Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért változott meg ellenséges...

Miért változott meg ellenséges irányba az ismerőseim viselkedése, csak mert lett most munkám, és keresni tudok magamnak egy kis pénzt?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, mindeddig nagyon jól megvoltam kisebb összegű pénzből is, nem nagyon költöttem magamra sem, inkább ilyen nassolni valókat vettem, vagy pizzáztam, buliban piát vettem. Összeismerkedtem egy régi ismerősömmel, akivel jóba lettünk, viszont az idő múlásával egyre jobban megértettem, hogy olyan emberek is vannak rajtam kívül (mint ő), akik büszkék arra, hogy semmit sem keresnek meg maguktól, és ez nekik nagyon kényelmes, hogy mindent az anyu/haverok/szomszéd/barátnő fizet. Ehhez társul egy szinte már idegesítő anyagiasság is, amikor az illető tekintettel magára, hogy nincs önálló keresete, semmilyen zsebpénze, olyanokat szó be nekem, amikor veszek magamnak valamit, hogy "mennyibe fáj ez neked?" meg hasonló beszólások. Most térjünk vissza a kérdésre: találtam magamnak egy nyári melót, operátor vagyok egy call centerben, és telefonos értékesítéssel foglalkozom. Jutalékos meló, vagyis ha szépen dolgozol, akkor emelik az órabért, ez nekik is jó meg neked is, ha meg nem értékesítesz semmit sem az ügyfeleknek, akkor hazaküldenek, mert full veszteséges a vezetőknek az, hogy te ott üldögélj. Jogos. Volt egy felvételi, bejutottam és munkához láttam. 500 forintos órabérrel napi 7 órát szeretnék melózni, így napi szinten 3500 ft-ot teszek félre, és szombatot is vállalok, így egy hónapban akár 85 ezer forintot is megkereshetek, augusztus végére meg 160 ezret. Na most az megy, hogy msnen ez a srác olyanokat szólogat be, hogy "szerintem bukni fogod a melót" meg hogy "a pénz nem minden" és ilyen nevetséges kifogások. Van egy másik csaj, akinek se pénze, se jogsija se végzettsége, se melója, és sértő megjegyzéseket fűz hozzám. Tulajdonképpen, az elmúlt 1 évben bejött nekem az élet: tavaly megszereztem a jogosítványom, most júniusban leállamvizsgáztam 5-ösre, és munkám is lett - és nemsokára pénzem is. És ezek az emberek vagy nem nézték volna ki belőlem, hogy idáig jutok, vagy irigyek, mert nem ők vannak a helyemben. Egy harmadik barátom pedig amikor megtudta, hogy van munkám, kérdezte mit dolgozok, meg mennyit keresek vele, erre nagyképűen olyanokat mondott, hogy majd megy ő is, két hétig csinálja és otthagyja a gec*be. Érdekes, az embereknek nincs önálló döntésük? Miért kell a másikat utánozni? Komolyan, most mindenki hirtelen operátor akar lenni, de ha jövő hónapban már a Praktikerben dolgoznék, esküszöm hogy mindenki oda akarna jönni. Undorító, hogy az emberek milyen megjegyzéseket és megnyilvánulásokat tudnak produkálni. Voltaképpen a nyári keresetem akár még 200 ezer is lehet a suliig, meg megvan a ballagási pénzem is, és ez ezekben az emberekben ellenszenvet váltott ki. Hozzáteszem: a csaj meg a két srác nem szegény, nem szenvednek hiányt és nagyjából hasonló anyagi helyzetben vannak mind.
2011. jún. 30. 23:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A 4. sor félreérthető: mármint hogy olyan emberek is vannak, akik eltérnek az én felfogásomtól, értékrendszeremtől, és azt várják el hogy 20 éves létükre is mindent eléjük tegyenek, még akár egy főtételt is.
2011. jún. 30. 23:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok az ismerőseimmel (: 98% ugyanígy ne foglalkozz velük,zár ki őket az életedből,undorító népség
2011. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
azt tanácsolom mint az első.
2011. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul a csajt leszámítva az első srác olyat szólt be még, hogy "az első fizut majd elisszuk" meg egyszer mentünk az élelmiszerboltba, gondoltam felváltok egy 10 ezrest, és olyat mondott hogy "leszel a barátom.....? :D" (aki majd fizet neki mindent). A másik srácot meg fél évig nem érdekeltem, le se szart, azt se kérdezte meg hogy mivan velem, most meg milyen érdekes lettem hirtelen...
2011. jún. 30. 23:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne végy róluk tudomást, és szerintem levágják a szitut. Ha lehetőséged van rá a kérdéseikre igennel vagy nemmel válaszolj, sose mondj többet a kelleténél. Csak a pénzedet akarják, volt már dolgom ilyennel.
2011. júl. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A legelső vagyok,szerintem aki nem ilyen mindenkinek volt ilyen élménye én speciel ilyenek között nőttem fel,a más pénzét szereti szórni de ha az övéről van szó morog mint egy sarokba szorított állat
2011. júl. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az ilyen fajta barátságot úgy hívjuk, hogy érdekkapcsolat.

