rá a mindenható Isten. Mindhárom gyermekünk házas, nem vált el senki a családban, sem szüleink, sem gyermekeink. Nem lettünk vagyonosok, de valamennyien boldog, elégedett emberek vagyunk. Munkám miatt gyakran jártam külföldön, de mindíg hazajöttem, mert számomra nem volt a földön más hazám, csak ez az egyetlen egy. Másutt is voltak barátaim, de magyar honfitársaim, csak itt.


Ha megismerhetném a kérdezőt, biztosan jó barátok lennénk.

2014. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a szívedre hallgass!
2015. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!