Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Többszörösen súlyos, sok-sok...

Többszörösen súlyos, sok-sok éves problémád hogyan oldottad meg, mely a körülményekből adódott?

Figyelt kérdés

Érdekelnek történetek. :)


Kizárólag olyanok válasza érdekel, akikre mind az 5 alábbi tényező érvényes:


- Hozzám hasonlóan optimisták :)

- E kérdéskörben nem éreznek ingerenciát privit írni nekem;

- Korrekten szólnak hozzá;

- Minimum 15 évet éltek vidéken;

- Nem divat-ezoterikusok.



2012. jún. 1. 21:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
Majd szolj ha valaki valaszol akikben mindez megvan
2012. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát igen... Nem lenne egyszerűbb elfogadni a segítséget, bárkitől aki segíteni próbál,mi?
2012. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jah. Örülj, hogy valaki időt szán a kérdésedre.

De ez jó, már a kérdésből is lehet látni, hogy valószínűleg mi nem stimmel nálad. Folyton csak a rosszat várod az emberektől, és ezt is kapod. Ezen gondolkozz el...

2012. jún. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mondom, én az optimista emberek történeteit várom, nem az imént megnyilatkozott pesszimista hozzáállást. :) Ettől függetlenül örülök a hozzászólásoknak, még ha nem is érdemben szóltak hozzá. :)
2012. jún. 3. 16:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Ooo..basszus a 4. pont nem igaz rám:(...Na mind1 remélem sikerül találnod majd egy régi vidéki, nem divat-ezotérikus,optimista korrekt hozzászólót aki nem fog privizni veled:)
2012. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Megváltoztatod a körülményeket és/vagy a hozzáállásodat a körülményekhez. Probléma megoldva! :D
2012. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hozzáálláson mindig lehet változtatni, míg a körülményfajták egy részén belátható időn belül nem.


Egyébként a kedves beíró, akire a 4. pont nem érvényes, kifejtheti, amit szeretett volna e kérdéshez, érdekel. :) ...Ha már ilyen nehezen akad, akire mind a 5 pont vonatkozik. ;)

2012. jún. 6. 19:10
 8/14 anonim válasza:

Üdv, én 12 évesen a gimnáziumi táborban bakiztam egyet egy előadáson, ami miatt éveken át megragadt rajtam valamilyen jelző és elég sokan piszkáltak miatta. 17-18 éves koromban ugyanott kiparodizáltam - saját rendezésű darabbal - a jelenetet, helyzetet.

Az a néhány ember, aki ott volt régen és a parodizáláson is, értette a dolgot és szerintem alapvetően pozitív kicsengése volt az egésznek.


Summa summarum: önmagam kiparodizálása, az önirónia sokat segít.

2012. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Végre egy érdembeli válasz, köszönöm. :)


Egyébként való igaz, az esetek egy részében segít az önirónia, részben egyet értek.


Várok más megnyilatkozásokat is, aki szeretne; szívesen venném.

2012. jún. 11. 21:30
 10/14 anonim ***** válasza:

A problémák igen nagy részét az idő oldja meg, de nem az érintett embertől függetlenül.

Az élet egy állandó tanulási folyamat, mely mozaik kockáiból az elme adott esetben régi problémák megoldására is alkalmas lépéseket fűz össze.

A környezetből kapott információk, mások élethelyzetei, a médiák által közvetített sorsok (celebek- és mély szegénységben élők eseteiből) mind a mozaik részét képezhetik, aztán egyszer csak adja magát a megoldás.

Nincsenek véletlenek! A tárgyi világot az ok-okozat törvénye vezérli. Régi bölcselet, hogy ha valamilyen döntést kell hozni, ha lehet, érdemes előtte aludni egyet.

Vagy kettőt. Vagy hármat...

Közben gyűlnek a mozaikok!

2012. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!