Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha a munkáltatóm...

Mit tehetek, ha a munkáltatóm többszörösen is törvényt sértő magatartást mutat? (részletek később)

Figyelt kérdés

Igen, igen, igen, szeptember elsejétől kicsiny falum négy órás közmunkása lettem napi négy órában. És hogy mik a sérelmeim?


1. 2011. augusztus 31-én szóltak, hogy menjek be dolgozni. Ha jól tudom, 8 nappal hamarabb kell értesíteni az embereket ilyen esetben, határozatban. Én csak egy telefonhívást kaptam.


2. Azt mondták, hogy a szerződésem október 31-ig fog szólni. Én alá is írtam azt. Én balga nem néztem meg a dokumentumot. Kiderült, hogy HETES BETŰTÍPUSSAL! rajta van, hogy december 31-ig leszek közmunkás. Múlt hétvégén esett le a tantusz, hogy nem kaptam elszámolólapot... Jóhiszeműen írtam alá, az önkormányzatunk alkalmazottjai azt mondták KOMOLYAN, hogy csak két hónapra vesznek fel.


3. Elkezdtem múlt hétvégén háborogni, hogy csak KETTŐ hónap a kötelező a közmunkából. Erre ők: "Ha a hivatalnak szüksége van a munkádra, akkor behívhatnak még plusz két hónapra." HOL SZEREPEL ILYEN A TÖRVÉNYBEN? (Elolvastam végig.) Feketén szoktam munkát végezni, hogy meg tudjak élni és nekem nagy érvágás ez a napi négy óra közmeló, mert nem tudom csinálni azt és ezt ők is tudják. (Itt, falun, mindenki tud mindenkiről mindent.)


4. Érdekes módon van egy csomó közmunkára kényszeríthető, segélyben részesülő ember, aki szintén feketézik, de mivel CSÓKOSOK, idén még nem hívták be őket.


5. Október 20-a körül kaptam meg a munkaköri leírásomat. Abban az szerepel, hogy "kertészeti jellegű feladatokat" kell végeznem. Erre föl mit kell tennem? Az erdőn fát kitermelnem... három középfokú, egy felsőfokú OKJ-s végzettséggel + egy államvizsgával (még nem volt pénzem letenni a nyelvvizsgát, hogy kikapjam a diplomámat, felsőfokú kell, nem középfokú, így meg vagyok vágva.) Az egyik végzettségem egyébként szociális jellegű, így e szakmának megfelelően is találhattak volna nekem való munkát a hivatalon belül (ebédhordás például, de ezt is csókos, nyolc osztályt végzett ember műveli).


6. Gerincferdülésem van és két csigolyámon sérv is. Az orvosi papíromban ez dokumentálva vagyon. Nem emelhetnék nagyobb súlyokat, de az erdőn pakolom a fát...


7. Munkafelszerelést NEM adnak. Se gumicsizmát, se láthatósági mellényt, se védőkesztyűt. Más településeken el sem kezdhetik ezek nélkül a melót a közmunkások (csak a szomszédos faluról veszem a példát). Nekem meg most így, hogy nem tudok feketézni, nincs pénzem egy normális bakancsra.


8. Nincs főnök, aki kiossza a feladatokat. Reggel bejön az alpolgármester 5 percre, az idősebbeknek elmondja, hogy ki mit csináljon. Engem meg csicskáztatnak, hol ide kell mennem, hol oda. Mindenki egyenrangú a közmunkáscsoportban egyébként, ám ha valaki utasításait nem teljesítem, még én vagyok lekiabálva. NEM ÉRTEK A KINTI PARASZTMUNKÁKHOZ, bocsánat, nem vagyok lenéző, de irodai és számítógépes témákban sokkal jobban otthon vagyok.


9. Aláírattak velem egy olyan papírt is (a munkaköri leírásommal együtt, még október 20-a táján), hogy kötelező munkavédelmi oktatásban vettem részt. HAHA. Ez sem igaz, mert semmi ilyen nem volt A mendemondák szerint a fakitermeléshez és egyéb erdészeti munkákhoz speciális képzés szükséges (nagy az életveszély).


10. És úgy mellesleg megjegyzem, kicsit nagyképűen, hogy az önkormányzaton dolgozó közalkalmazottaknak összesen nincs annyi iskolája, mint nekem. Kivéve a jegyző urat. Persze irodai munkára a csókos kisasszonyt tették be, akinek egy szakmunkás bizonyítványa van. Ez meg is látszik a hivatalos leveleken.


11. A múlt héten felháborodtam nagyon az engem ért sérelmek miatt. A kollégáim azt mondták, hogy ne merjem a hivatalt feljelenteni, mert ki leszek üldözve a faluból. Köszönöm szépen.


2011. nov. 3. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Mit ne mondjak! Te nem kicsit vagy nagyképű!


Eddig feketén dolgoztál és most még neked áll feljebb? Ebből jó ez a közmunkarendszer, hogy kiszűri az olyanokat, mint te. Ha feketén dolgozol, akkor ne várd a segélyt sem! Ha pedig segély kell, akkor végezz közmunkát és ne dolgozz feketén.

