Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek milyen hatással...

Szerintetek milyen hatással van az emberre a hírnévre való törekvés? Hogyan változik tőle személyisége, viselkedése?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén egy házi dolgozathoz kell a téma, úgyhogy érdekelne a véleményetek.

2012. jún. 10. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ó, milyen kár, hogy házi dolgozathoz kell! Tehát, akkor téged ez valójában csak a haszonért, célért érdekel. Ergo, a nem helyes tudás birtokosa akarsz lenni? Remélem, hogy nem.

Szerintem a hírnévre való törekvés elferdíti a személyiséget, mert olyankor az ember képes elrugaszkodni a valóságtól és tévképzetei lesznek. Másokért kezd élni és nem törődik a valódi értékekkel. Tehát, egyfajta sznobizmus áll fenn. Az úgyn. hírességek nyomorult sorsára juthat az illető.

2012. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve beteg dolog ha az ember hírnévre törekszik. Normális esetben az lesz híres aki elér valamit, tehát nem a hírnév ösztönzi a tettei során hanem a tettei alakítják ki a hírnevet. Persze létezik a fordított eset is, mikor mindent azért teszel hogy híres legyél, ez nem hiszem hogy változtat a személyiségeden.
2012. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a témáról, de leírom a saját gondolataimat. Sok embernek szüksége van arra, hogy visszajelzéseket kapjon a többitől, mert magától nem tudja eldönteni, hogy amit csinál az jó vagy nem.

Van, aki elszáll magával, mert csak a pozitív oldalát látja, van aki meg pár rossz szó miatt teljesen letör, és otthagyja az egészet. Szerintem nagyon kevés ember van, aki normálisan tudja kezelni a hírnevet.

2012. jún. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 13. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!