Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » S ha elég sokáig bámulunk a...

S ha elég sokáig bámulunk a mélységbe, a mélység is visszanézhet ránk. Ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

én nem szoktam ilyen hülyeségeken merengeni, de...

ha a tükörképedet látod akkor bizonyára vízfelszínt láttál, ha pedig a "mélységnek" - gondolom valami sötét üreg, barlang... - szeme van az vagy azt jelenti, hogy van oda bent/lent valaki/valami, vagy pedig csak hülye vagy és képzelődsz...

2012. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló ejnye, ejnye. Hát ezt hogy a fenébe képzelted? Egyébként ez átvitt értelemben van. Tehát. A mélység itt valami negatív dolgot szimbolizál. Ha valaki túl sokat foglalkozik a gonosz, rossz dolgokkal, akkor előbb-utóbb maga is azzá válik. Ezt a Nietzsche mondotta egykor nem? Csak kicsit másképp fogalmazott.

Én így ismerem ezt a mondást: When you look into the abyss, the abyss also looks into you.

2012. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második válaszolóé a pont!

Én ezt csak példával tudom bemutatni. Vannak gyerekek, akiket a szüleik, családtagok, közeli ismerősök egész fiatal korukban szexuálisan zaklatnak. Ez ugye elég borzalmas, és iszonyatos mélységekbe zuhanhat a gyerek (lelkileg). És ha ehhez társul a szegénység, amint felnő a kislány és megtudja védeni magát utána már ezek a személyek nem zaklatják szexuálisan és rendszerint elküldik, kirúgják otthonról. Fiatal, pénztelen lány, akit egész gyerekkorában kihasználtak. Tudja, hogy a testéből tud csak megélni. Strihelésből él meg, amitől csak mélyebb bugyrokba zuhanhat. Már nem egy nőnek szakadt el a cérnája és kezdte legyilkolni a kuncsaftokat. Nem egy nő ölte meg később a gyerekkori bántalmazóját. Nem egy gyerek lett öngyilkos.

Ha elég sokáig bámulunk a mélységbe, a mélység is visszanézhet ránk.

2012. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nagyon elgondolkodtatóak.
2012. jún. 2. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az idézetet! :)


A kérdésedre maga Nietzsche is válaszolt a fenti idézet elő-soraival :


Az aki szörnyekkel harcol jobb, ha vigyáz. Nehogy ezáltal maga is szörnnyé váljon.

2012. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!