2011. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a bajom, hogy el kell végeznem, mert megcsinálom azt a két hónapot, ami kötelező. De miért nem azt hívják be, aki még nem volt közmunkás, pedig köteles lenne letudnia neki is azt a két hónapot.


Amúgy megjegyzem, hogy volt két kolléganőm, akik július 1-től október 31-ig dolgoztak közmelón (ők is négy órában). Mindkettőnek több gyereke van, azokat egyedül nevelik. Ez egy elég szegény régió, és mivel nincsen versenyképes szakmájuk, a nyári időszakban eljártak szüretelni az előző években. Mivel nem "csókosok", őket hívták be a nyárra, pedig napi 4-5000 Ft-jával számolva meg tudták volna napszámos melóval keresni legalább a téli tüzelőre valót. Azt meg, akinek jól keres a férje, egy háztartást vezetnek, csak papíron külön élnek, hogy megkapja az asszony a segélyt, nem dolgoztatták ebben az időszakban, mert csókos.


Vagy: van két olyan nő is közmunkásként, 8 órában(!), középfokú minimálbérért(!) foglalkoztatva, akik szintén jól kereső urakkal rendelkeznek. Ők takarítják a falu középületeit. Szintén nem lennének jogosultak se segélyre, se közmunkára, viszont beadtak egy olyan nyilatkozatot, mely szerint nem élnek együtt az urukkal. Egyéves szerződése van mindkettőnek és ezeket folyamatosan hosszabbítják. És tudok olyan lányról itt, aki teljesen egyedül neveli az egyetlen gyerekét, nem tud elmenni dolgozni, de őt meg nem alkalmaznák se négy, se nyolc órában...

2011. nov. 3. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, hányan dolgoznak ebben az országban feketén? Az ilyen feltűnik, de az álláshalmozás nem?

Kedves kérdező.

Nehogy megerőltesd magad! Nem ironizálni akarok, de nálunk a 4 órásban tudod mit csinálnak? Annyit csinálnak, hogy azt a 4 órás munkát komolyan nekiállva 1 óra alatt meg lehet csinálni.

Sajnos átérzem a problémádat, nekem is van diplomám, de nem tudok állást találni. Engem is hívtak volna, de azért se mentem, inkább megyek betonozni meg épülő házakhoz segédmunkásnak, mint az ilyen patkány önkormányzatokhoz olyanokkal dolgozni, akiknek 8 általánosuk sincs és együtt dolgozni velük maga az agyhalál.

Azt tanácsolom, bírd ki ezt az évet, ne erőltesd meg magad, azért a párezerért úgysem éri meg. Ha nem látnak, nem kell dolgozni. Hajtani úgysem tudnak senkit. Ha elküldenek valahova, húzd az időt, ráérősen, kényelmesen csinálj mindent, sz_arj az egészre egy nagyot.

2011. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Apropó: ezt még hozzáfűzöm. 27 éves vagyok és a beteg anyámat kell ellátnom (akinek mindössze 43 ezer Ft a rokkantsági nyugdíja, az egyik szemére vak, a másikra bármikor megvakulhat és rákos beteg, most vette le a Kedves Kormány a nyugdíját hatvanvalahány ezerről). Igen, rá vagyok utalva a segélyre, mert amit összefeketézek, az 70 ezer Ft sincs. Anyámat meg nem tudom itt hagyni, szívesen elmennék én máshová dolgozni, de nem lehet. Azt a 70 ezret az interneten keresem adatrögzítéssel. Szóval nagyon ki van velünk itt vidéken b...va.
2011. nov. 3. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nehéz, én valószínűleg a kötelező 2 hónap után beteget jelentenék és nem mennék amíg nem muszály. Sajnos mindenhol ez van, sok a naplopó csókos korrupt parazita, ezért is tart itt az "ország". Helyesen csinálod, ha "feketézel".
2011. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Hú, kedves kérdező, nagyon kiakadtam a kérdéseden! Na nem mintha nem lennének saját, komoly problémáim...


Ez az ország egy rothadó pöcegödör, Afrika legsötétebb bugyraiban tudtam idáig az ilyesmit elképzelni. És ez ugyanabban az országban, ahol én élek? Itt budapestiként semmit, de semmit nem látok abból ami ebben az országban megy, meg kell állapítsam! Persze, tévét nem nézek, vidékre nem járok, állásom mindig van, de te mintha egy másik világban élnél, pedig csak néhány kilométer van köztünk.


Semmi, nulla kultúrával bírnak a magyar emberek a nyugatiakhoz képest, ez látszik minden egyes szemét ügyintézésnél, ez látszik a postán, a boltban, a buszon, az utakon, undorítóak vagyunk! Protekció, a feladatok szakszerűtlen, minden logikát mellőző, nem törődöm el, vagy még csak el sem végzése, ez megy nekünk... Ez jól kitűnik a kérdésedből is. Nem ebbe az országba való vagy, minthogy én sem, és még páran, akik itt próbálunk szerencsétlenkedni, normálisak, kedvesek lenni, előre engedni a másikat, elvégezni a feladatunkat, stb...

2011. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!