Ha van pénzed, sok barátod van, akik azt várják, hogy te fizesd a piájukat, a belépő jegyet, a hamburgerjüket, és így tovább. Ám ez még semmi. Ugyanez a srác akit (elsőként) említettem, nincs barátnője. Ez azért lényeges, mert egy ilyen felfogású embernél, aki heteken át azzal dicsekedett nekem, hogy iszik, és nem a saját pénzéből, és minden más egyéb, amelyben neki kéne költenie valakire, nála szóba sem jöhet. És itt elsősorban nem a 350 forintos szál rózsára, vagy az 1000 forintos bonbonra, vagy a barátnő belépőjegyének kifizetésére gondolok, vagyis nem az anyagiakra, hanem a hozzáállására, mert elvárja a lánytól, hogy akkor is szeresse, ha egy forintja sincs, ezzel akarja kijátszani azt, hogy ne a "pénzéért" bukjanak rá a csajok. Igen, de ezzel kizárja azt a kedvező lehetőséget is, hogy a barátnőjének megadhasson mindent szívből. Pl. szülinapjára vegyen neki valamit. Múltkor is feljött msnre, azt mondta hogy volt a parkolóban. A városunkban a parkolóban vannak ilyen gyorséttermek, büfék. Mondja, hogy evett egy hamburgert. Mondom, hogy "naaa", "végre már kimozdulsz kicsit", erre ő: nem én fizettem :DDDDDDD

Én, és mennyi volt? jó volt? erre ő: 590 volt, de 200 ft-ot sem adtam volna érte :D. Nem tudom, ezen én nem tudtam nevetni. Ezen csak ő nevetett. Anyám szerint az is rosszul eshet neki, amikor néha bemegyünk a boltba, veszek magamnak 4-500 ft-ért valamit, ő meg nem teheti meg. Hát istenem, majd nem fogok venni semmit 200 ft felett, nehogy belegázoljak a lelki világába. Megáll az eszem.

2011. júl. 1. 00:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Bírlak téged :D


Amúgy hagyd ott az ilyen "barátokat" a csudába,irigyek és kész.

2011. júl. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
Ez több, mint irigység. Számíts rá, hogy idővel megpróbálnak majd szabotálni. A saját képtelenségüket és értéktelenségüket emeled ki azzal, hogy dolgozol és termelsz. Ezért megpróbálnak lenyomni téged. Hagyd ott őket és keress hozzád méltó barátokat.
2011. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen le kell sz@rni az össze ilyen embert. Teljesen felesleges azon rágódni, hogy miért ilyenek, mert attól csak magadat idegesíted fel, és TE rágódsz rajta. Egyszerűen levegőnek kell nézni az ilyen naplopó, élősködő "embereket".


Egyébként jó a call centeres meló? Én is láttam sok ilyet, de inkább kihagytam, mert sok gyökér emberrel kell beszélni, amihez türelem kéne.

Vagy ez a valóságban nem ilyen rossz?


19/F

2011. júl. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!